Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

İLİŞKİ KOÇU BURCU NAYAN

http://blog.milliyet.com.tr/burcunayan

28 Ekim '20

 
Kategori
Astroloji
 

NUMEROLOJİ NEDİR?

Nümeroloji Nedir?

Sayılarla fal diye diyen de oluyor, aman Allahım bu nasıl bi sistem hep tutuyor diyen de:) Peki nedir bu Numeroloji denen şey ? Ben size biraz detay vererek anlatayım.

Geçmiş çağlarda doğa, evren, tesirler, insan ve evren ilişkileri ve gelecek hakkında gerek medyumnik yollarla gerekse aktarılagelen ezoterik gelenekler yoluyla edinilmiş derin bilgiler bütünü olarak tanımlanır. 

Nümeroloji, Okültizm’in bir dalı olup, evrenin sayısal bir kurgu içerdiğini, evrendeki hiçbir şeyin rastlantıya dayanmadığını, her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini varsayar ve sayılarla ilgili çeşitli analitik ve sentetik çalışmalarla, evrendeki ve olaylardaki gizli yasa ve ilkeleri keşfetmeyi amaçlar. Yani siz numerolojiyi kullanarak hem kendinizi tanıyabilirsiniz, hem de ilişki içinde olduğunuz kişileri, bir de üzerine hayat amacınızı öğrenip farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Numeroloji çeşitleri fazlacadır. Ben size en populer olan 5 türden bahsediceğim;

1. Chaldean Numerology – Bu tür bir numeroloji, Eski Babil geleneğine dayanmaktadır. Sayıların yorumlanmasında astrolojinin yönlerini alır. Dokuz kutsal sayılır ve bileşik sayılar çok sayılır. Bu tür bir numeroloji için, hem isim hem de doğum tarihi analiz edilir. Bu tür bir numerolojinin çoğu pratisyeni, doğum adı yerine yaygın olarak bilinen adı alırdı.

2. Pisagor Numeroloji / Batı – Bu tür bir numeroloji, M.Ö. 6. yüzyılda yaşamış olan Yunan matematikçi Pisagor kavramlarına dayanmaktadır. Burada, bireyin adı ve doğum tarihi, o kişiliğe özgü kişiliği ve özellikleri analiz etmek için kullanılır. Bugün çoğu numeroloji rapor uzmanları tarafından yaygın olarak kullanılan budur. Bu numeroloji geleneğine göre, temel titreşimler bir ila dokuz arasında değişir, ancak 11 ve 22 de yorumlama için önemli olan ana sayılardır.

3. Kabala Numerolojisi – Kabala geleneklerine göre, bilgi, akıl ve ruhla değil, et ve kanla olur. İsminin anlamını yorumlayan İbranice mistisizm dayanmaktadır. Disiplinin kendisi, evrenin ve insanın doğasını açıklamayı amaçlamaktadır. Kabala numerolojisi, İbranice alfabesine dayanırken, 1 ila 400 arasında değişen toplam 22 titreşim vardır.

4. Çince – Çinliler geleceği tahmin etmeyle ilgili birçok inançla bilinirler. Çin astrolojisi bunlar arasında. Eski İmparator Wu, kabuğunun 9 karesi içeren bir ızgaraya sahip olduğu bir kaplumbağa gördüğü zaman, bu benzersiz numeroloji fikri doğdu. Izgara, Lo Shu Grid olarak adlandırıldı, burada yatay, diyagonal veya dikey olarak düzenlenmiş sayıların toplamı 15 olacaktı. Bu sayının önemi, yeni aydan dolunay’a geçmek için bu kadar çok zaman almasıdır.

5. Tamil – Tamil numeroloji ayrıca Hint numeroloji olarak bilinir. Bu tip kavramı, kişinin üç sayısının yani psişik sayı, kader numarası ve isim numarasının etrafında oynar.
Kader numarası, bir kişinin kendini nasıl gördüğüdür. Kader numarası, başkaları tarafından nasıl görüldüğünü görmenin yolu. Son olarak, isim numarası, bir kişinin başkalarıyla ilişkilerinin nasıl olduğunu açıklayan şeydir.

2.İsminizi kullanarak kader sayınız nasıl bulunur ve bunun anlamı nedir?

 

Adımızın içinde bulunan harflerin her birinin rakamsal bir karşılığı vardır. Bu rakamların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Bu rakamlar aşağıdaki gibidir.

 

Buna göre adı soyadı Burcu Nayan olan birisinin kader sayısını hesaplayalım.

                                   B U R C U N A Y A N

                                   2 3 9 3 3 5 1 7 1 5

Bu rakamları topluyoruz. Sonuç 39 çıkıyor. 3+9=12 eder. Burada 1+2 = 3 Burcu Nayan’ın kader sayısı 3 çıktı. Kader sayılarının açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bunun yanında numerolojide "değişmez sayı" olarak adlandırılan iki sayı vardır. Bunlar 11 ve 22 sayılarıdır. Eğer sayıları topladığınızda çıkan sonuç bu iki rakamdan biri ise tekrar birbiri ile toplanmaz ve direkt bu rakamlara ait özellikler okunur.

 

 

1

Yaratıcılık, Bağımsızlık, Özgünlük, Ego, Kendine düşkünlük

Başlangıcı sembolize eder. Bu sayıda olanlar doğuştan liderdir. Her zaman en önde olma arzuları vardır. Bağımsızlıkları onlar için çok önemlidir. Yaptıkları işler her zaman yaratıcılık içerir. Başkalarının yaptıklarını kopyalamak yerine kendileri yeni şeyler üretmeyi severler. Yüksek bir egoları vardır. Takdir edilmeyi beklerler.


2

Sezgi, İş birliği anlayışı, Tasarım ve Kavrama, Aşırı duyarlılık, Bağımlılık

Bu kişinin sezgileri çok kuvvetlidir. İdeal bir ortaktır. Barış yanlısıdır ve eleştirmekten korkmaz. Çevresinde olan olaylara karşı duyarlıdır. Ayrıca kendisi de son derece duygusaldır. Yeni şeyler yaratmayı sever. Yalan söylenildiğinde hemen fark eder. Detaycıdır ve bir işin doğrusunu öğrenmeden peşini bırakmaz.


3

Sanat kabiliyeti, Sosyal kişilik, Dostluk meyli, Yüzeysellik, Ziyankarlık

Bu kişi dışarı dönüktür. Çok fazla arkadaşı vardır. Kolay dost edinir. Girdiği ortamlarda insanlarla çok çabuk kaynaşır. Sanata yatkınlığı vardır. Çevresine karşı oldukça duyarlıdır. Olayları derinlemesine düşünmez. Eğlenceye ve gezmeye düşkündür. Rutin hayattan hiç hoşlanmaz. Disiplin problemleri vardır. Kurallara uymakta zorlanır.


4

Pratik, Uygulayıcılık, Güvenirlik, Bükülmezlik, Sağlamlık

Pratik zekasını kullanmayı çok iyi bilir. Çalışmayı sever. Çevresindeki insanların da kendisi gibi sıkı çalışmasını bekler. Güvenlik onun için herşeydir. Hayatındaki dengeyi bozacak her türlü davranıştan sakınır. Arkadaşlıklarına çok fazla önem vermediği düşünülebilir ama aslında o sadece fazla samimi olmayı sevmez.


5

Özgürlük, Uyum kabiliyeti, Gezginlik, Değişkenlik, Erotizm meyli

İkna yeteneği çok yüksektir. Hedeflediği şeyi elde edebilmek için bu yeteneğini kullanır. Çevresiyle uyum içinde yaşar ama özgürlüğünün kısıtlandığını düşündüğü anda arkasına bile bakmadan dönüp gider. Estetik bu kişi için çok önemlidir. Güzel şeylere sahip olmak ister ve onların değerini bilir. Günü gününü tutmayabilir. Bu durum dışarıdan tuhaf görünse bile onun kesinlikle düşündüğü bir şeyler vardır.


6

Aşk, Sorumluluk, Anlayış, Her işe karışmak, Kıskançlık

Sevdiği kişi için yapmayacağı fedakarlık olmayan bir insandır. O bu hayata aşık olmak için gelmiştir. Hayatındaki kişiyi nasıl mutlu edeceğini bilir. Kıskançlıklarıyla ara sıra bunaltsa bile nasıl gönül alacağını ve kendini affettireceğini de iyi bilir. Sorumluluk duygusu yüksektir. İyi anne-baba olur. Anlayışlı olması onun başkaları tarafından kullanılmasına sebep olabilir. Bu konuda dikkatli olmalıdır.


7

Ruhsallık, Zihni Analizcilik, Zeka, Eleştiricilik, Sır saklama ve Baskıcılık

Düşünmek onun için çok önemlidir. Keskin bir zekası vardır ve bunu kullanarak taş bir duvarın arkasını bile görebilir. Olayları analiz etmeye bayılır. Bir olay üzerine yüzlerce kurgu geliştirebilir. Acımasız bir eleştirmen olabilir. Bu nedenle de çevresi tarafından fazla soğuk ve mesafeli olmakla itham edilir. Çok iyi bir sırdaştır.


8

Yöneticilik yetenekleri, Organizasyon yeteneği, Güçlülük, Maddi ve Adil

Sonsuzluğu sembolize eder. Kararlıdır. Hedeflediği işi sonuca ulaştırmadan asla bırakmaz. Bu

konularda inatçılık huyu da vardır diyebiliriz. Maddi konularda adil ve başarılıdır. Kimsenin hakkını yemez ve başkasına da yedirmez. Hedefi ile arasında duran kişilere acımadan ezip geçebilir. Bu kişinin yoluna çıkmak kaybetmek demektir.


9

Sanatkar yetenekleri, Hümanist, Romantik, Duygusallık, İsraf ve Kontrol

Sezgileri kuvvetli, yaratıcı ve duyarlıdır. Oldukça duygusaldır. Bu nedenle de kolay kırılır. İnsan ve doğa sevgisi çok yüksektir. Bu konularda yapılan haksızlıklara katlanamaz ve sinirlenir. Birikim yapma konusunda beceriksizdir. Elinde avucunda ne varsa savurabilir. Savurganlık huyundan kolay kolay vazgeçemez. Ancak elinde olamayınca da mutsuz olmaz. Azla yetinmesini de bilir.


11

Sezgi gücü, Ülkücülük, Keşif yeteneği, Duyarlılık, Fanatiklik

Hayalgücü çok kuvvetlidir. Keşfedilmemiş herşey onun ilgilisi çeker. Yeni şeyler öğrenmek onun için vazgeçilmez bir hobidir. Fikirlerini savunurken son derece sabit fikirli görünebilir. Ancak bütün fikirleri uzun uzun üzerinde düşünüp o şekilde oluşturulmuş fikirlerdir. Bu nedenle de dışarıdan fikirlerinin ateşli bir savunucusu olararak görülebilir. Sanata yatkınlığı yüksektir.


22

Pratik bir idealist, Maddi anlamda üstünlük, Çabuk zengin olabilen, Saldırgan

Pratik zeka kullanmayı sever. Zengin olmak onun yaşamı için bir gerekliliktir. Saldırgan bir kişi olduğu düşünülebilir. Ancak sadece engellendiğinde saldırgan davranır. Zira işlerinin aksamaması onun için çok önemlidir. Nasıl para kazanılacağını iyi bilir. Bu kişiyle bir ortaklık yürütmek her zaman karlıdır.

 

Umarım bu paylaşım size fayda sağlar. Bu yazıda sadece isimden analize yer verdim. Hayat amacı tanımlama kısmı doğum tarihinden olmaktadır. O konuda da bir yazı hazırlıyorum. En kısa zamanda kavuşmak dileğiyle, Sevgiler

                                                                                                                              Burcu Nayan

 

 

 
Toplam blog
: 5
: 94
Kayıt tarihi
: 28.10.20
 
 

Merhaba Ben Burcu Nayan, Eğitmen ve ilişki koçuyum. Eril dişil enerji , numeroloji ve anne çocuk ..