Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '15

 
Kategori
Tasarım
 

Kokulu taş yapımı ve püf noktaları

Kokulu taş yapımı ve püf noktaları
 

Kokulutaş neon renkler


Merhabalar. Beni az çok artık hepiniz bilmektesiniz. Zaman zaman ülke gündemi, zaman zaman yörsel yemeklerle, zaman zaman da el işleri ile huzurlarınızda oldum. Bugün de daha önce bahsettiğim kokulutaş ve kokulu dekoratif sabun yapımından bahsedeceğim sizlere.

Ürünlerimizi yapmamız için gerekli olan materyaller:

1 ) Kendinden kokulu ve renkli taş tozu

2 ) Su

3 ) Karıştırma kabı

4 ) Silikon kalıplar

5 ) Kaşık

6 ) Olursa daha iyi olacağını düşündüğüm hassas terazi

Eğer kullanacağınız ürün kendinden kokulu ve renkli değil ise bu kez beyaz taş tozunun yanında esans ve de boya da almanız gerekecektir. Ama pratik olabilmeniz açısından ve riske girmemek için kendinden kokulu ve renkli taş tozu kullanmak en ideal olanı olacaktır sizler için.

Normal ölçülerde yüz gram kokulu taş tozuna otuzbeş gram su ekliyoruz. Ola ki susyu fazla kaçırdınız o zaman biraz daha toz ekleyerek krep hamuru kıvamında bir harç elde ediyoruz. Elde edilen bu harcı da hazır beklettiğimiz silikon kalıbımıza hemen döküyoruz ki taşın kuruma süreci başlamadan kalıptaki yerini alsın.

İşte bu kadar. Yaklaşık 10/12 dakika sonra ürünümüz kalıptan çıkmaya hazır. Eğer ki bir gonca gül yapıyor isek ya da başka bir çubuklu kokulu taş yapacak isek harcı kalıba döktükten en fazla 2 dakika sonra çöp şişimizi kalıba yerleştiriyoruz ve böylece çubuklu bir ürün elde etmiş oluyoruz. Bunları da saksı buket yapımında kullanabiliriz.

Konu ile ilgili blog sayfamı da ziyaret edebilirsiniz. http://kokulutasdunyam.blogspot.com.tr/ Satış stratejilerinden tutun da yapım aşamasında karşılaşacağınız zorluklarla nasıl başa çıkabileceğinize varana kadar bir çok konuyu titizlikle işliyorum. Ayrıca kokulu mum, kokulu renkli kolonya ve daha bir çok şeyin de nasıl yapıldığını da bulabilirsiniz. Neon renkler ile hazırladığım neon renkler ile kokulu taş yapımı videomu da izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=GuL7cHq5l0k 

 

Sevgiyle...

 
Toplam blog
: 106
: 1391
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

1976 Adana doğumluyum. Cumhuriyet Üniversitesi İşletmecilik bölümü mezunuyum. Evliyim. Adem Hamza..