Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '15

 
Kategori
Güncel
 

Kadınlar var bu Ülkede

Kadınlar var bu Ülkede
 

Beren Saat' in twitterden paylaştığı belli zamanlarda başından geçen sözlü fiziksel tacize maruz kalışı ile ilgili yazısı.. Kadın olmak zor ..demiş ülkemde..hem de güzel kadın olmak.."çok sanslıymışım diyorum artık, hep teğet geçmişim. Tecavüz, bıçaklanma, kesilip bavula tıkıştırılma, otobüs durağına komada bırakılma, yakılma yaşamadım." diyerek toparlamış.. cüretinden dolayı kutlamak gerek itiraf gibi göz önünde olan biri için anlatması zor.. herkes herşeyi anlatamaz hele hele de taciz tecavüz gibi ağır şiddet olayları hep gizli kalır..
..............
Öyle ki görülmeyen duyulmayan bilinmeyen anlatılmayan gün yüzüne çıkmamış ne hikayeler vardır bu ülkede..köyünde, kasabasında, kentinde..bu coğrafyada şiddet taciz ve tecavüz olayları hep vardır ..bu ülkede kocaları tarafından şiddet görüp her türlü sözlü şiddet de dahil maruz kalmış..her gece tecavüze uğrayan kadınlar vardır..sessiz sedasız gün ağarıncaya kadar ağlar sabah olur hiç kimseler bilmez kadınının halinden..sonrasında çocuklarının anası olur..
...................
Kadınlar var bu ülkede; kurduğu hayalleriyle evliliğin ilk gecesinde korktuğu ve çekindiği için itilip kakılmış kız olmamakla suçlanıp bir çok hakarete mağruz kalıp hem sövülmüş hem dövülmüş sonrası malum hayalleriyle birlikte bedenine de tecavüz edilmiş..
.............................
Kadınlar var bu ülkede erkeğin egemen olduğu.. kadının çalışıp kendi ayakları üstünde durmak istediği için namusuna helal getirir diyerek neyin eksik yediğin önünde yemediğin arkanda daha ne istiyorsun otur oturduğun yerde diyerek bu isteği üzerine ayak direten kadınlar kocaları tarafından her türlü sözlü fiziksel şiddete maruz kalırlar..
...........................
Kadınlar var bu ülkede.. hamiledir kadın.. kocasını kapıda karşılamadı diye eve iş stresiyle gelip bir hışımla kadının boğazına sarılır adam kaçıp kurtulabilen kadın saklanacak yer ararken arkasından yetişen kocanın şiddetine maruz kalmamak için bir köşeye kısılıp ayakları üzerine çökerek adeta ölümü beklemesi gibi kızgın koca tarafından karnının tekmelenmesi..bir eliyle karnını bir eliyle başını korumaya çalışır..karnına aldığı darbe sonucu bebeğin kesesi açılır ve kadın hastanelik olur hem kadın hem de bebeğin hayatı riske girer ama adam ne yaptığının farkına varamayacak kadar şuursuzdur..
.......................
Kadınlar var bu ülkede; büyük bir aşkla bağlandıkları adama herkese karşı durarak ben bu adamla evleneceğim diyerek ailesini karşısına alarak evlenen ama o hayalin de koca bir hiçten ibaret olduğunu sonrasında gelen her türlü fiziksel sözel cinsel taciz ve tecavüze uğramasıyla dünyası başına çöker ama herkese ve herşeye karşı durduğu için aile desteği göremez yalnız bırakılır ve başa gelen çekilir diyerek kimselere bir şey demeden susup katlanmak durumunda kalır kadınlar...
..........................
Kadınlar var bu ülkede; ne bayram bilirler ne de seyran daha kurban bayramının ikinci günü... bir kadın sesi geliyor " vurma diyor yeter artık vurma yeter..!!" yakınlarda bir ses içim burkuluyor,acıyor..kalp atışlarım hızlanıyor ellerim buz kesiyor bir sinir geliyor titriyorum.. kulak kesiliyorum yanlış duyuyorumdur inşallah diyerek sesler yükselirse 155 i aramak için..sesler kesiliyor..
.........................
Kadınlar var bu ülkede; bir kadın anlatıyor bir televizyon kanalında ağlayarak.. Şiddeti alışkanlık haline getirmiş artık zevk için dövüyor her şey bahane.. Kapıdan giriyor vay efendim kaşının üstünde gözün var.. kemerini çıkarıyor öncesinde çırıl çıplak soyduğu kadınını o kemerle acımadan dövüyor.. sonrasında da beraber oluyor..
.........................
Adamlar da var bu ülkede !!! Onları anlatmaya lüzum yok.. Adam Olduklarını zanneden..........
Var oğlu var..yazdıklarımın birçoğuna tanık olmuşluğum dinlemişliğim işitmişliğim var.. bu gün yaşananların yanında az da değildir bilinir ama dile getirilmez.. amma velakin Kadın olmak zordur bu ülkede..!
Son olarak içimiz dışımız taciz tecavüz haberleriyle doldu sıkıldık tiksindik iğrendik.. yazıp yazmamak konusunda da tereddüt ettim aslında sürçü lisan ettiysem affola..
V İ C D A N L I evlatlar yetiştirin.
Gerisini onlar bir şekilde hallederler...
Sağ'lıcakla kalın...
 
Toplam blog
: 42
: 1010
Kayıt tarihi
: 04.03.15
 
 

Kimi susar, kimi çok konuşur, kimileri de yazar... Yazan olmayı, sevincimi, öfkemi, kavgamı, üzün..