Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
244
 

Kaos ortamı fırsatlara açıktır

Kaos ortamı fırsatlara açıktır
 

AKP kapatılsın ve köy enstitüleri yeniden açılsın lafları ortalıkta dolaşır oldu. AKP gösterilerek başka yerlere vurulmak istendiği açık. Diğer yanda küresel senaryo çok daha geniş boyutuyla işlemekte.

ABD içindeki iki gücün çatışması iyice alevlenecek ileriki dönemde. Bir taraf Avrupayı büyütmek isterken diğer taraf bastırmak derdinde. Ortadoğu ve Asya enerji kaynakları Avrupanın her şeyi. Onları kontrol eden yeni düzenin efendisi olacak. Bu kontrol işi askeri güç gerektiriyor.

Stratejik konumu ve askeri gücü ile Türkiye bu anlamda en önemli ülke. Ama gelin bunu içimizdeki ahmaklara anlatın. Bir çok düşünce grubu ülkeyi kendi ufuksuz hedeflerine çekiştirip duruyor. AKP odaklı görünen kavganın aslında onlarla doğrudan ilgisi yok.

Dünyaya yeniden şekil veriliyor ve bu sırada milletimizin uyutulması lazım. Sözde ülke için didinen pek çok vatansever, dinsever veya başka bir şeyler sever insanlar aslında bu süreçte uyutulmaya yardımcı oluyorlar. Kazanan bu gidişle yine Yahudiler olacak gibi görünüyor. Ama öyle olmayacak.

Yerel politikacılar koltuk ve çıkarlarına bu kadar ve bu şekilde sarıldığı sürece kaos sürer. Ama onlara hadleri bildirilip nefsini ilahlaştırmamış yerel liderlere kulak verilince de her şey tersine döner. Güneş bizi ve medeniyetimizi ısıtır.

Milletin ortak ülkü etrafında birleşmesi için zaman daralıyor. Ama hala iş işten geçmiş değil. Bu ülkü, geçmişten günümüze miras ve tecrübelerle ayaktadır.

Sola sağa çekiştirmeyi bırakıp biraz daha gerçekçi ve bilgi içeren düşünceler üretebilmek için tefekkür etmeye mecburuz.

O yüzden, bırakın siz her bir yerde bilgiç edalarla nutuklar atanları. Ciğeri beş para etmeyende yürek de aramayın.

Ne varsa milletimin özünde var.

Birilerinin gözüne batacak olan da o özdür. O özün sahibi millet, ne zaman ne yapacağını bilir. Onu izlemeye devam ediniz. Bugünlerde konuşmaya niyetli.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hatırlarmısınız hülya avşar hamileyken konyada sanırım artık doğursunda bizde rahatlayalım, bizde hatırlanalım demişlerdi.Bu meseleler gündem yaratırken olan bizlere oluyor ve kapatılacaksa her ne olacaksa olsunda bir an önce bizide hatırlayanlar olsun derim..

roji 
 02.05.2008 11:43
Cevap :
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Yorgan gitti kavga bitti misali, milletle oynuyor birileri. Ama artık millet kurtarıcı istemiyor:)) Sevgiler.  02.05.2008 12:21
 

Milletimin özüne diyeceğim yok bakıyoruz ,konuşuyoruz ama görüyormuyuz sizce yada icraatımız varmı?Meydanlara çıkıp yürüyerek bağırarak elde ettiğimiz ne ?

Özlem Manaf Birgün 
 02.05.2008 11:32
Cevap :
Görenler ve görülmesi gerekenler meydanlarda değil. Sen, o engin yüreğinle, gönlüne düşen sızıyla biliyorsun. Bunu PAYLAŞMAK mümkün ve halka genişliyor. DOĞAL zamanı geldiğinde sofra da kurulur. Henüz nicelik değerlendirme yapmayı haklı kılacak bir durum yok. Niteliğe bakmayı ve görmeyi sen benden iyi bilirsin güzel kardeşim. Sözgelimi en yüce insan, Peygamberimiz (SAV). Onu, bütün esas yön ve nitelikleriyle (aile babası, eş, önder, devlet başkanı, dost, arkadaş, hatip, eğitimci, tüccar, bilim adamı gibi) anlatan herhangi bir kitabı okuduk veya bileni dinledik mi? Babası erken yaşta vefat etmişti, süt annesi vardı, şu annelerimizle evlendi, şu savaşları vardır, şu yaşta Peygamer oldu, şu yaşta vefat etti, gibi çok sıradan anlatımla sıradanlaştırılan yüceler yücesi birinden bahsediyoruz. Ama bir sürü cüceyi metreslerine kadar ezbere biliyor ve yüceltiyoruz. İki alandan biri yozlaştıranların denetiminde. Diğerinde sırf gönül insanları var. O diğer tarafa bakmakla gerçeği görmek aynı şey!  02.05.2008 11:51
 

Sakarya'daki gibi konuşacaksa hiç konuşmasın. Teröre taviz verilsin demiyorum ama halkı işe karıştırırsak sonunda her aile yakınlarının ardından ağlar. Terörün kökü kazınsın ama milletimiz de biribirine düşürülerek düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürülmesin. Allah memleketimizi iç kargaşadan korusun. Saygılar.

Mehmet Oyan 
 01.05.2008 22:34
Cevap :
Sevgili büyüğüm...Elbette öyle değil. Prof. Dr. Yalçın KOÇ'un Anadolu Mayası Türk Kimliği Üzerine Bir İnceleme adlı kitabında gayet hoş bir dil ve üst bir seviyeyle anlatılan mayadan bahsediyorum. Elbette Sakaryadaki gibi değil. Ayrıca çözümü politikacılarda bulanlardan değilim hiç. Millet artık kendi özüyle barışıyor ve buluşuyor. Haine, gafile, cahile, ahmağa ne yapacağını iyi bilir o. Saygıyla efendim.  02.05.2008 10:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 84
Toplam yorum
: 288
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1793
Kayıt tarihi
: 28.04.08
 
 

Elektrik mühendisi, "öğretimci", 2 çocuk babası, aslen Kuzey Kafkasyalı, Türk ve Türk'e dair olan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster