Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
 

Şaşırmadım İsmail Türüt'e..!

Şaşırmadım İsmail Türüt'e..!
 

Ülkece geçtiğimiz ay zor günler gördük.. Ülkece iç savaş çıkmış gibi zamanlar , anlar geçirdik.. Ağaç değildi elbette bu kadar büyümenin sebebi.. Bir nefs-i müdafaa olayıydı sanki.. Bütün ülke bir oldu.. Galatasaraylısıyla Fenerlisi kol kola , Alevisiyle Sünnisi yan yana , solcusuyla sağcısı can canaydı.. Bunlar çok mutlu eden , umut vaadeden gelişmelerdi..

Başbakanın kışkırtıcı sözleri , Vali Mutlu'nun '' ne derse tersini yapalım '' şeklinde yarattığı imaj , Gezi'ye gitmeyen ünlü(?!) insanlarında bulunduğu bir kaç grubun başbakanla görüşmesi derken en son İstanbul genelinde referandum kararı çıktı.. '' Adil yollarla çözüyoruz '' imajı vermek için sözde.. Sanki o kadar insanın canını yakan onlar değilmiş gibi..

Bunlar yetmezmiş gibi bir de İsmail Türüt çıktı piyasaya.. Ankara Alışveriş Festivali'nde sahne alırken söylediği içinde ''Ankara'da festival , İstanbul'da Gezi var..Bu soysuzların var ya , her yerde bezi var.'' sözlerinin geçtiği şarkı gündeme oturdu.. Gündeme oturdu diyorum çünkü olay toplumsal bir vaka haline geldi.. En ufak bir ses çıksa olay oluyor.. Yoksa İsmail Türüt karakterinde biri nasıl bu kadar gündeme gelebilirdi ki..

Hatırlamak gerekir aynı arkadaş ; suikaste kurban giden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in failini destekleyen bir şarkı da söylemişti.. Adı da ''Plan Yapmayın Plan''dı hani.. Hani içinde ''Bölücülük borusu ötmez Karadeniz'de..Bırakın çan çalmayı,Ermenici olmayı'' şeklinde sözler geçen şarkı.. Bir de 28 Şubat zamanının Refah-Yol Partilisi Şevki Yılmaz'a methiyeler düzen de bu arkadaştı..Onu da unutmamak lazım..

Kimsenin düşüncesine saygısızlık yapmadım.. Herkes haklı görmeyebilir bu eylemleri.. Ama haklı görmüyorsan da şerefsizler , soysuzlar gibi ifadelerle yapmayacaksın bunu... Bunu gündeme gelmek için ve iktidara yaranmak için yaptığını da hepimiz biliyoruz.. Sonuçta o festival konserleri Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek'in oğlunun kanalı Beyaz Tv'de yayınlanıyor..E Melih Gökçek ve ailesi kimin tarafında ?..Bu fırsat kaçar mı hiç ?

İsmail Türüt dikkate alınacak biri değildir.. Fikirleri uğruna ölü insanların, yaralananların, işinden atılanların olduğu bir topluluğu ''şerefsiz , soysuz'' diye suçlayacak kadar kördür , çıkarcıdır...

Hoş Hrant Dink'in öldürülüşünü protesto edenleri ''Ermenici'' diye niteleyen birinden de bunları duymak şaşırtmadı beni..

İsmail Türüt bu performansıyla Beyaz Tv'de bir türkü şov yapmaya başlar yakında bence.. Hatta ilk konuğu da Melih Gökçek olur.. Demedi demeyin bak..

Bırakın bu martavalları , bu saçmalıkları , İsmail Türüt'ü filan da Ethem'i kim geri getirecek onu söyleyin bana kardeşim.. Cevap ?  Yok.. E hadi iyi festivaller o zaman size arkadaşım..!

 

koldasanil@gmail.com

facebook.com/anilkoldas

twitter.com/anilkoldas

 
Toplam blog
: 670
: 3634
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..