Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '19

 
Kategori
Ruh Sağlığı
 

Hepimiz Telepatız Aslında!

Telepati herhangi bir duyusal iletişim, fiziksel sinyal kullanmadan başka birisiyle zihinsel olarak iletişim kurmak, bir düşünceyi başka birine iletmek anlamına geliyor.
 
Aynı zamanda başka birisinin aklındakileri okumak ve gelecekte olabilecek olayların bilgisini almak hissetmekte buna dâhil.
 
Telepati bilinçli veya bilinçsiz iki şekilde gerçekleşiyor. Bilinçli olanında kişi bunun için özel hazırlıklar yapıyor ve karşı tarafa göndermek istediklerini zihinsel olarak aktarıyor.
Bilinçsiz olanı ise çoğumuzun başına gelmiştir. Telepati yeteneği yüksek kişilerde olan bi şey… Mesela aklınıza bir şey geliyor, bir şarkı diyelim, radyoyu açıyorsunuz pat o şarkı çalıyor!
Canınız bi şey çekiyor kapı çalıyor komşu, elindeki tabakta tam da canınızın istediği şey duruyor! 
Birini düşünüyorsunuz telefon çalıyor hoop o kişi hattın diğer ucunda!
Rüyanızda bir şeyler görüyorsunuz çok geçmeden aynı şeyleri ya da benzerini yaşarken buluyorsunuz kendinizi?!
İşte bunun gibi şeyler. Nasıl tanıdık değil mi?
 
Aslında hepimiz birer telepatmışız! Yani hepimizde az çok var ama üstü örtülmüş, bazılarımızda ise doğuştan çok daha belirgin! Mesela daha önce bir yazımda yine bahsetmiştim. Aborjinler bu özelliklerini çok geliştirmişler. Ve onlar çok fazla konuşmazlar çölde düşüncelerle iletişim kurarlarmış.
Tabi telepati özelliğini geliştirmemiş insanlar bu düşünce dalgalarını net bir şekilde ayırt edemiyor ama kendimizi geliştirdiğimizde bunu da başarmak mümkünmüş. 
Telepatiye yürekten inananlardanım. Kendimde geliştirilmemiş bu yönde yeteneklerim olduğunu hissediyorum!
 
Gözle görülen bir şey ortada net bir şekilde olmadığı içinde genellikle bazılarına inanılmaz gelir! Ama son yıllarda konuyla ilgili bilim adamları ciddi araştırmalar yapıyor.
 
Birçok araştırma insanların zihinlerini okuyabildiğimizi göstermiş çünkü otomatik ayna gibi davranan ayna nöronlarımız var. Bu sayede aslında başkalarının niyetlerini okuma yeteneğine sahibiz.
Etrafımızdaki diğerlerinin duygularını ve niyetlerini okumak çok da zor değil diye düşünüyor insan, ancak bu uzun mesafeler insanları ayırdığında da yapılabilir mi?
 
2007 yılında, psikoloji profesörü Gregor Domes ve meslektaşları, bu  yeteneğin, güven ve sosyal yaklaşım davranışını artıran bir hormon olan oksitosin ile arttırılabileceğinin kanıtını bulmuş.
 
Psikiyatrist Carles Grau ve meslektaşları tarafından yürütülen 2014 yılında yapılan bir başka çalışmada ise internet üzerinden beyin-beyine iletişiminin mümkün olduğunu bulmuş. 
İki kişiyi birbirine bağlayan otoyol olduğunda, bilgi çok uzak mesafelere aktarılabiliyormuş.
 
2005 yılında, biyolog Rupert Sheldrake ve araştırmacısı Pam Smart, bir istihdam web sitesi aracılığıyla 50 deneysel katılımcı toplamış. Ayrıca dört potansiyel e-posta alıcısı ve önceden belirlenmiş bir süreden bir dakika önce katılımcılar kimlerin göndereceğini tahmin etmek zorunda kalmışlar. 552 denemenin tahminlerin yüzde 43'ü doğruymuş. 
 
Düşüncelerin aktarılmasına biyolojik yatkınlığın insanlarla sınırlı olduğu düşünülmemekte. 
Kuş sürüsü görünüşte otomatik olarak döndüğünde ya da birlikte döndüğünde, aynı anda tüm kuşlardan bu hızlı çıkarımın telepatiye benzer olduğu düşünülüyor. 2017 yılında, deneysel fizikçi Jure Demsar ve bilgisayar bilimcisi İztok Lebar Bajek, bu grup davranışının kısmen dile bağlı bulanık kural tabanlı hesaplama sistemleriyle açıklanabileceğini gösterdi. Bu, grup davranışının arkasında yerleşik bir mantık olabileceğini düşündürmektedir. 
 
Telepati için neler yapılabilir?
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük telepatlarından kabul edilen Wolf Messing nasıl telepatik iletişim kurduğunu şöyle anlatıyor:
"Zihnimizi gevşetip başka şeyler düşünmekten vazgeçtiğimiz sırada pasif duruma geçiyor ve dışarıdaki düşünce dalgalarını yakalayabiliyoruz"
 
Telepati yapmak isteyen kişi önce kendini negatif tesirlerden arındırırsa iyi olduğu söyleniyor. Bunun için duş almak ya da abdest almak iyi geliyormuş. Sakin bir köşede ve yalnız olmak gerekiyor. Gece yarısı en uygun zaman. 
(Şunu da belirtmeliyim ki-> bu yeteneği gelişmiş insanların hiç böyle şartlamalara ihtiyacı yok onlar her zaman ve koşulda bunu gerçekleştirebiliyorlar. Bu öneriler sadece başlangıç ve yeteneği geliştirmek isteyenler için)
 
Bazı bilgileri almak için beynimiz, başkalarının niyetleri ve duygularını otomatik olarak alacak şekilde bağlanır; arada bir kablo varmış gibi hayal edilebilir.
 
Beyinlerimizin büyük mesafeler arasında bağlanabilmesi için, bir İnternet bağlantısının izin verdiğine benzer bir frekansta çevrilmeliyiz Ve ya alnımızın ortasında 3. göz dediğimiz yerden bir ışık çıktığını ve mesajı iletmek istediğimiz kişinin 3. gözüne bu ışığın bağlandığını imgeleyebiliriz. Bu kanal aracılığı ile o kişiye göndermek istediğiniz mesajı çok kısa cümlelerle( hatta tek kelime olması önerilir) tekrar edin. Kısa olması gerekiyor çünkü karşıdaki kişinin bunu daha net yakalayabilmesi-anlayabilmesi açısından. Daha önce de dediğim gibi telepati yeteneği gelişmemiş insanlar bu düşünceleri net bi şekilde ayırt edemiyor. 
Bu arada hani bazen kulaklarımız çınlar “Ayy biri beni andı herhalde?” deriz ya… O da doğruymuş. İşte bunun sebebi de hani daha önce bahsettiğim bilinçsiz telepatiyle alakalı. Çünkü o sırada karşıdakinin niyeti size bir mesaj göndermek değil. Ve siz konuşulanları hissediyor ama mesajları yakalayamıyorsunuz. Dolayısıyla çınlama şeklinde algılıyormuşsunuz.
 
Eğer hissettiğiniz şeylerin gerçekten doğru olup olmadığını merak ediyorsanız, bunu yakın arkadaşlarınızla test edebilirsiniz. Onlara ne hissettiğinizi söyleyin doğru olup olmadığını test edin.
 
Telepati yeteneğinizi geliştirmek için, oksitosininizi artırabilecek şeyler öneriliyor. Örneğin, onlara sarılmak, oksitosinlerini artırabilir ve aynı zamanda sarılmak sizinkileri artırabilir. Bu bazı durumlarda çok mümkün değil çok gerekli de değil bence çünkü tamamen platonik aşk hisseden kişiler bile o güçlü duygu sayesinde bunu gerçekleştirebiliyor.
Bana kalırsa Telepati aralarında güçlü bağlar olan insanlar arasında çok daha kolay gerçekleşebiliyor. Mesela ilk denemeleri annenizle yapabilirsiniz. Ya da çok sevdiğiniz biri ile… 
 
 
Nur Demir
Sevgiler tüüm kalbimden:)
 
 
 
 
Kaynak: https://www.psychologytoday.com/intl/blog/debunking-myths-the-mind/201804/the-biology-telepathy
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1306
Kayıt tarihi
: 10.11.16
 
 

Yaklaşık 20 yıldır Kişisel-Ruhsal Gelişim, EFT ve Kuantum Enerji ile ilgili araştırmalar ve çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster