Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
518
 

Garip düşünceler.

Garip düşünceler.
 

Yaşamanın argümanlarından biri YAŞAMIN BAŞLANGICI.


Duyguların canlanıp beslendiği mekânların içi cıvıl cıvıl ve her isteyenin girebileceği ne yer ne de açılabilecek kapılar vardır. 

Duymak başlı başına önemli bir olaydır. Hatta bana göre çok geniş kavramları içinde taşır. Bezenmek işte duyguların tıraşlandığı şekillendiği mekânlardır. Bu şunun bunun veya hiç tanınmayan birinin iç senaryolarından olabilir. Kişiler yaşarken kendi özünü daima engellemeye beğenmemeyi ilke mi? edinir her neyse önceleri başkalarına bakmak kopye çekmek işin kolayıdır bununla meşgul olurlar. 

Gaye iç fırtınalarına çare ise yakındadır, belki elini tutsa avuçlarında olabilir ama zora koşmak nüsbet olmayan belki de hiç yol olmayan yönlerde raks etmekten zevk alır hale gelebilirler. Şairin dediği gibi “su akar yönünü bulur “hayır kişiye göre hep kendi yönünü bulmada mahir olacaktır ya işte o mahirlikteki başkahraman olmaya uğraşılır. Yoksa çare üretmek, çözüme ulaşmak değil, ya nedir? Tahammülsüzlüklerin had sınırını zorlamak olmayanı oldurmak, olabilirlik varmış havası solumak gibi. 

Yaşam kişinin ona sunulmuş en tabii hakkı iken onu onun elinden almak onu “bir öküz misali kendi boyunduruğunda yürütmek isteyenlere şaşıyorum neden? Niçin? Kim için? Düşünmek lazım gene aynı kısır döndü, denilmez sadece yaşantıdaki önemli ama azımsanılan bir ayrıntı. Dünya yıkılmaz ya. İşte bu zihniyettir bizi bize, kendimize örflere mahkûm eden, neticede sus pus bir toplum karşılığı “bak ne efendiler ağızları açılıp da bir edep dışı bir şey söylemediler “ cümleleriyle farkında değillermiş gibi kendi toplumumuzun ayağına vurduğumuz edep prangası. Dayan be kardeşim terbiye bu “ülkenin “vazgeçilmezi, o söylerse doğru , söylerse bilmem, onlar demiş dense cevap hazır “bırakın o, densizleri onlar kendi işlerine baksınlar “. İşte bende karar verdim kendi işime bakacağım haaa başımı kaldırır mıyım, taşıyamayacağım ağırlık olursa “ağabey neylersin.' 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 151
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1004
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

Kısaca öğretmen ve öğretenim. Yaşamayı yaşarken öğrenmeyi ilke edinmenin dustur olduğuna inananla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster