Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '18

 
Kategori
TV Programları
 

Şahin Tepesi Dizisine Büyük Reyting Şoku! Finale Göz Kırpıyor!

Başrollerinde Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Aybüke Pusat ve Boran Kuzum’un olduğu Şahin Tepesi dizisi yeni bölümü ile de beklentileri karşılayamadı dizi geçen haftaya göre reytinglerde sert bir düşüş yaşadı!

Dizi son bölümü ile reytinglerde  Total de 3.63 reytingle 14. Sırada AB de ise 3.77 reytingle 7. Sırada yer alabildi.

Dizinin share oranları ise gerçekten çok düşük 10 share bile alamıyor. Share oranlarına göre diziyi doğru düzgün izleyen olmamış ve yükselme şansı çok yok gibi.

Gelelim diziye dizi sıkıcı bölümlerle yoluna devam ediyor akıcı bir senaryosu yok sadece şunu gözlemliyorum çok klişe bir projeyi öyle değilmiş gibi izleyiciye satma çabası var.

Ama görünen o ki izleyici bunu yememiş. Dizi senaryosuyla izleyici çekemiyor.

Oyunculara gelecek olursak dizinin kadrosu bence çok uyumsuz. Sosyal medyada da özellikle bu konuda görüş bildirenler ağırlıkta.

Özellikle Boran Kuzum ve Aybüke Pusat hiç olmamış ikili olarak enerjileri sıfır.

Oyunculuklara gelecek olursak Boran Kuzum beklentilerin altında kalan zayıf bir performans ortaya koyuyor , bence asla bir başrol havası ve duruşu yok.

Aybüke Pusat ise yeni imajı ile ekranda hiç iyi durmuyor ayrıca oyunculuk performansını da beğenmiyorum ben yeterli değil.

Zerrin Tekindor, Ebru Özkan ve Murat Aygen ise belli bir kalitede oyunculuk gösterseler de bence zayıf kalmışlar daha ünlü ve dikkat çeken isimler olabilirdi.

Açıkçası diziyi ne kadro ne de senaryo olarak çok beğenmedim ben parlak bir proje olmamış. Beklentilerin altında çıkan ve büyük bir hayal kırıklığı yaratan bir iş imajı çiziyor şuan benim gözlemimce.

Dizi aldığı reyting oranlarıyla  finale adeta göz kırpıyor! Kanal için yeterli oranları aldığını düşünmüyorum eminim kimse düşünmüyordur.

Dizini ciddi bir yükselme yaşamazsa fazla ömrü olmaz gibi. Bakalım dizi yükselişe geçip yoluna devam mı edecek yoksa düşüşe devam edip tehlikeli sularda gezmeye mi başlayacak? Bekleyip göreceğiz…

Çetin Kaya

Twitter/Fankafacetinn

 

 
Toplam blog
: 449
: 1506
Kayıt tarihi
: 31.01.14
 
 

Şuanda Turizm İşletme Fakültesinde okuyorum.Endüstri Teknik Ve Meslek lisesi mezunuyum. Ufak mana..