Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '18

 
Kategori
Çalışma Yaşamı
 

Mecburi Hizmet Mantıklı Değil, Çözüm Ülkenin Her Yerini Cazip Hale Getirmek

Mecburi Hizmet Mantıklı Değil, Çözüm Ülkenin Her Yerini Cazip Hale Getirmek
 

Ülkenin durumundan (doğu ve güneydoğu mahrumiyet bölgesi) ve terörden kaynaklı bir zaruret hali nedeniyle mecburi hizmete alıştık, insanlar olması gereken bir şeymiş gibi görüyor ama normal koşullarda mantıklı bir uygulama değil

Ha kişiler vatanseverlik ya da insani değerlerden kaynaklı kendi istekleriyle gitmişler o ayrı. Aksi halde insanlara sen şurada çalışacaksın burada görev yapacaksın denilemez.

Ancak zorunlu güvenlik ve sağlık hizmetlerinde elbette gerekli (ki bu hizmetler zaten fedakârlık ister, fedakâr olmayan asker polis sağlıkçı olmasın) ama bunun dışında memura işçiye sen bilmem Kars’ın neresinde çalışacaksın vs. denilmesi insan haklarına aykırı. İnsanlar yaşamak/çalışmak istedikleri yerde yaşar/çalışırlar.

Ama işte dedik ya ülkenin ekonomik durumu ve terör nedeniyle ortada bir zaruret var ve bize mecburi hizmet normal bir şeymiş gibi geliyor, mecburiyet zaten normal olmaz ki.

Şüphesiz terör belirleyici ama ülkenin batısı gelişir doğusuna kazma vurulmazsa… Yalnız bir de şöyle bir şey var; doğunun neyini geliştireceksin doğuda insan mı kaldı, hepsi batıya doldu. Olsun, ben yine de Bingöl çobanlarının kavalını altından yaparım!

 
Toplam blog
: 6332
: 653
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..