Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '11

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
365
 

Hatırlananlar

Hatırlananlar
 

Yeni bir bölüme başladık. Bu bölüm benim Ekin Sanat Dergisi’nin 36. sayfasında HATIRLANANLAR ismi altında hazırladığım ve halen devam eden 36 şair ile ilgili çalışmamdır.

Yayınlanması bittikten sonra “HATIRLANANLAR EKİN SANAT ŞAİRLER BİYOGRAFİSİ 36. Sayfa 36 Ay 36 Şair" ismi altında kitap haline gelecek. Hatırlananlar, kendi seçtiğim 36 şairin beğendiğim bir şiirini ve öz geçmişini kapsar.

Okuyup faydalanacağınızı umduğum çalışmamı hazırlarken şairlerin sanatı ve kariyerlerini ön planda tutmaya çalıştım. Kişisel yaşantılarını öz geçmişlerine dahil etmedim.

Hazırladığım öz geçmişler direkt kaynaklarına yönelik olarak hazırlanmıştır ve kesinlikle doğrudur.

Gazeteci; yazı, haber veya bir araştırma yazısı yayınlarken kaynak göstermek zorunda değildir. Basın Ahlak yasası gereği doğru olmak zorundadır.Hazırlanan yazının altına veya üstüne ismini koyar. Kendisi veya ailesi için bu isim ne kadar önemliyse, senelerce ekmek yediği ve halen cebinde kartını taşıdığı basın camiası da o kadar önemlidir. Göz yanılgısından dolayı yazılan yazının tarihlerinde, isimlerinde veya matbaada baskı sırasında hatalar olabilir. Ama bunlar çok önemli hatalar değildir.

Bilgi kirliliğinin çok olduğu ülkemizde, çok zahmetli ve uzun bir araştırmanın sonucu olan bu çalışmam ümit ederim ki insanların işine yarar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 328
Kayıt tarihi
: 28.02.11
 
 

01.08.1947 Yozgat doğumlu. Baba adı; İsmail, anne adı; Şehver. Evli (14.07.1976), 2 çocuk babası...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster