Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
511
 

Kadınlar erkekleri sollamış !

Kadınlar erkekleri sollamış !
 

Aldatmak üzerine sayısız yazı yazıldı,erkek aldatırın ardına düşüp kadın aldatmazın etrafında dolaşıldı durdu.

Aslında ben de böyle düşünürdüm yani kadın aldatmaz...bir kaç istisna geneli etkilemez. Ama yapılan araştırmalar kadının erkeği solladığı yönünde.

Neden meydana çıkmıyor veya konuşulmuyor sorusunun cevabı ise kadın aklında gizli ve tabii ki erkeğin bunu kabul edememesi, böyle bir ihtimali olanak dışı görmesinde.

Bir de erkeklerin sezgilerinin bu yönde kapalı devre çalışıyor olmasında.

Bu hiç de övünelecek bir durum değil tabii ki. Erkek aldatırsa ben de yaparım demek hiç ahlaki değil. Genelde başkasına ilgi duyan bir kadın evli ise boşanır sanırdım ama meğerse hiç de öyle değilmiş.Kadın hem evliliğini hem de ilişkisini sürdürmeye çalışıyormuş.

Bunu yaparken aslında bir takım davranışlar içine giriyormuş ama bu sinyalleri, erkek kendine gelen serbesti olarak algılayıp bir hayli rahatlıyor,eh nihayet dırdırından kurtuldum diyerek madalyonun öbür yüzünü göremiyorlarmış.

Aldatmanın erkek tarafına bakıldığında çoğu geçici kaçamak olarak yaşanırken,kadınların ki bir sevgi ilişkisi olarak yaşanıyormuş.

Burada en önemli konu ise aile kavramının, kutsallığının iyice yozlaşmasıdır.

Peki son yıllarda bu neden bu kadar artışa geçti nedenlerini iyi gözlemleyip tesbit etmek ve ona göre önlemler almak gerekiyor.

Çok uzun süreden beri batı kaynaklı dizilerdeki bu tip çarpık ilişkilerin konu alındığı hepimizce malum. İlk tepkiler bu kadar da olur mu canım?...dan sonra, daha hoşgörülü gelmeye başladığı, nedense herkesin gözünden kaçtı. Üstelik bu dizilerin çoğu, sadece kadınların evde olduğu saatlerde yayınlandı durdu.

Evlere giren interneti de ilave edersek şu meşhur chatleşmeler, olayın bu raddeye gelmesine adeta çanak tuttu.

Sadece merakla başlayan,evinde azıcık huzursuz veya kendini ilgiden yoksun hisseden kadınlara adeta tuzaklar kurdu. Bu chat olaylarından madur olan erkekleri hiç söylemiyorum bile.

Peki çözüm ne diye soracak olursanız...valla ipin ucu kaçtı gibi nasıl yakalanır hiç bilemiyorum.

-İnterneti yasaklayacak halimiz yok
-Bu tip konuları normal gösteren dizilere pekala kısıtlama getirilebilir desek... yasakçı zihniyete gireriz.
-Aile kavramı ve sadakat kavramlarını öne çıkaran diziler yapılsa desek...seyredilmez yani dikkat çekmez yayından kaldırılır...

Sizin bir önerileriniz varsa şahsen bilmek isterim.

Sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

internete, teknolojiye bağlamak istemiyorum....yapan eskiden de yapıyordur, o zamanda sütçüler, tüpçüler muhabbeti yok muydu :)), sevgiler

Dilek Fuçucı 
 25.03.2008 12:50
Cevap :
Evet vardı ama bu kadar yaygın değildi,aileye saygı vardı biraz utanma sıkılma vardı.Değerlerde sarsılma olduğunu kabul etmek lazım. Sebebi ne olursa olsun önemli olan bu.Sevgiler  25.03.2008 16:13
 

Sevgi ve aşk kardeşler arasındaki miras kavgasına aldatma gibi bir hakim karar verirse ,bence biten aşk sa ,sevgi devam etnmeli.ama gerçekten sevmeyenler.Aşk bitince o sevgileri de unutuyorlar maalesef.harç bitti yapı paydos olmamalı.

ütopik 
 23.03.2008 18:15
Cevap :
Ben de anlayamıyorum bu gidişatı. Neler oldu bize? Değerlere ve sevgiye sahip çıkmak lazım. Sevgiler  24.03.2008 8:42
 

Neler neler yazdım hatta karakterim kalmadı yazı da kullanacağım ama ne yaptıysam birden hepsi silindi. Şimdi hiç biri aklımda kalmadı. Yorumumun özünü yazayım bari. Çok moralim bozuldu yani bir blog konusu bile çıkartırdım ben o yorumdan :((( diyorum ki "madem kadının aldatması sevgi ilişkisiyle oluyor o halde daha tehlikelidir ve evliliğinin çoktan bitmiş olduğunun göstergesidir ve aldatmalarda çelişkisiz doğru olan şey bence aldatanın eşine olan ilgi ve sevgisinin azalmış olduğudur. Biz bu ilgiyi her daim ayakta tuta bilmenin yollarını arayalım. Birde insan kendini tanır, eğer; "tek eşle bir ömür geçmez" diyenlerdense kişi hiç evlenmemeli". SEVGİLER(Moral bozukluğuyla ancak bu kadarı aklımda kalmış : ) )

Lavinya 
 21.03.2008 0:42
Cevap :
En doğrusu dediğin gibi sevgi ve evlilik bittiyse bir son vermek lazım ama mesela ben birini tanıyorumdum maalesef kocası zengin diye ayrılmıyordu.İki tarafı da idare ediyordu.Uzaklaştım ondan ama bu problemi ortadan kaldırmıyor maalesef. Neyse sen moralini bozma canım...ne demişler her koyun kendi bacağından asılır. Tek tük olsa belki önemli olmazdı ama dendiğine göre artış var ve bütün sorun da burda. Ne yapılabilir bilmiyorum:(( Sevgiler  21.03.2008 11:22
 

Kan damarda durmaz. Televizyonu, interneti yasaklasakta başka bir yol mutlaka bulunur. Yaşam koşullarının, çalışma şartlarının iyice ağırlaştığı günümüzde erkeklerin eşlerini iş yüzünden ihmal etmesi desek sorunun temeline inebiliriz. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 20.03.2008 13:18
Cevap :
Bir erkek gözüyle tesbitiniz çok yerinde ve doğru. Değerli yorumunuz için teşekkürler,saygılar.  20.03.2008 13:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 1482
Toplam mesaj
: 167
Ort. okunma sayısı
: 3186
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Emekli olmaya çalışan bir sanatçı,yazmaktan büyük keyif alıyorum. Kocaeli Gölcük' de oturuyorum e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster