Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '21

 
Kategori
Astroloji
 

Juno ve Sevgililer Günü

Biz astrologlar Sevgililer Günü geldiğinde Juno’yu anmadan geçemiyoruz. Juno, doğum haritasında kimi zaman bir gezegen kadar etkili olabilen bir asteroiddir.
Mitolojide Jüpiter’in (Zeus'un) kız kardeşi ve karısıdır. Yunan mitolojisinde Hera, Roma mitolojisinde ise Juno olarak geçer.
14 Şubat geleneği Juno  zamanına dayanır. Roma İmparatorluğunda 14 Şubat, Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno'ya saygı günü olarak kutlanırdı. Juno evliliğin ve ailenin koruyucusu kabul edilirdi ve halk ona teşekkür için çiçekler sunardı.
15 Şubat'ta da kötü ruhları kovarak şehri temizlemeyi, böylelikle sağlık ve bereketi serbest bırakmayı amaçlayan “Lupercalia Bayramı” başlardı. 
Bu bayram aynı zamanda evlenmenin bir ön adımı olarak da görülürdü. Romulus ve Remus'un bir dişi kurt tarafından emzirildiği Lupercal mağarasının önüne genç kızların isimlerinin yazıldığı bir kase bırakılır, Romalı genç erkekler bu kaseden ismini çektikleri kızlar ile bayram boyunca birlikte olurlar ve hatta bazıları birbirlerine aşık olarak evlenirlerdi.
Juno evlilik, doğum, sadakat ve ortaklıklarla ilgilidir. Bir doğum haritasında, hayatımıza ortaklık edecek eş ve partner seçimimize dair bilgi verir. Bulunduğu eve, burca göre evlilikten beklentiyi ve tercih edilecek eş tipini gösterir. Aldığı açılar ise evliliğin gidişatını belirler. 
Kadın ve erkek haritasında farklı yorumlanır. Venüs aşkı, Mars tutkuyu anlatırken evliliği gösteren Juno'dur. Bize kadersel eşle ilgili de ipucu verir. Özellikle sinastri dediğimiz uyum haritalarında, kişilerin evlilik potansiyelini gösterir.
Yörüngesi ve hızı değişken olduğundan, Juno’nun burç değişim süreleri farklılık gösterir. Bu yüzden Juno'nun bulunduğu burcu ve yerleşimini en sağlıklı olarak doğum haritası çıkarttırarak öğrenebilirsiniz.
Juno’nun bulunduğu burçlara göre ne tür eş tercihinin ön plana çıktığına baktığımızda;
Juno Koç
Tercih edilen eş iddialı, baskın özellikli, sabırsız ve yönetmeyi seven bir yapıdadır. Hareketlilik ve enerji önemlidir.
Juno Boğa
Tercih edilen eş yaşamdan zevk almasını bilen, maddi güvenlik arzusunu ön planda tutan bir yapıdadır. Sakinlik ve huzur önemlidir.
Juno İkizler
Tercih edilen eş konuşkan, iletişimi kuvvetli ve meraklı bir yapıdadır. Akılcılık ve mizah anlayışı önemlidir.
Juno Yengeç
Tercih edilen eş hassas, duygusal ve alıngan bir yapıdadır. Duygusal sahiplenme ve evcimenlik önemlidir.
Juno Aslan
Tercih edilen eş gösterişe düşkün, yaratıcı ve neşeli bir yapıdadır. Gurur ve flörtözlük önemlidir.
Juno Başak
Tercih edilen eş çalışkan, detaycı ve eleştirel bir yapıdadır. Düzen ve sadakat önemlidir. 
Juno Terazi
Tercih edilen eş çekici ve toplumsal statüsü sağlam bir yapıdadır. Uyumlu yapı ve diplomatik dil önemlidir.
Juno Akrep
Tercih edilen eş cazibesi yüksek, gizemli ve kıskanç bir yapıdadır. Derinlik ve cinsel çekim önemlidir. 
Juno Yay
Tercih edilen eş iyi eğitim almış, iyimser ve seyahat etmeyi seven bir yapıdadır. Farklı bir kültürden olabilir. 
Juno Oğlak
Tercih edilen eş sorumluluk sahibi, geleneksel ve mantığı duygunun önünde tutan bir yapıdadır.  Pratiklik ve yönetim becerisi önemlidir.
Juno Kova
Tercih edilen eş marjinal, özgürlüğüne düşkün ve entelektüel zekaya önem veren bir yapıdadır. Sosyallik ve yeniliğe açık olmak önemlidir.
Juno Balık
Tercih edilen eş hayal dünyasında fazlaca idealize edilebilir ya da aşırı duygusal, hayalci bir yapıda olabilir.  Merhamet ve maneviyat önemlidir.
Sevgilerimle,
Aslıhan Kozluca
Astroloji ile ilgili bireysel danışmanlık için astrolojihan@astrolojihan.com adresinden bilgi alabilirsiniz.
www.astrolojihan.com
Instagram/Facebook/Twitter @astrolojihan
 
Toplam blog
: 132
: 78
Kayıt tarihi
: 22.11.19
 
 

Astroloji konusunda düzenli yazılar paylaşıp, söyleşiler yapıp bir yandan da bireysel astroloji dan..