Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '20

 
Kategori
Burçlar
 

SATÜRN KOVADA BURÇLARA ETKİSİ

Merhaba ben Satürn. Astroloji seven, sevmeyen herkesin korkulu rüyasıyım. Tabi kendilerince haklı oldukları noktalar var. Dilersen mitolojideki hikayeme göz atabilirsin. Gaddar olduğumu söyler kimisi. Kimisi karmanın efendisi der bana. Aslında belki hepsi doğru veya hepsi yanlış. Baktığın boyuta bağlı. Eğer sen yaşamındaki sorumluluklarını almakta zorlanıyorsan evet senin hayatını kabusa çevirebilirim. Ancak derslerini çalışıp sınavlarını verirsen senin büyümen, olgunlaşman için en iyi arkadaşın olurum.

Ben ne mi yaparım? Transit hareketlerim kolay değildir. Bir burçta ortalama 2,5 veya 3 sene kalırım. Bu süre zarfında olgunlaştırırım, geliştiririm, büyütürüm. Hiç acelem yoktur. Bu nedenle hayat dersin neyse bunu zamana yayarak veririm.

17 Aralık tarihinde de artık 7 Mart 2023 tarihine kadar çıkmamak üzere Kova burcuna geçeceğim.Kova burcunun yöneticisiyim. Bu nedenle tüm doğamı rahatça ortaya koyabileceğim. Ve doğam gereği soğuk ve disiplinli olduğum için; kurallar ve disiplin bu süreçte ön planda olacak.

 

Astrolojide Kova burcu, bireysel özgürlükler, insan hakları, ifade özgürlüğü, uzay, bilim, uydu yayınları, teknoloji, elektrik, elektronik, marjinal durumlar, bilim, yapay zeka, bilimsel gelişmeler, sıra dışı konular, isyanlar, icatlar, arkadaş grupları, belli bir amaç için bir araya gelmiş insan gruplarını ve dernekleri anlatır.

          Kısaca burçlara etkisinden bahsedelim;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

11.evinden geçerken, sosyal çevren ve arkadaşların, organizasyonlar, grup aktiviteleri ile ilgili konularda sorumluluklarının arttığını göreceksin. Eğer grup aktivitelerine uygun bir yapın yoksa, yani bireysel çalışmayı daha ön planda tutan biriysen bazı zorlanmalar yaşaman mümkün.

Dernekler, kulüpler, kurumlar içerisinde bulunmak durumunda kalabilirsin, hatta zorlu bir görevi üstlenmek durumunda kalabilirsin.

Bu süreçte arkadaş edinmekte zorlanabilirsin, arkadaşlarından gelecek planlarının içerisinde yer almayanlar gidebilir. Yaşam idealleri ve hayat görüşü farklılıkları nedeniyle eski arkadaşlardan kopabilirsin.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

10.evinden geçerken, meslek ve kariyerinde ne kadar sağlam adımlar atmış olduğunu test edeceğim. Bu alandan geçerken başarıyı elde etmen için her zamankinden fazla çalışman, gücünü ortaya koyman gerekecek.

Eğer geçmişte kariyerinle ilgili sağlam temeller attıysan, transitim sonrası karşılığını alacağın terfiler gelebilir. Durum tersine ise işini değiştirmen söz konusu olabilir.

İş yaşamında ne kadar sabırlı, ne kadar kararlısın, işinin sorumluluğunu ne kadar alıyorsun bunlara dair sınavlardan geçeceksin. Belki de daha önce hiç deneyimlemediğin, farklı bir iş alanına yönelebilirsin. İşe olan konsantrasyonun sosyal ve ikili ilişkileri ikinci plana almana neden olabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

9.evinden geçerken, yurtdışına yönelik işlerin, seyahatlerin, yüksek öğrenimin, inanç sistemlerin ile ilgili konularda sorumluluklarını hatırlatacağım. Yabancı konularla uğraşabilirsin. Mesela kariyerin için yeni eğitimlere katılmak isteyebilirsin. Şu zamana kadar öğrendiklerini hazmetmen ve bir hayat görüşü oluşturman için kendini disipline etmelisin.

Yükseköğrenim gören bir öğrenci isen derslerinin sorumluluğunu daha fazla almalısın. Sınıf geçmen ciddi anlamda çalışmalarına bağlı olacaktır.

Çünkü bu ev felsefe, din, metafizik konularla da alakalıdır. Bu konularda derin sırlara varabilirsin. Bu güne kadar geliştirmiş olduğun inanç sisteminde bazı sorgulamalar olabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

8.evinden geçerken başkalarıyla olan finansal paylaşımlarını testten geçiririm. Başkalarının üzerinden elde ettiğin gelirlerde bir takım sıkıntılar oluşabilir. Örneğin; finansal gelirin eşine bağlıysa bu değişebilir. Bu dönem eşten veya ortaklardan kazanımlarına çok da güvenmemeli, ihtiyatlı davranmalısın. Bazı beklenmedik ödemelerin çıkabilir. Bu süreçte kredi kullanmak veya borç alma konularında dikkatli olmalısın.

Belki de kendi kaynaklarına güvenmen ve o yolda ilerlemen gerekiyor. Gerekli dersleri çıkartır, harcamalara dikkat edersen maddi sorunların geçici olacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

7.evinden geçerken yakın ilişkilerini, evliliğini, ortaklıklarını testten geçireceğim. İlgin tamamen bu alanda olacak. Belki eşinin yaşadığı problemler, bir şekilde ilişkinize yansıyacak. Evliliğin, ortaklıkların için daha fazla sorumluluk alman ve somut adımlar atman gerekecek.

Seni geldiğin noktadan, ileriye dönük sürecine katkı sağlamayacak tüm ortaklık yapıları, yakın ilişkiler, hatta evlilikler bu dönem kopuş noktasına gelebilir. Bu alanlardaki tutumunu ciddi bir şekilde gözden geçirmelisin.

Bazen bu alandan geçerken hayatındaki partnerle ciddi bir takım adımlar atmayı düşünebilirsin. Hatta evlilik olabilir. Kova burcunda güçlü olduğum için bu evliliklerin sağlam olacağını gösteriyor ancak aynı zamanda da zorlayıcı olabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

6.evinden geçerken, gündelik işlerinle ilgili konulara dikkat çekerim. Sana yardımcı olan kişiler, çalışanlar var ise onlarla ilgili bir takım sorunlar oluşur ve bu konularda mesuliyet almanı beklerim. Bu süreçte çok çalışman, çabalaman, işlerin en ince ayrıntısıyla uğraşman gerekebilir.

İş ortamında uzlaşmazlıklar, engelleyici, zorlu koşullar oluşur. Sorumlulukların seni sıkabilir. Bu durumda çalışma stratejini gözden geçirmek ve organize olma konusunda kendini eğitmelisin.

Çalışma tempondaki yoğunluk nedeniyle enerjin düşebilir ve genel sağlık problemleri oluşabilir. Bu durumda sağlığına, kendine, yediğine, içtiğine de bakmalısın. Hayatına bu konuda bir çeki-düzen vermelisin.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

5.evinden geçerken, aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren konularla ilgili daha fazla sorumluluk alman gerekecek. Örneğin çocuk sahibi olmanın sorumluluğunu almaya hazır olmadığını düşünüyorsan, bu konuda uğraşacağın durumları önüne getirebilirim. Veya çocuğun varsa onun yaşamına dair daha fazla mesuliyetlerin artabililir, sağlam ve kalıcı adımlar atman gerekebilir. Örneğin çocukların sağlığıyla ilgili bazı prüzler olabilir.

Yaratıcılığının çok rahat akamadığı bir dönem olabilir. Sana şu zamana kadar yarattığın ne vardı buraya bak derim. Bunlar gerçek “Sen”i ne kadar yansıtıyordu bunun sorgulamasını yapman gerekecek. Yaratıcılığın için bir bekleme sürecinde olduğunu sabretmeyi öğretmeye çalışıyorum.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Haritanın en dip noktası olan 4.evinden geçerken ailevi konuların, evin, yerleşik olduğun alanla ilgili seni kendine getiren bir süreç yaşatacağım. Evin, ailen, özellikle ebeveynlerinle ilgili konularda daha fazla sorumluluk alman gerekebir. Veya evlilik gibi bir sorumluluk getirebilirim.

Kadersel bazı olayları gündemine getirebilirim. Mesela ailenden bir büyüğün sorumluluğunu almak gibi. Veya zorunlu olarak taşınmak durumunda kalabilirsin.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

3.evinden geçerken; yakın çevreni, Dünya’yı algılayış biçimini, zihinsel yapını, iletişim yapını gözden geçirmeni isterim. Konuşma ve hareket gücünde bazı kısıtlamalar getirebilirim. Belki bu sana yeni bir yetenek kazandırabilir. Örneğin kitap yazma, eğitimcilik, editörlük gibi..

Bu dönem zihinsel ve eğitsel konulara yaşamında daha fazla yer vereceksin. Ayrıca yakın çevrendeki kişiler, kardeşlerin veya yakın akrabalarınla ilgili bazı sorumluluklar yükleyebilirim sana..

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

2.Evinden geçerken sana maddenin, paranın değerini öğretmeye çalışırım. Bunu sana parayı bol vererek yapacağımı sanma. Tam tersine çok çalışıp az kazanabilirsin bu süreçte. Buradaki dersim sahip olduğun değerler ve para konularında daha fazla sorumluluk almanla ilgilidir.

Parayla ilgili fantastik düşlerin varsa bunları terk edip, gelirini arttırmak için gerçekçi ve yeni yollar bulman gerekecektir. Maddi konular ve yatırımlarla ilgili daha da dikkatli olman gerekir. Gereksiz harcamalar yapmamanı isterim, burada senden beklediğim paranı akıllıca yönetmendir. Sınav sonuçlarını evinden çıkarken alırsın. ??

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

Ben 1.evinden geçerken kendini sorgularsın, hayatında ne yapmak istiyorsun? Bu sürede kendine daha fazla dönmen, odaklanman gerekecek. Şu zamana kadar yapabildiklerinle yürümek istediğin yol arasındaki farkları gösteririm sana. Hayatını yeniden şekillendirmene destek olurum.

Yaşam mücadelen gerçeklikten kopuksa daha gerçekçi adımlar atmanı isterim. Eğer yapmak istediklerin konusunda kararlıysan, yolundan hiç bir şey, hiç kimse seni çevirmiyorsa yoluna ışık tutarım.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

12.Evinden geçerken, kontrol dışı gelişen olaylarla, korkularla, gizli düşmanlıklarla, gizli seyreden hastalıklarla ilgili durumları gündemine getirebilirim.

Bu alandayken yeni başlangıçlar yapman için doğru zaman değildir. Zaten böyle bir enerji hissetmezsin. Şu zamana kadar yapabildiklerinle geçen yaşamına bir bakıştır buradaki seyahatim.

Ruhsal gerginlikler hissedebilirsin. Zaten bir nevi arınma ve temizlenme dönemidir. Bu dönem sana dış Dünya’dan biraz daha izole bir yaşam sürmen gerektiğini anlatırım. İçe dönmen, özeleştiri yapman, yapılan hataları görebilmen adına oldukça faydalı olacaktır.

                SEVGİ VE SAYGILARIMLA HOŞ KALIN  :)

 
Toplam blog
: 6
: 219
Kayıt tarihi
: 14.12.20
 
 

Üniversite mezunuyum,okumayı yazmayı öğrenmeyi seven her geçen gün kendini geliştiren biriyim bulmac..