Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '12

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
151
 

Migren ağrılarına botoksla çözüm

Migren ağrılarına botoksla çözüm
 

Çağımızın hastalıklarından migren, yaşamı dayanılmaz kılabiliyor. İlaç tedavisinin de tam sonuç vermediği migrene son yıllarda yeni bir yöntemle çözüm sağlanmış görünüyor. BOTOKS.. Evet yanlış duymadınız botoks. Sadece güzelleşmek amacı ile değil, görüldüğü gibi sağlık amacıyla da kullanılıyor artık botoks.

Botoks kullanımında ağrının başlangıç noktalarına uygulanmakta ve bir hafta içinde migren ağrılarının tamamen geçtiği görülmekte. Ancak tam sonuç için altı ay süreyle belli aralıklarla botoks uyugulamasını yaptırmak gerekiyor.

Botoksu yaptırırken dikkat etmeniz gereken en öenmli husus, uzman bir doktor tarafından yaptırmanız. Migren için yaptırılan botoks aynı zamanda estetik olarakta fayda sağlayacak. Şakak bölgelerinizdeki kırışıklıklar da yok olacak.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir arkadaşım yaptırıyor da (migren için) ondan bildiğim kadar 4 ayda bir yinelenmesi gerekiyormuş ve ayrıca bir süre sonra kendi deyimiyle sürekli iğne yemekten yüzü şişmeye (tombullaşmaya ) başladı. Ayrıca bazı göz rahatsızlıkları için de botox uygulandığını okudum ama uygulayan- uygulatan rastlamadım henüz.

Emef 
 24.04.2012 23:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1679
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster