Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '15

 
Kategori
Yapı / İnşaat
 

Gizli su kaçağı nasıl bulunur?

Gizli su kaçağı nasıl bulunur?
 

Su kaçağı tüm tesisatlar da meydana gelebilir. Bazı durumlarda gizli olarak seyreder. Bu tür gizli su kaçakları genelde alt komşunuzun şikâyetiyle ortaya çıkar. Binanızın yapım aşamasında temiz su tesisatları duvarların içine gizlenir. Gizlenmiş olan bu borularda çeşitli nedenlerden kaynaklanan kaçak meydana gelebilir. Bu gibi durumları ortaya çıkaran genellikle alt komşunuzun tavanıma su sızıyor şikâyetleridir. Böyle sorunlar yaşamak hem sizi hem komşunuzu sıkıntıya sokar. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden uzman bir su kaçağı firmasını arayın.

Günümüzde teknolojik yeniliklerle çalışan pek çok su kaçağı bulma firması vardır. Bu firmalar evinizin içerisinde kazı işlemi yapmadan, duvar ve fayanslarınızı kırıp dökmeden, ekonomik olarak su kaçaklarını bulabilmektedirler. Kullandıkları teknolojik cihazlar evinizin kırıp dökülmesine gerek bırakmadan su kaçaklarının yerini tespit etmeye yarar. Bu cihazlar uzmanlar tarafından kullanılabilir. Detektörlü, kamera sistemli, akustik dinleme özellikli bu cihazlar ustaların işini çok kolaylaştırmaktadır. Bu cihazlar sayesinde evinizdeki tüm tesisatınız görüntülenerek su kaçaklarının yeri aranır. Kaçak bulmak için özel tasarlanmış, su kaçağı sesi dinlemeye yarayan özel cihaz sayesinde su kaçağı olan bölge kolayca bulunup tamiratı gerçekleştirilebilir. Eski yöntemleri unutun. Teknolojinin nimetlerinden yararlanın.

Su kaçağı nasıl bulunur?

Su kaçağı bulmak için öncelikle uzman bir tesisatçı olmak gereklidir. Su tesisatından anlamayan,  kaçak nasıl aranır ve nerelerde oluşabilir bilmeden, su kaçağı bulma işlemini yapmak olmaz. Evinizde su kaçağından şüphe ediyorsanız vakit kaybetmeden uzman bir kurumdan yardım istemelisiniz. Günün hangi saati olursa olsun uzman bir firmayı aradığınızda hemen yardımınıza gelirler. Deneyimli personellerle su kaçağı arama işlemine başlarlar ve gelişmiş teknolojik yöntemler sayesinde evinizin hiçbir yerine zarar vermeden kırıp dökmeden, kaçak olan bölgeyi tespit ederler. Eğer siz isterseniz tamirat işlemini de gerçekleştirerek en kısa sürede sizi bu sorundan kurtarırlar. Ayrıca belirtmek gerekir ki eski yöntemlerle çalışan tüm tesisat firmalarından çok daha az ücret talep ederler ve evinizde tadilata sebep olacak hiçbir işlem yapmazlar. Üstelik yaptıkları işlemlerin hepsine garanti vererek çalışırlar. Bu nedenle su kaçağı sorunlarınızda mutlaka yeni teknoloji ile çalışan uzman bir firma araştırmalısınız. Bu sayede evinizin tüm tesisatında kaçak aranırken pek çok yerin kırılmasına meydan vermemiş olursunuz. Uzman ekipler kaçak olan noktanın tamiratını yaparken yalnızca o bölgede çalışarak gereksiz kırma işlemi yapmazlar ve küçük bir onarımla su kaçağı problemini çözerler.

Su kaçağı bulmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu iş için öncelikle su tesisatınız detektörlü özel bir cihazla aranır. Bu sayede su kaçağının olduğu bölge kolaylıkla bulunur. Gerekirse akustik dinleme cihazından faydalanılarak tesisatınızda oluşan en küçük çatlak ve su sızıntıları dahi tespit edilebilir. Eğer su kaçağı gider borularınızdan kaynaklanıyorsa o zaman da kameralı cihaz yardımıyla gider borularınız görüntülenerek sorun olan bölge tespit edilir. Tüm bu işlemler evinizde hasar oluşumuna neden olmaz. Eviniz kırılıp dökülmez ve hiçbir yer kirlenmez. Kolaylıkla tespit edilen su kaçakları tamir edilir ve tesisatınız güvenilir bir şekilde size teslim edilir. Su kaçağı tespit etmenin ekonomik maliyeti de sizi hiç düşündürmemelidir. Çünkü gerçekten cüzi miktarlar ödersiniz. Eğer sizde evimde su kaçağı var her yer kırılıp dökülecek diye düşünüyorsanız hiç düşünmeyin. Boş yere kaygılanmayın. Kırıp dökme işlemleri eskide kaldı. Teknolojinin tüm yaşam alanımızda kullanıldığı bu günlerde eski yöntemleri kullanmak yanlış olur. Gelişmiş teknolojik cihazlarla ve uzman eğitimli kadrolarla çalışan elit firmalar sayesinde su kaçağı diye bir sorun artık yok.

 
Toplam blog
: 90
: 2496
Kayıt tarihi
: 03.11.12
 
 

Kafasına takılan her konuyu sonuna kadar araştırmaya üşenmeyen, bildiklerini, öğrendiklerini ve i..