Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '19

   
  Kategori
  İlk Yardım
  Okunma Sayısı
  48
   

  İlk Yardım Hayat Kurtarır

  Yaşadığımız çağ ilerlemeye devam ettikçe biz insanların sayısı her geçen gün artmakta ve bu kontrolsüz artma durumunun önüne ne yazık ki geçememekteyiz. Birbirinden farklı şirketlerin sosyal sorumluluk projeleri, teknoloji şirketlerinin geliştirdikleri uygulamalar ve projeler aynı zamanda devletlerin çıkardığı yasalar ile birbirinden farklı tekniklerle önlem alsalarda ne yazık ki çoğu zaman istenmeyen kazalar, yaralanmalar ve ölümler olmaktadır. Bazı yaşanan durumların önüne geçilmek, insan faktörünün etkisinden dolayı ne yazık ki kolay değildir. Bu ve bunun gibi birçok durumdan dolayı ilk yardım adı verilen trafik, iş kazaları gibi ortaya çıkan tehlikeli durumları uzman sağlık personeli olay yerine gelene kadar yapılması gereken durumların yapılması alanı ortaya çıkmıştır. Genel olarak bakıldığında ilk yardım bir iş olarak bakılmamaktadır. Ülkemiz içerisinde yaşayan her bireyin ilk yardım kursu alması, olası tehlike durumlarında ölümlerin ya da daha kötüye gidebilecek durumların önlenebilmesi için önem arz eden bir konudur.

  Nasıl ve Nereden Eğitim Alınmalıdır?
  İlk yardım biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi aslında basit görünen fakat ilk müdahale olarak doğru uygulanabildiği takdirde kişinin hayatını ya da gelecek yaşamını kurtarabilecek kadar değerli ve önemlidir. Peki bu denli önemli bir konu olan ilk yardım bilgilerine nasıl ve nereden ulaşabilirsiniz? Tabi ki artık teknoloji çağındayız ve birbirinden farklı birçok bilgiyi internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Fakat bazı konuların uygulanması gerekmektedir. Bu örnek için en uygun olanı da ilk yardımdır diyebiliriz. İlk yardım eğitimini bilgileriyle kendilerini doldurmuş personelleriyle en kaliteli kurumlardan almanız gerekmektedir. Gerçek hayata yakın birebir simülasyonları işlemeniz, gözlemlemeniz ve bire bir uygulamanız gerekmektedir.

  Belki Siz de Hayat Kurtarabilirsiniz
  İlk yardım bilgisini ileride ihtiyacı olacak olan insanlara yardım etmek amacıyla öğrenmelisiniz. Tabi ki bazı işletmeler ya da sektörler ilk yardım eğitiminin alınmasını ya da halihazırda alınmış olmasını talep etmektedir. Fakat genel olarak bakıldığında bu konu herhangi bir zorunluluk olmadan bilinmesi gereken bir öz bilgidir. Bir trafik kazası sonrası belki de sizlerin müdahale edeceği bir can yaşama tutunabilir ve size teşekkür edebilir. İnanın bu ve buna benzer duyguları bir kere dahi yaşarsanız hissedeceğiniz mutluluğu hayatınız boyunca asla unutamayacaksınız.

   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 48
  Kayıt tarihi
  : 20.02.19
   
   

  Küçük yaşlardan itibaren grafikerlik alanı ile uğraşmaktayım. Freelancer olarak çaltığımdan dolay..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster