Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '17

 
Kategori
Sivil Toplum
 

Güzel Dünyamın Saçma İnsanları

Güzel Dünyamın Saçma İnsanları
 

Güzel dünyamın saçma insanları


 

Bizzat şahitlik ettiğim bir olayı anlatmak istiyorum. “Gönüllülük” adı altında olan ancak ceza yemiş, kaçak insanları çalıştırıp, üstünden pirim kazandıran insanlar var ne yazık ki günümüzde. Bunları yok edebilir miyiz sizce? Belki bu canice olur, peki bu kişilerin vicdanlarına inip biraz insanlık öğretebilir miyiz? Huylu huyundan vazgeçmez derler. Peki, sizce ne yapmalıyız? Ne gibi bir uygulama yaparsak şayet bu durumu değiştirebiliriz?

Ben aslında empati yapmaları gerektiğini düşünüyorum. İnsanlara gidip empati yapın diyemeyebilirsiniz ancak onların başına size yaptığı gibi bir durum yaşatma olasılığınız varsa işte bu güzel olur.  Onları hem yaptıklarının kötü olduğunu anlamalarına sebep olursunuz. Peki bu ne kadar yeterli? Ben her şeyin insanın fıtratından olduğunu düşünüyorum. Yani insanın mayası, karakteri diyebiliriz. Bir insanın karakterinde sıkıntı, mayasında bozukluk varsa ki bu iki kavram birbirinin aynısı siz ne derseniz deyin ne yaparsanız yapın asla değişmez.

Karakterinde sıkıntı olan insan her yerde vardır. Çöp kovası dururken güzelim yeşilliklere sigara izmariti atıp arkasına bakmaya giden insanlar mı, işçi ayrımı yapan patronlar mı, iki yüzlülük yapan insanlar mı… ? emin olun her yerde varlar. Asıl anlamadığım bu tür insanlar nasıl oluyorda tertemiz duyguları olan insanlara bulaşabiliyor çok değişik bir durum. Düşünsenize önünüzde 2 kişi var. Siz en arkadasınız sizin önünüzdeki burnunu yere sümrürüp geriye doğru giderken en öndeki tam arkasını dönüp size bakıp “yazık” dediğini. Kendinizi kötü hissedersiniz öyle değil mi? Banada çok değişik geliyor bu durum. Bilmiyorum… iyi insanlar iyi şeyleri, kötü insanlarda kötü şeyleri hakkediyorlar diye düşünüyorum…

 

 
Toplam blog
: 5
: 138
Kayıt tarihi
: 15.11.16
 
 

Gizemini koruyan büyük bir sır... ..