Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Selülitlere Son

Ev Yapımı Kahve Peelingi ile Selülitlere Son!

Sağlıklı, vücudunuzun görünme ve hissetme şeklindeki olumlu değişiklikleri yapmak istediğinizde, sadece vücudunuzun en büyük organının (cildiniz) görünümünü iyileştirmek isteyebilirsiniz. Çatlaklar cilt genişlemesinin veya hızlı değişimin neden olduğu ortak bir endişedir. Hamilelik veya aşırı kilo alımı veya kilo kaybı sonrasında ortaya çıkabilir. Her ne kadar cildimizin en üst katında gözükse de, gerilme izleri aslında orta kattadır. Bu, sadece topikal tedaviyle çıkarılmalarını zorlaştırır. Neyse ki, yüzey altındaki dokuları etkileyebilecek çatlakları azaltmaya yarayan DIY kahve peeling hakkında bir şeyler öğrendim.

Kahve, faydalı cilt bakım özellikleri nedeniyle çok önemli. Bu DIY peelingi, muhtemelen mutfağınızda bulunan iki basit, günlük malzemeye sahiptir. Herhangi bir tedavi gibi sonuçları görmek zaman alır, bu yüzden sabırlı olun! Ekstra bir bonus olarak, sabahları erkenden bu keseyi kullanırsanız, kahvenin aroması sizi uyandıracak ve güne kuvvetli bir şekilde başlayacaksınız.

Malzemeleri ve Neden işe yarıyorlar?

Kahve - Çekilmiş kahve konusunda iki seçeneğiniz vardır. Doğrudan paketinden alabilir veya kullanılmış kahveyi kahve makinenizden alıp kullanabilirsiniz. Sizin seçiminiz! Her iki durumda da, kahvede bulunan kafein, doğrudan cilde uygulandığında kan akışını ve dolaşımını uyarır ve hücre yenilenmesini başlatır. Çekilmiş kahvenin dokusu aynı zamanda ölü hücreleri temizleyen bir esansiyeldir. Bu işlem yeni cilt hücrelerine bir sonraki bileşenden uygun nem alma imkanı verir.

Zeytinyağı- Zeytinyağı cildinizi nemlendirir, temizler ve korur. En önemlisi, farklı katmanlar üzerinde çalışmak için cilde nüfuz etme kabiliyeti vardır. Cildimizin dış katmanlarının altında gerilme izleri bulunduğu için, zeytinyağı gerçek cilt hasarının yerini bulmak için harikalar yaratır.

Nasıl Kullanılır

En iyi sonuçlar için temiz bir cilt ile başlayın. Makineden kullanılmış kahve kullanıyorsanız, gitmeye hazırsınız ve ilk adımı atlayabilirsiniz. Aksi takdirde, birinci adımla başlayın ve oradan devam edin.

1. Adım: Kahveyi hazırlayın

Paketten doğrudan kahve kullanıyorsanız, önce kahveyi nemlendirmek istersiniz. Büyük bir kaseye yaklaşık 1/2 fincan kahve dökün ve ılık suyla ıslatın. Erimesini istemezsiniz, ancak biraz ıslaklık iyidir.

Adım 2: Yapıştır Oluştur

Kaseye kahve ile zeytinyağı ilave edin ve karışımı hamur benzeri bir kıvam elde edinceye kadar karıştırın. Bu, kahve ne kadar nemli olduğuna bağlı olarak 1/4 ila 1/2 fincan yağ alacaktır. İdeal olarak, son karışım cildinizde uzun süre kalabilecek bir macun üretmelidir.

İsterseniz, zeytinyağı yerine hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz. İlk önce eritirseniz hindistan cevizi yağı ile çalışmak daha kolay olacaktır.

Adım 3: Cildinize sürün

Macun hazır olduğunda, yavaşça çatlak izlerinin bulunduğu alana sürün. Alanın etrafındaki cilde de uygulayın, çünkü germe işaretleri görebildiğimiz alanın dışına da taşar. Çatlaklar bir golf topunun büyüklüğü ise, o bölgeye tenis topu gibi bir miktar uygulayın. 3 - 5 dakika boyunca hafif vuruşlarla ovalamaya devam edin.

Adım 4: Emilmesine İzin Verin

Macun uygulandıktan sonra 20 dakika bekletilir. 20 dakika sonra, karışımı cildinizden nazikçe çıkarmak için nemli, aşındırıcı olmayan bir bez kullanın.

Adım 5: Nemlendir

Macunu temizledikten sonra, etkilenen bölgeye gün boyunca iki veya üç kez doğal bir nemlendirici uygulayın. Kendi hazırladığım bir nemlendirici kullanıyorum(C ve E vitaminli), çünkü çatlakları tedavi eden, hücresel büyümeyi teşvik eden ve hasarlı cildi tamir eden çok amaçlı bir nemlendiricidir.

Adım 6: Tekrarla

Alanda gözle görülür bir fark görene kadar işlemi günde bir kez tekrarlayın. Herkesin cildi farklıdır ve bazı çatlak izleri diğerlerinden daha şiddetlidir. Azalma beklediğinizden daha uzun sürebilir, ancak sabırlı olun! Zamanla işe yarayacak.

Bu karışımı hergün yapmanıza da gerek yok. Macunu hava geçirmez bir kaba yerleştirip oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Hazır olduğunuzda kullanabileceksiniz!

 

 
Toplam blog
: 10
: 138
Kayıt tarihi
: 05.12.17
 
 

Yıllar boyunca spor ve sağlıklı beslenme ile ilgili öğrendiklerimi ve yaşadıklarımı, nasıl zayıfl..