Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Küçük Penis Üremeyi Önler mi?

Mikro penis, gömük penis ya da ortalama uzunluğun altındaki küçük penis oluşumu, çocuk sahibi olamama endişesine neden olabilmektedir. Erekte halindeki penis boyu 9 santimetrenin altında olan erkeklerde bu kaygı durumu sıklıkla görülmektedir. 
 
Erkeğin çocuk sahibi olması, baba olabilmesinde penisin boyut değil, vücudun kaliteli ve yeterli miktarda sperm üretmesi rol oynar. Spermlerin üremeyi sağlayacak düzeyde hareketli olması gerekmektedir. Penisin asıl görevi bu spermleri üretra kanalından rahime ulaştırmaktır. Sağlıklı bir şekilde uyarılabilen, büyüyen ve sertleşen erkek cinsel organı, üretilen spermleri rahatlıkla üretra kanalından rahme aktarabilir. Bütün bu süreç, küçük penis boyuna rağmen erkeğin baba olmasını, çocuk sahibi olmasını sağlar. 
 
Üremeye Değil Erkeklik Psikolojisine Darbe Vuruyor
Uyarılma durumunda sağlıklı bir refleks göstermesine rağmen penis boyunun normalden küçük boyutta olması sadece üreme endişesini beraberinde getirmemektedir. Erkek psikolojisinde ciddi yaralar açmaktadır. Penisin ortalama boyu 13 santimetredir. 9 santimetrenin altındaki organ boyu erkeklik algısını olumsuz etkilemektedir. Erkeğin özgüveni örselenmekte, cinselliği yaşamayı sürekli erteleyebilmektedir. Mutsuz, endişeli ve depresif bir ruh halini tetikleyen küçük penis, erkeği içe kapanık bir kişiliğe büründürmektedir. Erkek, bu durumun fark edilme olasılığı nedeniyle denizde, havuzda ve soyunma odalarında alay konusu olma kaygısı yaşar. 
 
Küçük Penis Oluşumunun Nedenleri
Erkek cinsel organının ortalama boyutun altında kalmasının birçok nedeni vardır. Doğumda görülen mikropenis durumu, gömük penis rahatsızlığı, penisin büyümesinden sorumlu testosteron üretiminde yaşanan sorunlar, kronik depresyon ve yaşlanma penis boyu üzerinde olumsuz etkiye sahip başlıca faktörlerdir. 
 
Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Cinsel organ boyundan mutsuz olan erkekler son yıllarda modern tıbbın tedavi yöntemlerinden yararlanarak kalıcı olarak penis boyunu uzatabilmektedir. Penis büyütme ameliyatı ile görünen organ boyu en az yüzde 20 oranında uzatılıyor. Bu ameliyat çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama 1.5 saatte tamamlanan operasyonda, penisin alt karın bölgesinde deri altında kalan kısmına müdahale ediliyor. Kasık tüylerinde açılan kesilerden girilerek, penisin yüzde 30’luk gömülü kısmı, burayı tutan bağların bir kısmı kesilip, organ dışarı doğru uzatılıyor. Böylece kalıcı bir uzama sağlanıyor. 
 
Uzatılan Penis Kaç Günde İyileşir?
Penis estetiği ameliyatının ardından hasta, durumuna 1 gün hastanede gözlem altında tutuluyor. Taburcu olan hasta ilk haftanın sonunda günlük işlerine dönebiliyor. Tam iyileşme süresi 3 hafta. Hasta, 1 ila 1.5 ay sonra cinsel yaşamına geri dönebiliyor. 
 
İmplantsız, Doğal ve Kalıcı Büyüme
Ameliyatın sonuçları kalıcı oluyor. Bu ameliyat 1 kez yapılabiliyor. Yani penis bir kez uzatılıyor. Dikiş izleri kasık tüyleri içinde olduğu için rahatsızlık vermiyor. Ameliyat, penisin sertleşme, sperm aktarma, duyarlılığı, idrar işlevi üzerinde herhangi bir yan etki oluşturmuyor. Uzama için dışardan herhangi bir implant kullanılmıyor. 
 
Size yakışan, abartısız ve doğal estetiğe dair yeni yazımızda görüşmek dileğiyle…
Sağlık ve sevgiyle kalın…
 
www.tayfunturkaslan.com
Instagram://drtayfunturkaslan
Facebook://DrTturkaslan
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 880
Kayıt tarihi
: 06.07.14
 
 

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster