Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '08

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
1405
 

Olmayacak hayal,komik işte!!!

Olmayacak hayal,komik işte!!!
 

alıntı


Bir çok zaman alıp başımı gitmek istiyorum buralardan,ama öyle pembe hayallere değil gerçekten gitmek istiyorum.Üzülmeyeceğim,yorulmayacağım,sıkılmayacağım,stres denen meretle karşılaşmayacağım,soru işaretlerinin var olmadığıdı bir diyara gitmek istiyorum.
Her zaman hayallerini kurduğum göl kıyısına değil veya derin derin oksijen soluyacağım sessiz dağ evinede değil ya da kimselerin bana ilişmediği sıcacık iklimlerede değil bu gidişim.Biraz karanlık olsun isterse,belki çiçeksiz olsun ama gittiğim yerde soru işaretleri,kararsızlık en başta da mutsuzluklar olmasın.
Köhne,harebe evlerde yaşasada insanlar yedikleri bir lokmadan keyf alsın,yüzleri gülsün.Kimse kimseyi hiç bir şey için yargılamasın,kimseye yaptıklarından ve yapacaklarından ötürü hesap vermek zorunda kalmasın insan.Paranın varlığı hayatın merkezini oluşturur olmasın,sevgi alıp bir lokma ekmek versin insanlar,bir gülücüğü testilerle su versinler.Çıkarları değil sevgileri paylaşsın yürekler.
Kimse kimseyi yaşam tarzı ile yargılayamasın,ne işle uğraştığın kimsenin derdi olmasın,sevdiğim adam/kadın diye koluna taktığına kimse soran gözlerle bakmasın,gelecek kaygısı olmasın yüzlerde.
Herkesin mutluluğu bir başkasına mutlu olma sebebi olsun.
Herşey bir parça anlayışla,bir gülüş,bir sevgiyle dokunuşla halledilecek kadar kolay olsun...
Hayal dünyasına olmasın istiyor aklım bu gidişin,oysa yüreğin istedikleri hayalden öteye geçmeyecek kadar komik dimi???

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kocaman bir kalbin sevgi dolu bir yüreğin var senin... Düşüncelerinde ise bir yorgunluk ve insana dair kırgınlıkların ve günlüğünde ki aşka dair yalnızlıkların. Hiç bir yere gitme, yolculuklar arayışlar için değil, keşfetmek içindir. Düşüncelerinde gereginden çok yoğunluk varken, gökkuşağının renklerini farketmeden, yada bir dalda bir kuşun bestesini dinlenmeden, yıldızların ne kadar çok olduğunu, dengelerini keşfetmeden seyehat ediceksin... O yüzden sakın bir yere gitme. Belki güne başlarken gözlerinde ki dünyaya daha sık bakmalısın ve gülümsemenin sana nasıl yakıştıgını görmelisin. ve hep gül...

Ehli Keyfim 
 10.01.2009 14:41
Cevap :
Çok teşekkür ederim demekki gerçekten ifadelerim doğru olmuş ''insana dair kırgınlıklar''.Aslında ne anlattığımı en güzel anlatan ifadeyi iliştirmişsin satırların arasına teşekkür ederim,çat pat anlatırken kendimi anladığın için beni..  12.01.2009 15:57
 

Bir hayal görenler vardır birde onu gerçeğe dönüştürenler ben ikincisi olmayı seçtim hep ve de başardım sadece önemli olan istediğin şeyi net olarak bilmek ve fütursuzca umarsızca peşinden "gitmek" değil peşinden koşmak koşmak bir an arkana baktınmı önündeki hayali gözden kaybedersin onun için yeni yılda ve tüm hayatında kafan önde başın dik ve koşusu bol bir yaşam diliyorum umarım hayallerine ev sahipliği yaparsın seda'cım..:)

saguraki 
 27.12.2008 19:01
Cevap :
Uu muhteşem dilekler Teşekkür ederim:)Hepimiz hayallerimize ev sahipliği yapalım inşallah...  29.12.2008 11:51
 

Öylesine insancıl ve öyle insanca ki. Evet sahiden neden olmasın bütün kelimelerinin anlattıkları? Sen güzel düşünmekten asla vazgeçme güzel yüreklim, beşi olmasa üçü olur bakarsın... Güzel düşüncelerini sadece sağlıklı çocuklarının sesi böler umarım:) Sevgiler yolluyorum

kevser şekercioğlu akın 
 25.12.2008 23:27
Cevap :
Ay inşallah ablacığım inşallah olurmu acaba çoçuklarımın sesi!;)Beşi olmasa üçü olur inşallah güzel düşünmekten vazgeçmek yok:)Teşekkür ederim kucak dolusu sevgiler...  26.12.2008 14:26
 

istedikleriniz tam bir hayal... öyle bir yer bulursanız lütfen bana da haber verin:) hayal ama güzel hayallerdi. Yeni yılda yepyeni bir dünya diliyorum.. tam da istediğiniz gibi.. Sevgilerimle.

sema öztürk 
 25.12.2008 11:40
Cevap :
Teşekkür ederim inşallah hepimize hayallerindeki gibi güzel dileklerle gelsin yeni yıl.Sevgiler...  26.12.2008 14:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 205
Toplam yorum
: 496
Toplam mesaj
: 91
Ort. okunma sayısı
: 4573
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

86nın bir kış günü doğmuşum, belki de ondadır kışı çok sevişim .Hayatın gerçeklerini görüp nefret..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster