Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '14

 
Kategori
İnternet
 

Kendiliğinden açılan reklamları engelleme

Kendiliğinden açılan reklamları engelleme
 

reklam virüs


Chrome, mozilla ve Explorer tarayıcınıda sürekli reklamlarla mı karşılaşıyorsunuz ? Kendiliğinden açılan bu reklamlar zamanla çok can sıkıcı bir hal alabilir. Bu reklamlar bilgisayarınız için ciddi bir tehlike olusturmasada zamanla internet kullanımınızı zorlaştırabilir. Kullanmış olduğunuz programlar, ücretsiz yazılımlar ve bazı websitelerde bulunan sahte linklere tıklamanız ile bilgisayarınıza bulaşan bu virüsler, internettte sizden habersiz reklamlar görüntüler. Kullanmış olduğunuz arama motorunu ( Google, yahoo) manipüle ederek sizlere aramanızla alakasız sonuçlar gösterebilir.

Kendiliğinden açılan bu reklamları küçük bir program yardımı ile temizleyebilirsiniz. programın kullanımı ile ilgili resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Reklamlar Nasıl Engellenir ?

Zararlıyı silmek için kullanabileceğimiz en pratik program AdwCleaner'dır. Bu kücük program aracılığıyla virüsten kurtulabiliriz.

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz ve tarama yaptırıyoruz.İNDİR

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yapmamız gereken bir işlem daha var. Kullanmış olduğunuz tarayıcı üzerine sağ tıkpayıp özellikler 'e tıklayın. Explorer Mozilla ve Chrome için

Chrome.exe" uzantısından sonra gelen sayfayı silin.

Sildikten sonra tarayıcınıza giriş yaparak ana sayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilirsiniz. Varsayılan arama motoru olarak Google seçmenizi tavsiye ediyorum.

Bu temizlikler yaptıktan sonra reklamlardan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Kendiliğinden açılan reklamlar tamamen silinmiş olacaktır.  Bu tarz virüslerden kurtulmak için sayfamızda bulunan "Kendiliğinden açılan reklamları engelleme" konusunu inceleyebilirsiniz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın. Virüssüz günler dileğimle..

Resimli anlatım için ziyaret edebilirsiniz: Tıklayın

 
Toplam blog
: 25
: 48575
Kayıt tarihi
: 17.11.13
 
 

1987 Yılında Malatyada doğdu.Bilişim Destek Hizmetleri ve Ozengen.om'da projelerini hayata geçirmek..