Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '17

 
Kategori
Organik Ürünler
 

Kuşburnunun Faydaları

Kuşburnunun Faydaları
 

Vücudumuzun en çok gereksinim duyduğu C vitaminini doğru besinler aracılığı ile almamız oldukça önemlidir. Bu bağlamda bize son derece fayda sağlayacak olan bitkilerin başında hiç kuşkusuz ki Kuşburnu yer alıyor.

Birçok farklı minerallerin yanı sıra flavonlar ve tanen bulunan şifa kaynağı vücudumuzda oluşan iltihaplar ile enfeksiyonların yok olmasına da olanak sağlıyor. Gün boyu yoğun bir tempo içerisinde yaşayan kişiler için günlük düzenli tüketimi ile vücut direncini arttırabilir aynı zamanda bedensel yorgunluğunuzu atabilirsiniz. İshalin kesilmesinde de oldukça büyük faydaları bulunan Kuşburnunun Faydaları saymakla bitmiyor. Kan şekerini düzene sokmasından ötürü şeker hastaları için oldukça faydalı olan Kuşburnu kan dolaşımını hızlandırarak kanı zararlı maddelerden arındırılmasına yardımcı oluyor. Eklem ağrılarına da iyi gelen bitkinin cilt yenilemesinde yaratmış olduğu katkıda oldukça önemli. (1)

Cildinizi tazeleyerek daha parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza olanak sağlayan Kuşburnunun Faydaları vücut içerisinde biriken ödemin dışarı atılmasına da yardımcı olmaktadır. Şeker hastalığını, solunum yolu hastalıklarını, Romatoid hastalıklarının da önlenmesinde büyük bir katkı sağlayan bitkiyi dilerseniz hazır olarak paketlenmiş olan çaylarını tüketebilir ya da evde hazırlayabileceğiniz ham bitkiyi ısıtmış olduğunuz temiz sıcak suda bir süre beklettikten sonra tüketebilirsiniz.  Vücudumuz için gerekli olan enerjiyi fazlası ile bünyenize katmanıza olanak sağlayan bitki her faydalı besinde olduğu gibi düzenli kullanımın sonucu ile mümkün olmaktadır.

 

Kaynaklar: 

1- https://www.rodalesorganiclife.com/wellbeing/7-amazing-benefits-of-rosehip-oil

 
Toplam blog
: 4
: 304
Kayıt tarihi
: 07.11.17
 
 

26 Yaşında, yazmayı seven, Tesla hayranı bir Elektrik - Elektronik Mühendisi. ..