Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '17

 
Kategori
Sivil Toplum
 

Genel Kurula Doğru

Genel Kurula Doğru
 

Salih Arıkan


Türkiye Beyazay Derneği, Cumhurbaşkanlığı ve farklı Bakanlıklarla Projeler yürüten  Kamu yararına bir dernektir. Derneğimizin İzmir'de şubesi olması kazanımdır. Şubat ayı içinde Genel Kurul sürecimiz başlamış olacak.

Merkezi ve yerel yönetimde görev alanlar Siyasiler ve farklı iş kollarında çalışanlar faaliyetlerimize dail olabilir. Dilerlerse  üye olabilir ve  Genel kurul uygun görürse farklı yöneticilik görevleri alabilir.

Ben inşallah son dönemim olsun istiyorum. Bu dönemden sonra Akademik çalışmalara hız vermeyi istiyorum. Dernekçilik faaliyetlerini tamamen bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti alanında Yüksek Lisans yapma isteğim var. Sade bir üye olarak Derneğimizin İzmir ve farklı İllerindeki faaliyetlerine katılmaktan mutluluk duyarım.

Ben gözlerimi Beyazay'da açtım. Derneğimiz hayatıma çok şey kattı. İzmir'de ve farklı İllerde ve Ülkelerde güzel dostlarım oldu.Yine dernek faaliyetlerine dâhiliz ama üye olarak olacak inşallah.

Ben dernekçilik meselesine hak temelli bakıyorum. Ve bu alanda kitaplar dergiler radyo tivi programlarını ve gazete haberlerini takip ediyorum. Şu an Moral fm'de Sayın Başkanımızın Aşmak için programında her Pazartesi Engelli Haberlerini yorumluyorum. Danışmanlık hizmetlerim devam edecek. Yaşadığım sürece öğrencilerimize ve halkımıza danışmanlık yapacağım. Çünkü alan okumalarım devam ediyor.

Tabi Başkanlığı bırakabilirsem daha çok Tarih okumak istiyorum. Zaten ilk Üniversitem Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Bana değil davanıza sahip çıkın.

Benim bir kaldırım işgaline itiraz davam var. Sekiz Mayısta görülecek. Bu dava önemli tüm Kamuoyu sahip çıkarsa iyi olur. Neden daha erişilebilir kimsenin Hukukunun çiğnenmediği yarınlar için ben bu dernek işini bırakmak isteyişimin önde gelen nedenlerinden biri de engellilerin ve Ailelerin kayıtsızlığı engelli personel  arıyoruz kimse bana geri dönmüyor. Yâ da haklarını aramıyor. Ne zaman canı yanarsa nerede bu dernekler diyor.

Kent konseyinde hem yürütme kurulunda hem engelli meclisinde çalıştım. Hakları anlatmaya çalıştığımız programlarda beş on kişi. Büyükşehir Belediyesinin  İftarında 1500 kişi bu işte bir terslik yok mu? Üyeler aidatını ödemez 12 lira çok büyük paraya taksitte yapabiliriz.Toplantı yaparız kimse gelmez iftarda yer kalmaz.

Üyelerimiz ve dostlarımıza diyoruz ki ya bizim şu yazıları paylaşın beğenin yâda yorum yapın yazılarımızı ne Üyeler ne dostlarımız takip eder. Edenlere ve desteğini esirgemeyenlere teşekkür ederiz. Faaliyet Resimlerini lütfen inceleyin kaçında siz varsınız hangi faaliyetlere katılmışsınız lütfen gözden geçirin.

Ramazanda erzak dağıtırız önce çalışanlar öne atılır.Biz  hakkımızı hukukumuzu önce öğreneceğiz sonrada ne kimsenin hakkını yiyeceğiz ne de kimseye hakkımızı yedireceğiz.

Bu yazı çağrıdan çok iç dökmeye döndü üye olmak isteyen gerçekten topluma değer katacak insanlar gelirse aramızda görmekten mutluluk duyarız. Ama engellileri ve engelliği istismar edenlerin yakasına  yapışır ve onlara yedirmem haberiniz olsun. Ben istismarcıların korkulu rüyasıyım. Hele bir de bizim bin bir zorlukla büyüttüğümüz derneğimizi çocuğumuzu istismar ettirmeyiz.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

 

 
Toplam blog
: 1156
: 67
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..