Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '15

 
Kategori
Gezi - Tatil
 

İnziva Köşesi: D&C Göcek Otel

İnziva Köşesi: D&C Göcek Otel
 

Şehir Notları olarak D&C Göcek Otel'in davetiyle harika bir keşif yaptık! Detaylar aşağıda...

şehirnotları_göcek

"Çok uzun zamandır kendimi bu kadar huzurlu hissetmemiştim." D&C Göcek Otel'in bahçesindeki havuzun kenarında güneşlenirken, aklıma ilk gelen cümle bu oldu. O anda yazımın giriş paragrafını da bulmuş oldum. Zaten burası öyle huzurlu bir yer ki, hangi konuda ilhama ihtiyacınız varsa, eminim aradığınızı burada bulmanız çok zor olmayacaktır.

Fethiye'nin Gökçeovacık Köyü'nde doğanın kucakladığı bir araziye kurulu dört odalı butik bir otel burası. Cem Bey ve eşi Didem Hanım'ın emeklilikten sonra yaşamak için aldıkları bu arazi, sonrasında bir şeyler yapmaya devam etme arzusuyla butik bir otele dönüşmüş. Zaten otel için "burası bizim evimiz, ziyaretçiler de eve gelen misafirlerimiz" diyorlar. Orada konakladığınız süre boyunca, ince düşünülmüş her detay ve konfordan kendinizi ev rahatlığında hissedebiliyorsunuz zaten.

şehirnotları_göcek

Otelin bahçesinde incir, limon, nar, armut ağaçları, biberiyesi, lavantası ve onlarca çeşit harika bitkisi, sebzesi mevcut. Didem Hanım bahçeden topladığı malzemelerle salatasını, reçelini yapıyor, gelenlere ikram ediyor. İleride konukları için reçel yapım atölyesi gibi aktiviteler de düzenlemeyi planlıyor. Doğal yaşam ve beslenme konularına meraklı olanların buraya bayılacağına eminim.

şehirnotları_göcek

Bahçeden ormana uzanan farklı yürüme rotaları var. Bu rotalardan biri meyve ağaçları arasında ilerliyor. Diğeri ise ormanın içinden doğru yoga kampının bulunduğu Huzur Vadisi isimli alana çıkıyor. Doğanın kucağında derken mübala yapmadığımdan emin olabilirsiniz, burası gerçekten doğayla iç içe huzurlu, sakin zaman geçirebileceğiniz, bahçesinde dağ manzarası eşliğinde yüzebileceğiniz mini bir havuzu olan, geceleri gökyüzünde yıldızları hatta Samanyolu'nu izleyebileceğiniz, kısacası inzivaya çekilmek için dört dörtlük olan bir tesis. Göcek'in içinde buraya bağlı bir tenis kortu da var. Ayrıca denize girmek ya da tarihi yerleri görmek isteyen misafirler olursa, eski bir tur rehberi olan Cem Bey tarafından rehberlik hizmeti almanız da mümkün.

D&C Göcek Otel'in manzarasından gün batımı da harika...

şehirnotları_göcek

Yaz bitti sayılır ama güneş hala yüzümüze gülüyor. Kış soğukları başlamadan kendinize bir iyilik yapıp, burada yerinizi ayırtın derim.

Bu da bonus! Otelin tatlı kedisi Pisim...

şehirnotları_göcek

Detaylar:

Otelin konumu, Fethiye - Göcek karayolundan ortalama 20 dakika dağ yolu mesafesinde. Dalaman'dan MUTTAŞ ile Göcek BP istasyonuna geldiğinizde, Cem Bey transfer için yardımcı oluyor.

Otelin bulunduğu alanda telefon iyi çekmiyor. Ama otelde ücretsiz wi-fi bulunuyor. Telefonla konuşmak istediğiniz durumlarda whatsapp call hayat kurtarıyor.

İki kişilik odalarda konaklama ücreti gecelik 100 Euro. Booking.com üzerinden rezervasyon yaptırabilir ya da direkt D&C Göcek Otel websitesi üzerinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kaynak: sehirnotlari.com

 
Toplam blog
: 21
: 269
Kayıt tarihi
: 09.09.14
 
 

Merhaba! Dijital pazarlama, seyahat, güzel yemek, farklı kültürler ve sıradışı keşiflerden oluşan..