Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
604
 

Hoşçakalın sayın başbakan!..

Hoşçakalın sayın başbakan!..
 

Kabak sever misiniz, bilmiyorum ve bilmem de mümkün değil. Ama ben çok severim. Ve bu yüzden de bir türlü, şu meşhur, “kabak tadı verdi, ” deyimimizden bir anlam çıkartamam… İşte bu yüzden, denk düşüyor ve “cuk” oturuyor; Başbakan’ın referandum konuşmalarının, “kabak tadı verdiği” yakıştırması… Halk deyimindeki “kabak tadı” eksi bir niteleme… Oysa kabağı çok seven bendeniz için aynı deyim, artı bir niteleme… Yani halkın büyük çoğunluğu Başbakan’ın konuşmalarında kabağın tadını yakalayıp, yüzünü buruşturuyor. Oysa ben, Başbakan’ın kekremsi söylemlerinde Türkiye’nin aydınlık geleceğini görüyorum… Anlıyorum. Ve seziyorum ki, Recep Bey için gelinen yer, denizin bittiği noktadır… İşte bu yüzden Recep Bey’in konuşmaları ekşimiştir. Her yere, her şeye, her değere ve her kişiye vurmaktadır Sayın Başbakan… Fütursuzca, öfkeyle ve nereye olursa saldırmaktadır Recep Bey… Başka bir deyişle ifade edelim: - Başbakan’ın zembereği boşalmıştır!.. MHP tabanının yüzde 26’sı ve CHP’nin ise, yüzde 10’u “evet” diyecekmiş… İş adamları “evet” derlerse, günlerini göreceklermiş… Halk oylamasına sunulan Anayasa maddeleri özgürlüğün, demokrasinin ve adaletin sembolüymüş… Bi/ taraf olan ber/ taraf olmayı göze almalıymış!.. Evet… Yüz gergin, gözler fal taşı gibi yuvarından fırlamış, yanaklar sinirli titreşimlere bırakmış kendilerini; zıngırdıyor!... - Gitti gidiyor Sayın Recep Tayip Erdoğan, atı alan Üsküdar’ı geçti; geçiyor!.. Gergin sinirliliğinizin nedeni, koşar adım [ite kaka] tırmandığınız merdivenlerden düşercesine inmekte olduğunuzu bedeninizin her uzvuyla algılamanızdandır… Algılama yeteneğinizin beyninize davul çaldırmasındandır… Ancak bu kez davul da halkın elinde, tokmakta… Şen ola referandum, şen ola!..

Biliyoruz, yaşamınız çalkantılarla dolu; hop indiniz, hop çıktınız; bir tırmandınız, bir yuvarlandınız… Çıkışları da öğrendiniz, inişleri de… Başkan Bush ile yarenlik ettiniz, cezaevi gardiyanlarıyla da… Telaşınız [asıl] bu yüzdendir, Sayın Recep Bey. Siyasi partileri iktidara ekonomik şikâyetler getirir. Siyasi partileri iktidardan ekonomik çöküşler indirir… Ve insanların karnı açsa ve ufukta da doyma imkânı gözükmüyorsa, pazarladığınız “din kökenli” siyasetin alıcı bulması, uzun vadede mümkün değildir, Sayın Beyefendi… İnanç siyaseti tabanlı siyaset borsada da düşük seyrediyor. Deniz bitti Sayın Başbakan, kara göründü… Görünen kara parçası aydınlık, ferah… “Laik Cumhuriyet değerleri karşıtı eylemler”in sonu geldi… Odak perişan!.. Anayasa Mahkemesi partinizi kapatmadı… Ve bu şerefin halka ait olmasını diledi, istedi ve öngördü Sayın Başbakan… Bu iradeyi anlayamadınız… Ve sezemediniz. Yaşadığımız süreç sancılıdır, güçlüklerle, risklerle ve tehlikelerle doludur, kabul… Ancak ülkemizde Cumhuriyet rejimi yeniden ve gerçekten, aşağıdan yukarıya ve bu kez halkın kendisi tarafından kuruluyor. Bu süreci hızlandırdığınız için, halkın birbiri ile kenetlenerek laik Cumhuriyete sahip çıkma bilincini geliştirdiğiniz için ve milleti pasif bir eylemsizlikten aktif bir “meşru müdafaa” konumuna yükselttiğiniz için size, partinize ve bilumum cemaatlerinize binlerce kez teşekkürler Sayın Başbakan… Sağ olun!.. Ve hoşça kal Sayın Recep Tayip Erdoğan… Uğurlar olsun!..

LÜTFEN “TIK”LAYINIZ: http://www.soruyusormak.com/ http://www.dnm-ler.com/ http://www.kitlecizgisi.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Diyelimki TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI hemen referandum sonrası kendisine kapalı kapılar arkasında referandum maddelerinin şunları bunları da kapsaması TÜRK EKONOMİSİ ve İŞ ADAMLARI için çok iyi olur diyen bir STK'nın bu gün bir takım yerlerden gelen zorlamalarla dün kendi yazdırdığı maddeleri bu gün yok saymasını Sayın BAŞBAKAN bertaraf la nasıl temin eder. Şu şekilde efendim. TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANLIĞI ülkemde belli bir seviyeye kadar okumuş ve belli bir seviyede iş gücüne sahip olan kitleleri BAŞBAKANLIK bünyesinde oluşturacağı bir MERKEZLE eğer çok güçlü bir İNTERNET SİTESİ ile teçhiz edip hatta bir takım uluslararası arama motorları marifetiyle her konuda bir numara yaparak ülkenin geleceği olan gençlere TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANLIĞI'nın da her vesile ile arkalarında bir güç olarak bulunduğunu gösterir ve bu gençleri uluslar arası ticarete yönlendirirse bu gün Bİ TARAF olanlar yarın sizce BERTARAF olanlar olmayacaklarmıdır. Hangi güç onları bu gücün karşısında tutundurur

Atila SARUHAN 
 18.08.2010 21:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 913
Toplam yorum
: 360
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 478
Kayıt tarihi
: 30.01.09
 
 

1942 yılının Şubat ayında Bursa'da (Mehmet Kemalettin'den olma, Emine İffet'ten doğma olarak) dün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster