Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Efsane FB 1907 Baterist Metin

http://blog.milliyet.com.tr/efsanefb1907

19 Temmuz '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Saçlarda Yaz Hatalarını Onarım

Saçlar bakım ister, özel ilgi ister...

Öncelikle bunun için 5 önemli tüyo:

* Saçlarınızı havluyla çekiştirerek kurutmaktan kaçının. Saçı havlu ile sarın ve nazik hareketlerle suyunu alın. Elektriklenmeyi önleyen serum bittiyse eğer, her gün kullandığınız el kremi de işe yarar. Avucunuzda ısıttığınız bir damla kremi, uçuşan tellere sürün ve tarayıp kendi haline bırakın.

* Bukleler düzleşerek cansız hale geldiyse, başınızı aşağı eğerek parmak uçlarınızla deriye masaj yapın. Böylelikle saçınızda hacim yaratır, buklelerin daha dolgun görünmesini sağlarsınız.

* Yatmadan evvel saçınızı öne eğerek yumuşak bir fırçayla tarayın. Dairesel hareketlerle başa yapılan böylesi bir masaj, daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

* Şampuan kullanımı esnasında saçlarınızı fazla ovuşturmayın. Şampuanlı saçı aşırı ovuşturmak, saçların karışmasına sebep olur. Bunun neticesinde saçlar, tarama işlemi sırasında fazladan yıpranır.

* Elektriklenmeyi ve kabarmayı en aza indirmek için, saçı fönle kurutmaktan olabildiğince kaçının. Bırakın saçlarınız doğal yolla kurusun.

Yaz aylarında güneşle oluşan yıpranmalara gelince...
Saçlarınızdaki yaz hatalarını nasıl düzelteceksiniz?..

            Parlaklığını geri verin:
Güneş yüzünden kuruyup yıpranan saçlara keratin bakımı yapmak gerekir. Yoğun keratin bakımı ipeksi bir görünüm kazandırır. Ayrıca, bu uygulamanın saçı düzleştirme özelliği de vardır. Yani, kıvırcıklarına bir süre için veda etmek isteyenler de keratinden faydalanabilir.

            Klordan arındırın:
Saçlarınız sarı ise ve havuz suyu yüzünden renk yeşile döndüyse, özel bir şampuan ve krem kullanmalısınız. Detoks şampuanı ve kremi, birkaç hafta kullanıldığı takdirde saçları klordan tamamen arındırır.

            Portakal renginden kurtulun:
Karamel rengi gölgeleriniz vardı da turuncuya mı dönmeye başladı?.. Sebebi gayet basit... Güneş, saçtaki pigmentleri kırar. Mor renkli bir şampuan ve bakım maskesi, saçtaki kırmızı tonları dengeler. Böylelikle havuç renginden kurtulur, muhteşem sarı tonları koruyabilirsiniz.

 

 
Toplam blog
: 1907
: 3759
Kayıt tarihi
: 28.07.07
 
 

03 Şubat 1967 İstanbul doğumlu, romantik bir müzisyenim işte... Müzik, bateri, spor, Fenerbahçe, ..