Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
218
 

Keşke ve belki

Hayatımız boyunca bazen güzel bazen de kötü olayların başımıza gelmesi yaşamın bir parçası olduğunu, ancak ölümün ise hayatın tek gerçeği olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Yaşadığımız zamanın kıymetini bilmeli ve geçen zamanın geriye gelmeyeceğini düşünerek karar vermeli ve bu şekilde yaşamımıza yön vermeliyiz diye düşünüyorum.

Ne kadar uzun zaman geçse de hiç kimse sevdiği insanın yokluğunu ne kalbinden atabilir ne de takvim yapraklarından yırtabilir. Bencillikler, korkular, hayattan daha çok şey isteme, elindekinden memnun olmama gibi nedenlerden dolayı kimi zaman haklı kimi zaman ise haksız oluruz. Ardından pişmanlıklar gelir ve dilimizden düşürmediğimiz tek şey keşke sözcüğüdür. Hayata küskün başlarsak, sürekli olarak olumsuz düşünürsek yani cesaretimizi kaybedersek zamanın her zaman bizi yeneceğini ve sürekli kırgın bir şekilde hayat süreceğimizi unutmamak gerekir. Bazen bir haber alırsınız, yalan olduğunu bal gibi bilirsiniz ama yine de inanırsınız çünkü savaşacak gücünüz kalmamıştır. Bunun nedeni çok açıktır; zaman cesaretini kaybedenleri her zaman yenmiştir. Aradan yine uzun zamanlar geçer, gündüzlerle geceler birbirini kovalar, isyan edersiniz, üzülürsünüz ama sabredip beklemekte vardır hayatta. Peki ya sabretmek o kadar kolay mı? Kesinlikle kolay değil çok acı çekerseniz aslında farkında olmadan hayata karşı savaştığınız ve kazanmak için uğraş verdiğiniz için zafer kaçınılmaz olacaktır. Tüm bu olaylara rağmen yine de keşke demeye başlarsanız, keşkelerinizle yaşamak zorunda kalırsınız. Zamanında savaşmak yerine olayların derinine inip irdelemek yerine vazgeçersiniz keşke kelimesi hayatınızın bir parçası olarak kalır.
Yaşamımız boyunca yapmamız gereken tek şey savaşıp olayların üstüne gidip çözümler üretmeliyiz. Bunları yaptığınız takdirde belki deyip beklemenin en iyisi olduğunu unutmayın. Çünkü siz elinizden geleni yaparak, savaştınız ve olayları zamana bırakıp belki dediğiniz için kazanma şansınız olabilir. Unutmayın ki; Peşinden gidecek cesaretiniz varsa, bütün hayaller gerçek olabilir!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 432
Kayıt tarihi
: 21.05.12
 
 

Antalya Manavgat'ta yaşıyorum. Amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapıyorum ve yerel bir gazetede h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster