Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '21

   
  Kategori
  Aşk - Evlilik
   

  İdeal Sevgili Nasıl Yapılır?

  Gün geçmiyor ki bu soru yine ve yeniden aklımıza düşmesin. Her ayrılık sonrası yaşanan depresyon dönemini atlattıktan sonra akıllarda tek soru " Şimdi ne yapacağım? " Şimdi " Sevgili Yapmanın Püf Noktaları" na gelin birlikte göz atalım. Taş gibi sevgili yapmak hepimizin hakkı ! mı acaba?

   

  Öncelikle, taş gibi bir sevgili mi yapmak istiyoruz yoksa hafif cıvık mı olsun? Eğer cevabınız, herkes gibi taş olsun abi ise bunun için naburdan aldığınız yarım kilo alçı ve 50 kiloluk kapalı paket çimentoya ihtiyacınız var. Kısık ateşte 15 dakika burası önemli. Toz karışımı ne kadar çok kullanırsan o kadar da taş bir sevgilin olur.
   
  Bu ironik yaklaşım sizi kötü mizahın dalgaları alarasında boğuyorsa gelin ben size bu işin bir ince, küçük detayını anlatayım. Yaklaşık 6 yıldır aktif bir şekilde ilişki danışmanlığı ve kişisel gelişim uzmanlığı yapmaktayım. Bir çok insan ve hatrı sayılacak " tanınmış " denecek kişilere danışmanlık yaptım. Bugün baktığınızda insanları birbirinden ayırdığını düşündüğümüz para, kariyer, bilinirlik vb. gibi kavramların aslında derin ilişkiler yönünden hiç bir anlamı olmadığını yıllardan beri tekerrür etmekteyim. 
   
   
   
  Acaba Bir Daha Sevilir miyim?
   
  Merak etme sakin ol öncelikle. Önceki ilişkinde yaşadığın tatsız tecrübeleri hepimiz yaşadık. Bu sadece senin başına gelmedi. İlk inandan buyana var uyandırayım. Bu olumsuz diye baktığın tecrübeler yeni ilişkilerinde ön plana çıkarsa oooo işimiz var. İlk defa ayrılmadın belki son da olmayacak ama her insan birbirinin aynısı diye bir şey yok. Unutulmamalıdır ki her insan bir yeni şansı hak eder. Senin geçmiş ilişkinden edindiğin tecrübe şu olmalı. " Ben neyi yanlış yaptım " yanlışı bulduktan sonrada aynısını tekrarlamamak en kıymetlisidir. Tabi bu soruyu sorarken rica ederim biraz objektif olun. Kendi pencerenizden baktığınızda bu soruya 10 farklı cevap bulursunuz ve soru anlamını yada amacını yitirir. Kısacası ne yapıyoruz? Bir daha yeni bir şeyler yaşayamam korkusundan uzaklaşıyoruz. 
   
   
  İletişim Herşeyin Başı
   
  Çok paranda olsa, herkes seni tanıyıp bilsede ( yada herşey tam tersi olsa ) üzgünüm ki iletişim herşeyin başı. " Ya hocam yemedim yedirdim, içmedim içirdim " dediğinizi duyar gibiyim. Genelde seanslarda en sık duyduğum cümlelerden biridir bu. İletişimden temel kasıt aslında öncelikle " Dinlemek " daha sonrasında ise düşünerek kelimeleri dilimize senktonize etkektir. İlişki esnasında, ilişkinin yarattığı yoğun duygusal hazlarla hareket etmek çoğu zaman " iletişim dili " ne zarar vermete olup negatif etkiler yaratmaktadır. Kısacası ne mi yapıyoruz? Öncelikle dikkatle dinleyip düşünerek cevaplar veriyoruz. 
   
   
  Sosyalleştin mi Anacım ?
   
  Pandemi sürecinde olduğumuzu baz alarak bu konunun şuan için yoğun bir aktif geçerliliği yok ancak elbette bitecek bu pandemi. Yeni bir ilişkiye başlamak için insanın oğlunun özü olan " sosyal bir canlı " kavramını pek yabana atmamak gerekir. Evde oturarak seni ancak annen everebilir sevgili dostum. Oda ne zaman olur söz veremem. Lakin sen sosyalleşmek için hobilerine uygun kurslar, kendini geliştirmek için yeni atılımlar yaparsan illaki yürüdüğün yolda yeni insanlarla tanışacaksın. Örnekler çoğaltılabilir tabi. Bu senin özgür ruhuna kalmış ! Kısacası ne yapıyoruz? Yeni adaylar için yeni insanlar tanıyoruz.
   
   
  Ne Kaldı Geriye?
   
  Çoğu insana bu saydıklarımı yapmak zor gelir. İnsanın oğlunun özüdür sabırsızdır, hemen olsun ister. Ancak bu tarz güzel şeyler de zaman ister. İçinizdeki güvensizliği kıracak güveninizi kazanacak biri elbet çıkacaktır karşınıza. Kimse " hayatımda biri olsun " diye bir ilişkiye başlamaz. Herkes 4/4 'lük olsun ister ama hiç bir zamanda bu olmaz. O yüzden orta karar bir yapıda olman seni daima pozitif sonuca götürecektir. Ha bir de unutmadan bol bol su için her anlamda faydalıdır. 
   
  Bol Şans !
   
  Toplam blog
  : 1
  : 53
  Kayıt tarihi
  : 02.02.21
   
   

  Kişisel gelişim ve ilişki danışmanlığı yaptığım süre zarfı boyunca yaşadığım kayda değer tecrübeler..