Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1331
 

Özdil, başbakan olmalı

Özdil, başbakan olmalı
 

YILMAZ ÖZDİL


Yılmaz ÖZDİL, ülkemizin en çok okunan ve yazdıkları ile her kesimden takdir toplayan nadide yazarlarımızdandır. Çağdaştır, demokrattır, araştırmacıdır, doğruları en yalın şekilde ifade eder. Eğip bükmez. Yeri geldiğinde iktidara olduğu gibi muhalefete de muhaliftir. Olayları süzmekteki yeteneği doğuştandır. ÖZDİL, boş konuşmaz, boşa yazmaz, köşesini satmaz. Belge ve bilgi ile konuşur ve yazar. Arif olan da anlar.

Başbakanın, metro açılışında Türkiye Cumhuriyeti’nin 10’ncu yılında söylenen marştaki  “Demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan” mısraını hiçe saymasına atfen yazdığı yazıya, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TCDD, “medyada yer aldığı şekilde” SERT yanıt verdi. Sert yanıtı, göğsünde yumuşatan ÖZDİL, TCDD’yi muhatap alan yazısı ile golünü attı. ÖZDİL:2 – TCDD:0 TCDD’ye de Kendini iki kez aydınlattığı için teşekkür etmek düştü.

Buradan yola çıkarak, ülkeye, cumhuriyete, Atatürk’e ve cumhuriyet tarihine emeği geçenlere nasıl sahip çıkılacağını ÖZDİL bir kez daha göstermiştir.

ÖZDİL’i başbakanlığa tek bir yazısından yola çıkarak önermiyorum. Geçmişe yönelik tüm yazılarını okuyanlar bilirler. ÖZDİL’in lider özelliklerini taşıyan bir karizmaya sahip olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

ÖZDİL, birinci sınıf korumaya da alınmalıdır. ÖZDİL, şatafatı sevmez. Koruma işi mümkün olduğunca kendine ve çevresine hissettirilmeden yapılmalıdır. Umarım yapılıyordur.

Siz söyleyin, Türkiye’nin  Yılmayan ÖZDİL’e ihtiyacı yok mu?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

HAYIR!!! Olmasın... Üstelik bu yazıyı bazıları okumasın! Ya işinden olacak ya canından! Öyle günler yaşıyoruz ki!!! Selamlar...

Ay Şen 
 08.09.2012 4:10
 

Yılmaz Özdil başbakan olursa onun toplumu aydınlatan yazılarını okuyamayız. Özdil kalemi ile aydınlatmaya devam etsin. Türkiye liderini ergeç bulur, bulmalı, bulacak. Başbakan adayım yok ama yaklaşan Cumhurbaşkanı seçimleri ile ilgili iki adayım var. Biri CHP milletvekili değerli hukukçu Emine Ülker Tarhan, diğeri İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal. Başbakan Doğu Perinçek olabilir aslında. Silivride öldürmezlerse tabii. Bu ülkede en çok bedeli o ödemiştir. Her iktidar döneminde. Ve hakkıdır.

Ayrıntıda gezinmek 
 08.09.2012 2:50
 

yonetmen ..... yine casting'i yanlis yapmissin

Demokrasi Penceresinden 
 04.09.2012 9:02
Cevap :
Ben doğru yaptığımı düşünüyorum. Vatandaş Recep İvedik'i izlemekten sıkıldı.   04.09.2012 13:03
 

Böyle kalsın..Başbakan olsa bu kadar aydınlatamaz...Sonra bu sistem,bu çürük haliyle O'nu da harcar..Saygıyla...

Mesut Selek 
 30.08.2012 12:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 39
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1517
Kayıt tarihi
: 11.12.06
 
 

Zaman yolculuğu yapmak isterseniz, kendinizden yaşça büyük insanların deneyimlerinden yararlanın...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster