Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '12

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
97
 

Geçmiş ve yeni yıl

Geçmiş ve yeni yıl
 

2013


Uzun zamandır bir şeyler yazabilmeyi istiyorum ama nedense nereden başlayacağıma bir türlü karar veremedim. Şimdi ise yeni bir yıla girmişken aklıma gelen ilk cümle 'Yeni yıl , yeni kararlar, yeni umutlar'. Peki, bunu gerçekleştirecek olan yeni bir yılın gelmesi mi? Tabii ki hayır. Bizim verdiğimiz ya da vereceğimiz kararlar buna şekil veren. Yine de çoğu zaman yeni bir yılın başı, karar vermek içinde en güzel zaman olarak kabul görüyor. Önemli olansa verdiğimiz kararların arkasında durabilecek cesareti gösterebilmek.

Hepimiz hayaller kurarız ama önemli olan bunları gerçekleştirebilmek için neler yaptığımız, neleri göze alabileceğimizdir. Bunun sonucunda ise istediğimiz şeye kavuşabiliriz ancak.

Bunun yanı sıra her ne kadar kaderci olmasam da bazı şeylerin engellenemeyeceğine bir şekilde yaşanması gerektiğine hep inanmışımdır. Bu senede yaşanan tüm karmaşaya rağmen, hayatıma giren ve hayatım da olan tüm insanlara teşekkürü bir borç biliyorum. Çünkü onlar olmasaydı ben şu anda olduğum kişi olamazdım. Kimi derin izler bırakıp, can yakarken, kimi de sevgiyle dokundu hayatıma. Dolayısıyla hepsi benim hayatıma iyi ya da kötü mutlaka bir şeyler kattı. Sonuçta ise öğrenmem gereken şeyleri bir şekilde öğrettiler.

Yine de bazen aldığımız derslerin bedeli çok ağır oluyor. Hayatınızdan giden bir kişide olsa, birçok kişide olsa önemli olan bir kimse çok şey değiştirebiliyor. Bazen sadece hayatınızdan çıkmasını istediğiniz bu kişiler, varlığında verdiği acının daha büyüğünü yokluğunda da verebilmeyi başarıyor. Bunun içinse sanırım hala en iyi ilaç zaman.

Yeni yıl ise sanırım bu konu da atılabilecek yeni adımlar demek. Belki de bu yüzden yeni kararlarla daha güçlü ve daha mutlu bir hayata adım atabilmek demek. Umarım bu sene geçmişin gömüldüğü ve yeni güzelliklere doğru kapınızı açtığınız zaman olur. Hepimiz için güzelliklerle, sağlıkla, mutlulukla, huzurla ve başarılarla dolu bir yıl dilerim…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aldığı kararı uygulayan çok az maalesef.

Kerim Korkut 
 27.02.2013 21:57
Cevap :
Ne yazık ki ama bundan sonra belki daha farklı olabilir...  11.03.2013 12:50
 

İlk deneme olmasına rağmen çok güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık ...

Makyol 
 28.01.2013 14:44
Cevap :
Çok teşekkür ederim ...  11.03.2013 12:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 613
Kayıt tarihi
: 17.11.12
 
 

Kendi halinde biriyim aslında.  Yazmayı ve bir şeyler üretebilmeyi seviyorum. En büyük tutkum her..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster