Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '13

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
175
 

Kadın, hayatın yaşam taşı özü

Kadın, hayatın yaşam taşı özü
 

Hayatın sesi soluğudur kadın


Kadın; hayatın yaşam taşı anne, eş, arkadaş,yaşamın devamı için anne merhameti ile şefkati ile

–Allah'ın insanlığa Rahmetidir-anne,eş,hayat arkadaşıdır…Her an bizler için canını feda eden kendisi için hayatını yaşamaya vakti kalmayan ama bazen de horlanan kadınlarımız başlarımızın tacı..

"Müslüman erkekler ve kadınlar, mümin erkekler ve kadınlar Allah'a itaat eden erkekler ve kadınlar, doğru olan erkekler ve kadınlar, namuslarını koruyan erkekler ve kadınlar, Allah'ı çok zikreden erkeler ve kadınlar... İşte Allah bunların hepsine mağfiret ve büyük ecir hazırlamıştır.”(Ahzap-15)

Kadın huzurlu ve mutlu ise, toplumda ailede huzurlu ve mutludur, kadın mutlu ve huzurlu değilse, toplumda ailede toplumda huzursuz olacaktır hali ile geleceğimizde olmayacağı gibi mutsuz ve huzursuz olacaktır hayat ve yaşam. Dini yönden iman ile yetişen, yaşayan aile toplum kadın erkek hayatın devamı merhametin devam etmesi yönünde, insanlığa ışık olacak, belkide erkekler kadar hatta erkeklerden daha fazla merhamet ve şefkatli olan kadın huzur barış ve adaleti sağlayacaktır, yeter ki ona fırsat verelim eğitim verelim yaşamına müdahale etmeyelim. Kadın var olmasaydı hiçbir şey var olmazdı diye düşünüyorum evet evet. Çünkü âlemin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı, ahir zaman peygamberini doğuran bir kadındır. Kadın olmasaydı âlem var olmazdı. Düşünebiliyor musunuz doğurma işinin erkeğe verildiğini düşünmek bile istemiyorum! Kadın olmasa idi Hz Muhammed Mustafa (s.a.v) dünyaya gelmezdi. Allah’ın yaratılış düzeni kadının yaratılmasını gerektiriyordu ve de nasıl yaratılması gerektiğini de en iyi bilen Allah(c.c) olduğuna göre, kadını da en iyi ve güzel şekilde yaratmıştır. İnsanlığa ve kâinata armağan etmiştir. Kadına verdiği zarafet, incelik güzellik şefkat ve duygusallık, onun kadın olmasının belki de en büyük özelliği ile donatması, bizim için bir hazinedir. Kadınsız hayat ruhsuz ceset olarak yaşamaktır. Hayatın sesi soluğudur kadın. Hayata, yaşama ayrı bir ahenk ve desen katandır kadınlar. Gönül gözümüze, inen nurdur kadınlar. Bunu böyle bilmek gerekir, buna göre yaşantımızda kadına gereken önemi vererek yaşamalıyız. Selam ve dua ile.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Mehmet Aluç : Bu yazınız bana çok sevdiğim,kendisiyle 1969 yılında Tarsus'ta tanıştığım,Almanya ve daha sonra Mersinde bir araya geldiğimiz Rahmetli Neşet Ertaş'ın " İki büyük nimetin var, biri ana, biri yarim,biri var etti beni,biri yar etti beni" Anam, Anam ben derdimi kime yanam. Selam ve saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 09.09.2013 22:41
Cevap :
Sizi anılara götürmem beni memnun etti.Selam ve dua ile..  10.09.2013 0:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 959
Toplam yorum
: 158
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 195
Kayıt tarihi
: 04.06.13
 
 

Ben Mehmet Aluç 1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster