Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
 

Polisler ve atanmayan öğretmenler intihar ediyor!

Polisler ve atanmayan öğretmenler intihar ediyor!
 

atanmayan öğretmenler, şubat ataması, polis özlük hakları, polis intiharları


Daha önceki yazımızda da dile getirmiştik. Atanmayan öğretmenler bunalımdan, işsizlikten ve devletin onları yok saymasından dolayı intihar ediyorlardı. Geçen hafta yeni bir intihar olayı daha yaşandı ve gözler atanmayan Öğretmenlere çevrildi.

bu ulaydan birkaç gün sonra haber sitelerine polislerle ilgili bir haber düştü. "KOCAELİ'de Bölge Trafik Şubesi'nde görevli polis memuru Aytaç Güneş'in iki gün önce tabanca ile başına ateş eterek intihar etmesinin ardından dün akşam da Gebze İlçesi'nde 28 yaşındaki Erkan Ünal isimli polis memuru evinde başından vurulmuş halde bulundu."

Polisler her ne kadar toplum tarafından rahat ve maaşı yüksek gibi algılansa da bu durumun hiç de böyle olmadığı ortaya çıktı.

"En Mağdur Kesim" anketinde şu aralar polisler öne geçti Atanmayan öğretmenlerse ikinci sırada. Ankette şu ana kadar toplam 23,189 Oy Kullanıldı

Polisler %37 ile birinci sırada, Atanmayan öğretmenler de % 35 ile ikinci sırada yer alıyor.

Anketteki bazı yorumlar dikkat çekiyor.

KULAK VERİN

Burada yazılan yorumların özellikle İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince analiz edilmesini umuyoruz. Eğer ilgilenilmez ve kulak verilmezse bu feryatlara sonları intihar eden o arkadaşları gibi olacak..

 
Toplam blog
: 19
: 759
Kayıt tarihi
: 12.06.13
 
 

Kahramanmaraş'ta yaşayan Gaziantep doğumlu, gecekondu kökenli ve emekliyim. Gaziantep Lisesi'nden..