Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

41 quapot 41 milliyet blogun anarşisti!

http://blog.milliyet.com.tr/alierdikarabalik

18 Nisan '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
585
 

Günümüzün Socratesleri

Günümüzün Socratesleri
 

EFSANE SOCRATES


Socrates deyince hemen aklınıza felsefe gelmesin, durun düşünün biraz daha bayanlarımız bulamayabilir, ama, erkeklerimiz bulmuştur belki evet, işte Brezilyalı efsane Sócrates Brasileiro Sampaio de Souza Vieira de Oliveira.

1954 doğumludur. futbol kariyerinde bir yıllık çizme macerasının dışında brezilya'da futbol oynamıştır. 1973-78 arasında botafogo, 1978-84 arası kariyerinin en başarılı günlerini geçireceği corinthians, 1984-85 sezonunda italya'da fiorentina, 1986-87 arasında flamengo, 1988'de santos ve botafogo takımlarında oynamış, corinthians ile üç, flamengo ile bir kez eyalet şampiyonluğu kazanmıştır. eğitimini sürdürdüğü için 25 yaşına kadar giyme şansı bulamadığı, 1979-86 arasında ise 61 kez giydiği ve toplam 22 gol attığı brezilya a milli futbol takımı* formasıyla kaptan olarak çıktığı iki dünya kupasında da tele santana yönetiminde arkadaşları ile harikalar yaratmasına karşın bugün de unutulmayan 5 temmuz 1982 italya brezilya maçı ve 21 haziran 1986 fransa brezilya maçı sonrası dünya kupasına veda etmek zorunda kalmış, yıllar sonra 2004'te kısa bir süreliğine ingiltere'de garforth town takımında top oynanayarak sevenlerine bir veda selamı çakmıştır. brezilya'nın en çok sevilen ve saygı duyulan insanlarından biri olarak, günümüzde doktorluk mesleğini sürdürürken bir yandan da sosyalist devlet başkanı lula'nın yakın bir destekçisi olarak siyasetle uğraşmaktadır.

Buraya kadar bölüm ekşi sözlükten (habermas adlı yazardan) alıntıdır.

Socrates gerçekten de psikopat bir futbolcuydu gerçekten de, günde 3 paket sigara 1.5 litre alkol, her gittiği yerde striptiz klüpleri, bar, gece hayatı, bir de tıp doktorluğu, saha içindeyse futbola yeni hareketler katmıştır, mesela gerilmeden 40 metreden frikik kullanma, aynı şekilde penaltı kullanma, 5 kişiyi basit bir hareketle ve sıfır kondisyonla sadece ve sadece zekayla geçebilme(youtubeden izleyebilirsiniz), havada zıplayıp boyunun toplamda 2, 5 metreyi geçmesi ve daha birsürü özellikler...mesela; frikik kullanırken 1982 dünya kupasında brezilya sscb maçında 3 kişiyi geçer ki hem de nasıl geçer, bir vurur ki bakmaz bile topa ve gol olur, şansa değil, adam olayı aşmıştır.

Aynı zamanda takım kaptanıdır, şimdi diyebilirsiniz;adamda alkol, sigara, gece hayatı herşey var da nasıl oynuyr diye, sebebi çok basit, inanılmaz bir 'relax' insandır, rahattır yani, dünya çok da umrunda değilldir derler ya öyle bir futbolcudur, o yüzden stres yapmaz, ama futbolu sevdiği için de dünyanın belki de en iyisidir o, ben fazla birşey söylemeyeyim, siz en iyisi youtube'de socrates yazın, çıksın da izleyin.

Günümüzde böyle bir şahsiyeti örnek almamız gerekmez mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1646
Kayıt tarihi
: 17.08.07
 
 

Öğrenciyim, matematiği ve edebiyatı severim. Neo-liberalim. Yaratıcı hayatı daha çok severim. Düzeyl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster