Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Sana asla yenilmeyeceğim hayat!!! Her şey benim elimde

Sana asla yenilmeyeceğim hayat!!! Her şey benim elimde
 

Her pes ettiğinde yüreğin duyamadığı cümlelerden biridir sana asla yenilmeyeceğim hayat!! Çünkü bu cümlenin içinde güven yatar, aşk yatar. Cesaret kokar her bir zerresi sevişmek gibi özgür ruh ister. Bu cümleyi göğsünde taşıyabilmek için en büyük darbeleri sindirmiş olman gerekir.. Öyle bir zırhtır ki bu cümlecik hayatın için, hiçbir şansızlık hiçbir kötülük seni eşip ulaşamaz kalbine.. En güzel düşüncelerle korunursun inanarak söylediğinde.

Geçmişe döndüğümüzde ne kadar çok keşke cümleleriyle boğuşmuşsak o kadar az da bu cümleyle yoğrulmuşuzdur. Nereye dönsen çıkış kapısı arkana gelir ya hani, yürürsün ama hep baştasındır ya, istersin ama olamaz ya hiçbir şey, aksine her şey sana oynar gibi hissedersin.. Tüm dünyanın tek mutluluğu senin mutsuzluğunmuş gibi dolar ya yüreğin kinle .İşte o anlarda yapılacak en güzel şeylerden biridir bu cümle Sana asla yenilmeyeceğim hayat!!! Sana ne olursa olsun küsmeyeceğim, vazgeçmeyeceğim asla pes etmeyeceğim duy beni!!! Asla diyorum… akşam uçtuğun hayallerin kapısına gerçek dünyada. Tutku vardır şehvet vardır. Onları yaşamak gibi cesaret de ister ama.. Tüm aldıklarını tekrar vermek gibi bir şeydir bazen fedakarlık ister hiç kolay değildir ama mümkündür. Kesinlikle mümkündür!! Önce yenilgiyi kabul edip sonra ayağa kalkıp yeniden başlamaktır. Rakibini küçümsemeyeceğini öğretir sana. En büyük öğreticidir acılar en gerçek öğretmenlerdir kötü insanlar ama kötü şansın sadece geciktirebilir zaferini asla durduramaz!!! Öyle bir cümledir ki bu seni sana anlatır durmadan her unuttuğunda, tüm hayatını bir cümleyle hatırlatır sana.. Bazen

Bu cümlenin doğasında vardır güç. Seni alıp götürür her bu cümleyi söylemek pişmanlıklarını, yanlışlarını alıp karşına yüzleşmeyi gerektirir. Çok acır canin çok ağlarsın ama anlarsın ve başlarsın dimdik hayata yeniden, durmadan, pes etmeden deneyerek.. Hep deneyerek.. Hep yenilerek ama vazgeçmezsin denemekten.. Bazen düşebilirsin, nefes alabilirsin güldürüp mutlu edebilirsin kötülükleri ama bilirsin devam edeceksin umut hep en yakın dostun olacak en yakın yoldaşın olacak hayat denilen büyük macerada...

Ne ekip ne biçmek istiyoruz kendi yaşam toprağımıza? Nasıl yaşamak istiyoruz? Başarılı mı olmak istiyoruz, zengin mi, aşık olduğumuz insanın bizi bizden daha çok sevmesini mi mutlu olmak mı sınavları kazanmak mı kilo vermek mi kırdıklarımızı yeniden kazanmak mı kendimizi affetmek mi nedir istediğimiz en basitinden en karmaşığına kadar ne istiyoruz???

Hangisi ulaşılmaz değil günlük isteklerimizin.. Hangisi imkansız söyleyin bana. İzlediğim bir videoda kolu ve bacağı olmayan birinin neler yapabileceğini gördüm mutlu olduğunu ve halen mucizelere inandığını gördüm.. Dedi ki yaptığınız bir şeyi nasıl bitireceğiniz önemlidir.. Evet yapamamış olmak bir son değil biz denemekten hiç vazgeçmemeliyiz ve yenilmemeliyiz asla!!!

Bunu anlamak için ne sağlıklı olmanı şükredecek bir video ya ihtiyacımız olmalı nede başka bir unsura.. İçimizde bir yerlerde hala kendimize inandığımız için çıkar bu duygu.. Diğerleri sadece araç olurlar. Güzel araçlar ve kullanmayı iyi bilmen gereken araçlar.

Defalarca denedik evet sonuca ulaşamadık belki, bir çok kişiye karşı kırmızı suratlar takındık. Dilden ne cümleler çıktı evet. Ve herkes hatırlıyor olabilir senin yenilgilerini. En önemlisi sen biliyorsun yapamadığını ama bir şeyi daha biliyorsun yapabilirsin.. Yapıcaksın!! Belki ilk ihtişamıyla karşında durmayabilir, belki yorgun bir bedenle baş başa kalabilirsin zaferlerinde her şey zamanında ve mükemmel olmak zorunda değil bunları neden unutuyoruz acaba çoğu zaman. Çok mu zor yeniden başlamak. Hadi belirleyelim bugün isteklerimizi yepyeni, taze bir gün var elimizde ve bir şeyler arzulayan yüreklerimiz var. Miskinliği mesken edinmek mi yoksa savaşta rolmu almak cazip gelen. Bir ihtimal daha var evet ve başarabileceğimiz, ulaşabileceğimiz ihtimaller hep eşit uzaklıkta yolları uzatan sadece bizleriz hayat değil

Eğer ki bunu hala yapamıyorsan umut etmekten ne zaman vazgeçtiğini sor kendine cevabı oralarda bir yerlerde. Sadece görüp çıkarılmaya ihtiyacı var seni bekliyor inan!! Kendine inan ve vazgeçme denemekten. Ve haykır SANA ASLA YENİLMEYECEĞİM HAYAT!!

Çünkü nasıl bitirdiğim önemlidir ve zafer benim olacak... Özür dilerim:))

06.03.2010

 
Toplam blog
: 25
: 945
Kayıt tarihi
: 12.01.09
 
 

1987 İstanbul doğumluyum. Sosyoloji ögrencisiyim. Şuan İspanya' da bulunmaktayım. Küçükken başladığı..