Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '19

 
Kategori
Blog
 

Milliyet Blog’ta Yazdıklarım

BLOGLARIMA DAİR BİRKAÇ SÖZ

Toplam blog:        1916
Toplam yorum:      3745
Toplam mesaj:         223
Ortalama okunma:   787
Kayıt tarihi:         27.06.2009

Milliyet Blog'ta 10 Şubat 2019‘a kadar  yazdığım kategoriler: Şiir 586 /Kültür- Sanat: 198 / Anılar: 156 / Kültürler: 63 / Etkinlikler ve Festivaller: 45 / Edebiyat: 219 / Kitap: 169 / Güncel: 72 / ve Tarih: 33 gibi konularda  yazılarım yer almıştır. Bana bu fırsatı veren ve yazılarımı yayımlayan Tüm Milliyet Blog çalışanlarına teşekkürlerim sonsuzdur. Şunu peşinen ifade edeyim ki reklam olsun diye yazmıyordum. 1962 yılından bu yana yerel gazetelerde, Anadolu’da tanınmış sanat ve kültür dergilerinde yazıyorum. Bugüne değin 25 kitaba imza attım. Bunların adlarını yazmıyorum. Zaten Milliyet Blog'ta yer almıştır.

 Ben şahsen Milliyet Blog’u bir  yüksek  okul  hatta  akademik  bir   fakülte gibi görüyorum. Burada çok saygılı, değerli yazarlar ve şairler vardır.  Onlardan çok bilgiler aldığımı ve öğrendiğimi söylemek isterim.  Ben sadece bir vatandaşım, “ Yazmak yaşamaktır ve söz uçar, yazı kalır”   bağlamında yazıyorum. ve  emekli bir öğretmenim.  Boş zamanlarımı değerlendirmek için yazıyorum.    Öğretmenliğin emeklisi olmaz diye düşünerek yazıyorum.

Milliyet Blog’ta Haziran 2009’dan bu yana yazıyorum. Yazdığım yazılarımdan dolayı öneride bulunan ve zahmet edip bana zaman ayıran ve yorum gönderen tüm arkadaşlarıma özellikle teşekkürlerimi sunuyorum: 

Hemen son altı ayda bana yorum gönderen ve öneride bulunan saygıdeğer arkadaşlarımın adlarını yazıyorum:

Nahide ÇELEBİ, Şahin ÖZŞAHİN, Ünal Şöhret DİRLİK, Muhsin DURUCAN, Mehmet BURAKGAZİ,   Halil Güven SÖKELİ,  Abbas Oğuz, Bumin Kağan OĞUZ, Gülsen TUNÇKAL, Cemile TORUN,  Kadri KANPAK, İsmail Hakkı CENGİZ, Kerim KORKUT,  Ali AÇIKGÖZ, Mehmet Emin YOKSAL, Kenan IŞIK, Akın YAZICI,  Yurdagül ALKAN, Rıza ÜSKÜDAR, Kadri KANPAK, Sibel YILMAZ, Nil ALAZ, Etem SEVİK, Hüseyin BAŞDOĞAN,  Abdurrahman BALCILAR, Nurbanu KAPLAN,  Ayşegül HAYVAR, İsmail HAKKI CENGİZ, Ayrıntıda GEZİNMEK,  Nabide KILIÇ, Papatya Altı  Yüz Elli, NEVWYORK,  Can Gök Adil BOZKURT, Cemal ŞİMŞEK,  Muharrem SOYEK, Ayşe ŞEN, SAHAFÇA;  Merve DAĞLI,  Sündüs AKKAYA;  Türkiye ORHAN, Ayten DİRİER, Birgül YILMAZ, Nizamettin BİBER,  Eric Van BUYTEN, Erdal CEYHAN, Muzaffer CELLEK, Tülay EKER, E. Ruhi YALÇIN, Akın YAZICI,   Selda ÇAKMAK, Adil BOZKURT, Fisun GÖKMEN KÖKÇÜ ,Tülay EKER, Emine SEZGİN,  ŞENNUR KÖKSAL gibi saygı değer arkadaşlara    çok çok  teşekkürlerimli  sunuyor,   yazamadıklarım varsa   beni bağışlasınlar. 

Cümlesine   bir kez daha    teşekkürler efendim.  Bir başka yazıda görüşmek üzere  sağlıkla kalınız  aziz  dostlarım...


Abdülkadir GÜLER

10 Şubat 2019-   SÖKE

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
NOT: Yalnız üzüldüğüm bir şey var: Bu arkadaşlarımızdan Erdal CEYHAN ve Muzaffer CELLEK’i kaybettik.  Onları da rahmetle ve saygıyla anıyorum.  Mekânları cennet olsun ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

 

 
Toplam blog
: 2227
: 832
Kayıt tarihi
: 27.06.09
 
 

1946 Mardin ili, Kızıltepe ilçesi'nin Esenli köyünde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Kızıltepe'de bit..