Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '14

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
398
 

Reklam vermeden önce sitenizi analiz ettiniz mi?

Reklam vermeden önce sitenizi analiz ettiniz mi?
 

Google Adwords ile reklam verme


Google hayatımıza birçok şey kattı diyebiliriz. Katkılarından biri de internet üzerinden müşteri kazanmamızı sağladı ve sağlamaya da devam ediyor. Peki reklam verenler olarak reklam hazırlamaya nereden başlıyorsunuz?

Gelsin paralar…

Google Adwords'e ilk üye olduğunuzda ilk adımlarda dil, para birimi tercihleri yer alır. Sonrasında ilk kampanyanızı oluşturmak için sizi reklam adımına doğru yönlendirir. Yeni müşteriler kazanmanın verdiği heyecanla nasıl reklam metinleri oluştursam, nasıl anahtar kelimeler seçsem diye düşünürsünüz. Doğru yolda mısınız?

Vitrinde ne var?

Ticaretin doğasında kapital var. Bu kapitali kazanmanın en doğal yollarından biri de pazarlama. İnternet üzerinden pazarlamaya ilk adım atacağınız yerde muhtemelen Google arama motoru. İlk adımı doğru atmak adımınızı sağlamlaştırır. Reklam vermeye önce mağaza vitrininden başlamanız gerekir.

Google Adwords 100TL Kuponları

Reklama tıklandığında sizi ziyaretçiye tanıtacak sayfanıza bakmanın zamanı geldi. 100 TL çöpe gitse ne olur diye düşünüyorsunuz. Hemen açıklayayım: İlk reklamını verip hiç müşteri kazanamayan reklam veremler bir daha Google’ı tercih etmiyor. Aslında bunun suçlusu yine Google. Çünkü insanlara bu altyapıyı sunarken web sitelerinin önemini başta vurgulamıyor. Sadece Adwords kalite puanı bölümünde açılış sayfa kalitesinden bahsedilmesi reklam veren için biraz daha TBM artışı ile çözülebilecek bir sorun olarak gözükmektedir.

Sitenizi Test ettirin

Bebek ürünleri satan bir e ticaret siteniz varsa ilk iş anasayfanızı, iç sayfalarınızı, site kullanımını annelere ve babalara test ettirin. Aradıklarını kolay bulabiliyorlar mı? Satın alma aşamasında ilk dikkatlerini çeken neler oluyor? Alışverişten neden vazgeçtiler? Bunun gibi pek çok soruyu anket şeklinde sorun ve sonuçlarını değerlendirip sitenizi tekrar gözden geçirin.

Satın alma aşamasında güvenlik çok önemli bir kavram. Adres çubuğunda görüntülenen SSL sertifikası birçok kullanıcıya alışveriş yaparken güvenle kredi kartı bilgilerini verebileceklerini göstermektedir. Güvenlik ile ilgili resimlerin sitenizde bulunması bile kullanıcılara güven vermektedir.

İndirimleri, kampanyaları kullanıcılar çok sever. Reklamınıza tıklandığında ziyaretçiye ne kadar avantajlı olduğunun mesajını verirseniz satın alma ihtimali daha fazla artar.

Soru sorun, biz sizi arayalım, başvuru formları gibi butonları ziyaretçinin görebileceği sizinle iletişim kurabileceği yerlere koymayı ihmal etmeyin.

Web siteniz sizin aynanızdır. Sitenize verdiğiniz önem markanızı da güvenilir kılacaktır. Vitrini alımlı olan dükkanlar kazanır.

Promosyon kuponu kullanmadan önce buradaki adımları da mutlaka okumalısınız

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 689
Kayıt tarihi
: 26.01.14
 
 

2006-2009 yılları arasında web sitesi tasarımı alanında çalıştı. Kurumsal ve bireysel olarak bu a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster