Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '16

 
Kategori
Kültür - Sanat
 

İlesam başarılara odaklı.. / Müzeyyen Keskin

İlesam başarılara odaklı.. / Müzeyyen Keskin
 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği İlesam; İlkini gecen sene Azarbeycan ''Mahnidan Şarkıya '' isimli etkinlikle, bu sene de ikincisi tertiplenmiş olan '' Hoyrattan Şarkıya '' etkinlikleriyle kalıcı hizmetlere imza attı.
*
08.12.2016 tarih ve saat: 20.00 başlayan konseri Ankara / Bahçelievler Arı stüdyolarından TRT AVAZ tarafından canlı olarak yayınladı.
*
Organizasyonu Türkiye ile Irak - Türkmen Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği tarafından gerçekleştirildi. 
*
İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız bir konuşma yaptı, ardından Iraklı Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği Türkmen Kültür Büro Başkanı Fevzi Ekrem Terzioğlu duygusal konuşma yaptı ve duygu yüklü şiirini okudu. 
*
Ayrıca Irak Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği Türkmen Kültür Bürosu Uluslararası Genel Koordinatörlüğünü Şemsettin Kuzeci yaptı.
*
Ülkelerin karşılıklı olarak şiirlerinin bestelenmesi ve yorumlanması Türkmen bestelerinin Türk besteciler, Türk bestelerini de Türkmen besteciler tarafından bestelendi. Solistler: Ömer Türkmenoğlu, Ercan Ahmet, Ali İnceparmak, İmdat Yaldız, Müeyyed Beyoğlu, Velit Ocuşlu ve Burcu Soysev, Çiğdem Gürdal, Turgut Karadeniz, Faruk Şahin, Ahmet Tuzlu, Mehmet Kaya tarafından ve 12 eserin seslendirildiği Koroyu Bestekar, Koro Şefi: Özgen Gürbüz yönetti.
*
Konser sonunda ödül töreni de vardı. Törende ödülleri; Cumhurbaşkanlığı Baş danışmanı Sayın Yalçın TOPCU verdi.
*
'' 05 /11 Ocak 2017, Arif Nihat Asya Şiir Etkinlikleri ve Şiir Yorumcuları Haftası hazırlıkları vesilesiyle; Sunumları ve paylaşımları bulundukları illerden takip eden Türkiye Sevdası Proje Sahibi Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar ve Yayın Danışmanları da proğramda yer alanlara, Koro Şefi nezdinde; tek tek tebriklerini ve başarı dileklerini ileterek etkinliklerin yaygınlaştırılmasını proje sahiplerinin gerçekçi olarak teşvik edilmelerini özel yeteneklerin de kültürün temeli esasına ve ciddiyetine göre değerlendirilmesini istediler..
*
Beste ve söz yazarlarımızı, Koro Şefimizi ve solistlerimize ayrıca tüm emeği geçen herkesi tek tek kutluyoruz. Böyle durumlar da insanlar yıllarca görmedikleri şair dostlarıyla karşılaşması ve hasret gidermesi ayrı bir mutluluk.
*
Propramı; İlesam Üyesi, Amasyaşat Bakanı ve Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı olarak izledik ve Türkmen Sanatçılar Birliği üyelerinden Başkan Fevzi Ekrem Terzioğlu’na, Sanatçı Müeyyed Beyoğlu’na ve Bestekar Hüseyin Bahattin’ne Türkiye Sevdası isimli tanıtım turizm kültür sanat eseri ile Amasya Sevdası armağan ettik.
*
İlesam gerçekten çok güzel işlere imza atmakta ve atmaya da devam edecektir. Kutluyoruz İLESA’mı . Selam, saygı, sevgiler gönderiyoruz.
*
Müzeyyen KESKİN
Amasyaşat Başkanı
Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı
 
Toplam blog
: 118
: 137
Kayıt tarihi
: 29.09.12
 
 

Müzeyyen KESKİN   AMASYAŞAT Başkanı Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı Karadeniz Sevdası Kült..