Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '16

 
Kategori
Projeler
 

Helal size Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de hizmete açtınız. ama yeterli değil...

Helal size Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de hizmete açtınız. ama yeterli değil...
 

Öncelikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı uğurlu olsun. Köprünün yapımında emeği geçen herkese halkımız adına teşekkürü bir borç bilirim.

Büyük Türk Milleti’ne bu büyük asma köprüsü yakışır. Helal olsun sizlere...

Kısa hükümdarlığında çok iş yapan Yavuz Sultan Selim Han’a, bu büyük köprünün adının verilmesi yakıştı elbette. Bu bakımdan köprünün adı iyi bir şeçim oldu. Gerçi, bu isimden başka bir isimde düşünülemezdi kanımca.....

İnşallah bu projeler gibi onlarca proje geçirilir hayata...

Yazımın başında farkettiyseniz, ama yeterli değil... demiştim.

Çünkü bizi büyük projelere alıştırdınız. Yollar, köprüler, geçitler saymakla bitmez.Bunlardan Osman Gazi Köprüsü yeterde artar bile.

Ama yine de yeterli değil çünkü;

Bu güzel işler yanında şunları da görmek istiyoruz.

1-Savunma sanayimizi tamamen yerli hale getirmeliyiz. Savunma sanayimiz için gereken fabrikalar ve üretim merkezleri oluşturmalıyız.

2-Yerli uçak fabrikamızı kurmalıyız. Uçak ve uçak sanayimizi geliştirmeliyiz. İthalatı durdurup, ihracaat yapmalıyız. (Unutmayınız 1951 yılında Danimarka’ya uçak satmışız. Kaynak:TAI’nin sesi Aralık 2013 No:96)

3- Yerli  otomotiv fabrikasını kurmalıyız. Tamamen Türk markası ve tamamen yerli 1.kalite otomobil yapmalıyız. Otomobile verdiğimiz milyarlar bu şekilde ülkemizde kalacak ve ihracaatımız artacak.

4-Çeşitli yan sanayi fabrikaları kurmalıyız. Tüm dünya ile rekabet edebilecek sanayi ürünleri üretmeliyiz. İlaç ve kimya sanayisine önem vermeliyiz. Kendi ilacımızı kendimiz üretmeliyiz...

5-Geleceğimizi rahatlatacak diğer bir çok projeleri hazırlayıp,vhayata geçirmeliyiz.

6-Bütün bunları yaparken devlet kurumları başta olmak üzere tasarrufa yönelmeliyiz.vHalkımızda tasarrufa önem vermelidir.vYani fuzuli harcamalardan kaçınmalıyız. Çocuklarımıza ve gençlerimize tasarrufu öğretmeliyiz. İlerde yaşanabilecek sıkıntılı günlerde  ve afetler karşısında hazırlıklı olmalıyız.

İşte iktidarımızdan, muhalefetimizden  bu ve benzeri projeleri üretip,vhalkın desteği ile bunları hayata geçirmeliyiz.....

Tabiiki de  öncelikle şu terör belasını defetmeliyiz. Güvenliğimiz önceliğimizdir.

Yürü ülkem, daha ileriye yürü

Yürü Milletim, daha iyiye yürü

Yürü Türkiyem, yürü...Daha ileriye...

 
Toplam blog
: 367
: 683
Kayıt tarihi
: 08.04.13
 
 

1965 Trabzon Of doğumluyum. İlahiyat Fakültesi mezunuyun.Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeniyi..