Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '21

 
Kategori
Teknoloji
 

İnsansı Robot Maymunlar

 
 
Maymunların yaptıklarını heyecanla ve hayretle izlemeye bayılıyorum. 
.
.
İnsanoğlu gerçekten maymunlardan mı evrimleşti? Afrikalı hominidler mi bizim atalarımız? 
.
.
Madem bu kadar genetik benzerliğimiz var, gorilleri ve şempanzeleri de insanlaştırmak mümkün mü?
.
.
Robotik teknolojisi bu kadar gelişiyorken ve işleri yakında robotlara devredeceğimiz söz konusuyken sizce duygusuz tenekelere iş buyurmak yerine içgüdüleri olan bu hayvanları robotik teknolojiyle insansı yapmak daha kolay olmaz mıydı? Peki bunu nasıl yapacağız? Elbetteki maymunlara çip takarak ve beyin fonksiyonlarını yöneterek.
.
.
Bunlar ilerde olur mu olmaz mı bilemem. Ancak ben düşünüyorsam birileri de benden önce düşünmüş ve çoktan terminatör kılıklı Afrikalı Robot Goril Ordusu'nu aktive etmeye hazırlanabiliyor olabilir.
.
.
Ah bu bilim-kurgu film dünyası, ah bu teknoloji çağı. 
.
.
Ev işlerini ve üretim için gerekli personellerin yorucu işlerini devralırlarsa, belki de çeviklik ve esneklikleriyle teneke robotlardan daha çok işimize yarayabilirler. Tabii bu noktada kesinlikle ve kesinlikle hiçbir hayvana zarar vermek söz konusu olmamalı. @peta 
.
.
Bir hayvansever ve doğasever olarak insanlar, hayvanlar ve doğanın işbirliği ve barış içerisinde olmasından yanayım. Tenekelerin ruhsuz ve soğuk olduğunu düşününce sizce gelecekteki iş dünyasında duyguya yer var mı yoksa yok mu? Ona göre gardımızı alalım ve daha acımasız bir dünyayı beklerken duygularımızı aldıralım. 
 
 
 
Toplam blog
: 25
: 903
Kayıt tarihi
: 05.04.11
 
 

Uluslararası iş geliştirme uzmanı, doğa, deniz tutkunu, hayvansever, wellness meraklısı, hayat bo..