Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '15

 
Kategori
Turizm
Okunma Sayısı
101
 

Marmaris Turizme hazır ve iddialı hazırlandı. Buyrun sizi bekliyoruz. Marmaris yolcuları kalmasın.

Marmaris Turizme hazır ve iddialı hazırlandı. Buyrun sizi bekliyoruz. Marmaris yolcuları kalmasın.
 

Muğla'da Marmaris İlçesi'nin markalaşması için bazı adımlar atıldığını söyleyen eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, "Tesislerimiz Yunanistan'dan daha yeni. Standardı düşük olanlar ise artık elenecek" dedi.

Muğla'da Marmaris  İlçesi'nin markalaşması için bazı adımlar atıldığını söyleyen eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, "Tesislerimiz  Yunanistan'dan daha yeni. Standardı düşük olanlar ise artık elenecek" dedi.

         Marmaris Körfezi'nde tur ve dalış tekneleri yerlerini aldı. Sezonun başladığını belirten eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, nitelikli konaklama tesisleri ve yetişmiş insan gücü açısından Marmaris'in iyi konumda olduğunu belirtti. Bahattin Yücel,  "Yunanistan Yunanistan, ile kıyaslarsak tesislerimiz daha yeni. Balkan ülkeleriyle kıyaslamıyorum bile. Standardı düşük tesisler elenecek. Marmaris'teki apartlar Muğla'daki üniversitelilere konaklama tesisi haline getirilebilir. Özellikle kış aylarında çok ciddi bir hareket de getireceğini düşünüyorum. Marmaris orta vadede ciddi bir gençlik kenti haline dönebilir. Ayrıca burada kış sert geçmediği için üçüncü yaş turizmine yurt dışından ciddi bir kapasite gelir. Sağlık desteği de verilebilir" dedi.

ALİ ACAR, ÖNCEDEN TEDBİRLERİNİ ALDI:  Marmaris’in  acar belediye  başkanı Ali Acar, sezon dışında elinden ne geldiyse, Marmaris ve Marmarisliler için yaptı. Ölü mevsimde, turizmin kuyruğunu dik tutmak için, pek çok angajmanlarla Marmaris’i tanıtacak atılımlar yaptı. “ Marka” ya önem verdi. Kendi tabiriyle de “ Aşağı zaten kurtarmaz” derken, Marmaris’in kendiliğinden olan turizm potansiyalini,  bilhassa tur operatörlerinin gözleri önüne serdi. Öyle ki,  görücüye çıkarılan Marmaris ziyaretçilerini, kendi otelinde bile ağırladı

Turizmde kişi başına yapılan harcamaların ülkeye reel anlamda bir gelir bırakmadığını ifade eden Bahattin Yücel, fiyatlarda indirim yapıldığını belirterek doğa ve güneş turizminin etkili olduğu kıyı kesimlerin, bu durumdan olumsuz etkilendiğini vurguladı. Yücel "Marmaris'te körfez turu 10 lira. Bu fiyatın ne tekne sahibini, ne çalışanı ve ne de bu turu satanı kurtarması mümkün değil. ya yetersiz ve ayıplı hizmet veriliyor, ya da zorunlu bazı ihtiyaçlar çok yüksek fiyatla karşılanıyor. Örneğin bir meşrubat fahiş fiyatla satılabiliyor" diye konuştu.

 

         "MARMARİS'İN ARTIK MARKA OLACAĞINA İNANIYORUM"Turizmin kıyı kesimlerde ağırlık kazandığını kaydeden Yücel, otellerin yüzde 70'inın kıyı bandında bulunduğunu söyledi. Tur operatörlerinin belirlediği fiyat politikasının geçerli olduğunu savunan Yücel, "Rehberlerle ilgili hanutçuluk şikayetleri alınıyor. Burada yerel yönetimler ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'na çok ciddi sorumluluk düşüyor. Buralar denetlenmeli ve standartlara kavuşturulmalı. Bu konuda galiba biraz ağır kalıyoruz. Doğayı koruyamadığımız gibi ona çok haşin davranıyoruz. Doğal güzellikler ve tarihi varlıklarımızı kaybedersek buraya olan talep düşer.

         Ben şahsen Marmaris'in artık marka olacağına inanıyorum. Seyahat acenteleri, yat ve deniz turizm sektörü, Marmaris'teki ticaret odalarının ve yerel yönetimin en azından bu markalaşmanın bilincinde olduklarını görüyoruz. Kentleşme, trafik düzeni, gıdada uluslararası hijyenik kurallara tam uyum ve konaklama sektöründe standartların yükseltilmesi markalaşmak için yapılması gerekenler arasında yer alıyor" diye konuştu.

         Öte yandan Rusların bu yıl Antalya'dan koparak Marmarisi mekan tutacakları da, gelen haberler arasında. Bilindiği gibi Soçi'den bıkan Ruslar,  ilk etapta Antalyayı mesken tutmuşlardı. Oradan çabuk bıktılar. "Marmaris daha cazibeli" diyorlar.

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI ALİ ACAR. ÖLÜ SEZONDA İÇ VE DIŞ TEMASLARLA ÖLÜ SEZONU RENKLENDİRDİ, İLERİYE DÖNÜK UZUN VADELİ TEDBİRLERLE, MARMARİS NASIL MARKA OLUR" DİYE, ESKİ BAKANDAN DAHA ÖNCE BU KONUDA  KAFA PATLATTI.

RUSLAR BU YIL MARMARİSİ MESKEN  TUTACAK.

İŞTE MARMARİS

ESKİ TURİZM BAKANI BAHATTİN YÜCELİN AKLI, YENİ BAŞINMA GELMİŞ. " MARMARİS MARKA ŞEHİR OLACAK" DEMİŞ. İYİ DE, BÜTÜN  UĞRAŞ ELBETTE MARKA OLMAK İÇİN. ONDAN ÖNCE BU SÖZÜ SÖÇYLEYENLER ÇOK OLDU. NAPARSINIZ Kİ, BİZDE İSLİM, ARKADAN GELİR. ÖRT Kİ, ÖLEM.

BU SEZON MARMARİS, ÇILGINLARI OYNAYACAK RUS TURİSTLERİYLE

MOTORLA 20 DAKİKALIK MESAFEDEKİ  T U R U N Ç

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ille de "turunç"...ille de ille...:)))

nedim üstün 
 09.05.2015 10:46
Cevap :
Tam "bam" teline bastınız. Aynen "Üle".. Selamlar  09.05.2015 21:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 908
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster