Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '08

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
434
 

Şaşkınlık içindeyim…

Şaşkınlık içindeyim…
 

Eşrefpaşa Hastanesi


Şaşkınlık içindeyim…

Sevgili dostum Mustafa Mutluyu ziyarete gittim. Kendisi Kalp rahatsızlığından yatıyor. Allah şifa versin, bir an evvel klavyesinin başına dönsün. Giderken düşünüyorum. Eşref paşa Hastanesinde yatıyor. Hiç gitmedim. İnşallah kolay bulurum. Hastane hakkında tek bildiğim, belediye hastanesi olması. Birde hiçbir sosyal güvencesi olmayanlara bile bakması.

Hastanenin önüne gelince şöyle bir baktım. Bahçe içinde epey büyük bir yerleşke. Ağaçlık sakin bir yere benziyor. Bahçe kapısından girişte kibarve güler yüzlü bir güvenlik görevlisine Mustafa beye nasıl ulaşacağımı soruyorum. Bir kolumdan tutup götürmediği kalıyor. Binaya girince şaşkınlığım artıyor. Her yer tertemiz. Duvarda sus işareti yapan kadın resmi yok ama sessizlik binaya egemen. Duvarlar kapılar tertemiz. Kendi ayak sesimi dinleyerek, Kardiyoloji bölümüne geliyorum. Yüzünde sıcacık ve içten gülümseme ile bana bakan sekretere danışıyorum. – 140 no. lu oda diyor, daha birgülümseyerek. Odaya giriyorum, modern, sade, temiz beş yataklı bir oda. Duvarda büyük ekran bir tv. asılı.

Mustafa kardeşim kitabına dalmış, beni görünce kucaklaşıyoruz. Önce kısaca hastalığından konuşuyoruz. Sonra koyu bir sohbete dalıyoruz. Bir MB yazarları derneği kurabilirmiyiz, birbirimize ve yakın, uzak çevremize nasıl faydalı olabiliriz diye kafa yoruyoruz. Bir saat zaman uçup gidiyor. Görevlinin akşam diyet yemek yiyecekleri yazmaya gelmesi, sanki biten ziyaret saatinin kibarca hatırlatılması gibi. Arada kullandığım tuvalet tertemiz. Mustafa Bey “saatte bir temizleniyor” diyor. Birlikte dışarı kantine bir çay içmeye çıkıyoruz. Kantin uzun yol otobüslerinin uğradığı şık uğrakyerleri gibi. Çaylarımızı alıp, loca biçimi yapılmış suni deri oturma yerlerinden birinde sohbete devam ediyoruz.

Sohbet güzel ama ben, hasta ziyaretini biraz uzattığımı düşünüyorum. Kalkıyoruz.

Girişte görevlinin güler yüzlülüğünden çok şaşırdığım için fark etmemişim bahçe bakımlı ve tertemiz. Görevliye teşekkür ederek çıkıyorum.

Ancak dışarı çıkınca bu güzel hastane için İzmir Büyük Şehir Belediyesine, Sayın Baştabibe ve Sayın Yardımcısına, tüm çalışanlarına teşekkür etmek aklıma geliyor. Esen kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizde dün gittik M.Mumcunu ziyaretine ben Zirve Özden hanım ve Nilüfer Veldet üçlüsü olarak gittik ve bizim de dikkatimizi çekti hastanin temizliği,bunu burada paylaşmanız iyi olmuş,M.Mumcuda iyi idi onuda bildirmek isterim,,,,,,,,,,sevgiler arkadaşım,,,iyi yıllar size,,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 25.12.2008 22:19
Cevap :
Mustafa bey anlattı. Ziyretiniz onu çok mutlu etmiş. Ben blog yazacağım deyince herkeze selamlarımı söyle dedi. Sağlıkla kalın. İyi yıllar. Saygılar...  25.12.2008 23:56
 

Üç gün önce sayın Mustafa Mumcu ile telefonda görüştüm ve ilk fırsatta ziyaretine gideceğime dair söz verdim. Sevgili arkadaşımızın kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyorum.. Ahmet Balcı arkadaşımızla da bloğunuzda karşılaşmaktan ayrıca mutlu oldum.. Sayglarımla..

gülriz 
 25.12.2008 21:27
Cevap :
Soran herkeze selamını ve sevgisini iletti. Saygılar...  25.12.2008 21:54
 

Sevindim Ağabey! Ben de aramıştım telefonda gene ararım.

Ahmet Balcı 
 25.12.2008 20:52
Cevap :
Sağol Ahmet bey; Hepimizin böyle günlerde aranmaya daha çok ihtiyacı var.  25.12.2008 20:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1678
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster