Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '18

 
Kategori
Yapı / İnşaat
 

Primer Darbeli Kırıcı (Pdk Kırıcı) Nedir? Kullanım Alanları Nerelerdir?

Primer Darbeli Kırıcı (Pdk Kırıcı) Nedir? Kullanım Alanları Nerelerdir?
 

pdk kırıcı


Kırma ve eleme tesislerinde üretim yapan primer darbeli kırıcılar, yüksek taş kırma kapasitesine sahip olmalarından dolayı firmalar tarafından tercih edilmektedir. Üretim kapasiteleri saatte 200 ton ile 900 ton arasında değişen makineler iki farklı kullanım şekline sahiptir. Bunlar sabit ve mobil olarak ayrılmaktadır.

Sabit primer darbeli kırıcılar tesislerde ve çalışma sahalarında sabit bir yere konumlanarak orada üretim yapmakta ve yerleri değiştirilmemektedir. Uzun yıllar çalışma imkânlarına sahip olan primer darbeli kırıcılar sağlam materyallerden meydana gelmektedirler.

Mobil primer darbeli kırıcılar ise tesislerde ve çalışma sahalarında sabit bir konumları olmadan ihtiyaç duyulan alana götürülerek o alanda üretim yapabilmektedir. Primer darbeli kırıcılar arasında oldukça avantajlı olan mobil primer darbeli kırıcılar, dar ve engebeli arazilerde çalışmaya uygun formlarda tasarlanmış ve üretilmiştir.  Oldukça sert kaya ve taş parçalarını güçlü bir şekilde kırabilmesi nedeni ile de tesislerde kullanılmaktadır. 

Genel olarak kabul edilen primer darbeli kırıcıların avantajları ise;
    Yüksek kapasite,
    Yüksek redüksiyon oranı,
    Yüksek oranda ince malzeme eldesi,
    Kübik ürün,
    Bakım ve montaj kolaylığı,
    Geri sıçramayı önleme kontrolü,

Geri sıçrama kontrolüne sahip olmasının en önemli avantajı ise olası iş kazalarının önüne geçilmesini sağlamasıdır. Avrupa standartlarına göre yapılan üretimi ve sahip olduğu CE sertifikası ile kullanıcıları tarafından beğenilmekte ve kullanılmaktadır. Paletlerinin kolay değiştirilebilmesi için 1000 tonluk ceraskala sahiptir.  Rotorlu olarak üretimi yapılan makinenin kübiklik ve kırıcılık oranı oldukça yüksektir. 

Teknik özellikler bakımından da firmalar tarafından tercih edilen primer darbeli kırıcılar, sert ve aşınması zor olan materyallerden üretilmelerinden dolayı uzun süre aşınma olmadan ve arıza olmadan çalışma imkânları sunmaktadır. Ayrıca engebeli arazi koşulları ve mevsimsel koşullar nedeni ile hava değişimlerinden etkilenmeyen yapısı sayesinde firmalarda uzun yıllar çalışma imkânı sağlamaktadır.

 

 
Toplam blog
: 4
: 526
Kayıt tarihi
: 20.02.17
 
 

Öncelikle merhabalar, kendi alanım madencilik olmakla birlikte, konkasör ve benzeri taş kırma ele..