Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '13

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
1018
 

Kadınlar ne zaman ölüyor?

Kadınlar ne zaman ölüyor?
 

Sakın yazımız “Neden ölmüyorlar, onlar da ölsünler” şeklinde anlaşılmasın. Allah kadınlarımıza uzun uzun ömürler versin. Kimsenin hayatında gözümüz yok da sanki kadınların ölümüyle ilgili değişik bir durum varmış gibi geliyor insana. Vakti gelen ölür elbette şimdi savaşta askerler savaşıyor, erkekler ölüyor. Terör olaylarında güvenliği sağlamada polisler ölüyor. Kalp krizinden erkekler ölüyor. İçki, sigara, eroin, esrar, bakımsızlık erkekler ölüyor.

Ya ben merak ediyorum, kadınlar neden ölüyor? Daha önemlisi ne zaman ölüyor? Ben elli küsur yaşındayım kadın cenazesi görmedim desem yeridir. Yoksa kadınları gizlice mi gömüyorlar? Sizce de bir tuhaflık yok mu? Trafik kazaları ile kadın katillerinin dışında kadınların öldüğünü duymuyoruz. Ama ölüm istatistiklerine baktığımızda görüyoruz ki erkekler kadar kadınlar da ölüyorlar.

Şöyle bir şey var ama kaza, cinayet dışında erken ölümler pek kadınlar için değil. Bunların nedenleri malum. Nereye baksan kocası ölmüş kadın dolu. Dul erkek yok gibi. Ölmüş kocasının maaşını alan dul kadınlar yüz binlerce. Ölmüş karısının maaşını alan erkek belki de hiç yok. Gerçekten garip değil mi? Bu kadınlar nerede, ne zaman ölüyorlar? Sanki hiç ölmüyorlar gibi. Ben kadınlar için sala okunduğunu duymadım. Cenaze namazları hep er kişi niyetine kılınıyor.

İstatistikler ne kadar erkek ölüyorsa o kadar da kadın öldüğünü gösteriyorsa biz niye kadınlar sanki hiç ölmüyor düşüncesine kapılıyoruz? Yoksa kadınları gizli olarak mı gömüyorlar? Sonra kadınların ölümden korktuklarını dahası muhabbetlerde pek de ölümden bahsettiklerini duymuyoruz. Yoksa Allahütealâ onlara bizim bilmediğimiz bir kolaylık mı sağlıyor?

Tarihte de kadınların ölümüyle ilgili garip durumlar var. Kardeşim dünya savaşlarında ve diğer tüm savaşlarda ölenlerin büyük çoğunluğu erkek. Cihan harbinde 40 milyon insan öldü mesela. Bunun tartışmasız 35 milyonu erkektir. Bu durumda kadın-erkek nüfusunda bir dengesizlik olması gerekmez mi? Ama dünyada kadın erkek nüfusu birbirine yakın. Hatta kadın nüfusunun 66 milyon daha az olduğu söyleniyor. Şu işe bak ya. Hep biz ölüyoruz yine de kadın nüfusu az. Analar kız doğurmuyor mu yoksa. Yani böyle bir şey de olabilir. Genetik olarak doğan erkek çocuk sayısı fazla olabilir. Tabii ki kendilerine bilim adamı denilenler bu konularda insanları bilgilendirmeyince sormak da bize düşüyor. Sahi bu bilim adamları, nüfusçular, Tuik muik ne iş yapar? Eminim bu konuda herkesin kafasında soru işaretleri vardır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MEZARLIĞI DÜN ZİYARET ETTİK, kadını da, erkeği de, genci de, her türlüsü var SAYIN Korkut. Hayırlı BAYRAMLAR, adadan selamlar.

Göksel47 
 14.10.2013 17:41
Cevap :
Beni kandıramazsınız!Adaya selamlar.Hayırlı bayramlar efendim.  16.10.2013 13:14
 

Sevgili Kerim Kardeşim! Allah biz kadınları ölümsüz yaratmış, onun için ölmüyoruz. Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 14.10.2013 6:09
Cevap :
Bayramınız kutlu olsun efendim.  14.10.2013 15:24
 

Sayın Korkut,acaba doğan kızları gizlice toprağa gönmesinler! Nerede bu kadınlar-kızlar? Hangi camiden kaldırılıyorlar. Vallahi sorulması gereken bir soru? Acaibi minel garaip...

Erdal Ceyhan 
 13.10.2013 19:25
Cevap :
Yorum için teşekkür ederim,bayramınız kutlu olsun Erdal bey.  14.10.2013 15:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6300
Toplam yorum
: 15355
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 632
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster