Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '19

 
Kategori
Kitap
 

İnsanlığın Dikenli Yolları

     İnsanoğlunun yaklaşık 13000 yıllık tarihinde aklınıza dönem dönem bazı sorular geliyordur, kim bilir benim gibi..İlk insan fosillerinin rastlandığı kara Afrika yarışa önce başlamasına rağmen neden medeniyet sıralamasında sonlarda.
 
    Semavi dinlerin çıkış noktası olan topraklar neden kaos kargaşa ile anılıyor ama teknolojik buluşlarla adını duymuyoruz. Ya da ne bileyim hep sözü geçen büyük Aztek, İnka imparatorlukları bilimin teknolojinin üst ligindeyken bir avuç İspanyol denizci karşısında Dünya sahnesinde çekildi. Neden Amerika kıtasından bir grup kaşif başka bir kıtayı keşfedip Dünya tarihinin seyrini değiştirmedi vs vs bunun gibi onlarca soru ve daha fazlası yanında İnsanlık tarihinin geçmişten bugüne ve geleceğe analizi; hepsini bu kitapta buldum. Umarım siz de okumadıysanız belki bu vesileyle bir göz atmak istersiniz.

    Fizyoloji profesörü Jared Diamond sizleri insanlık tarihi ile ilgili benzersiz bir yolcuğa çıkartıyor, insan toplulukları arasındaki farklılıkları ve eşitsizlikleri aydınlatıyor; başucu kitabınız olmaya aday. İyi okumalar
 
 
Toplam blog
: 17
: 85
Kayıt tarihi
: 06.03.17
 
 

Tıp doktoru. İlgi alanlarım; sinema, müzik, edebiyat ..