Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '17

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
245
 

Sevgili Diyarbakırlıları Zekâ ve Yetenek Hizmetine Davet

Sevgili Diyarbakırlıları Zekâ ve Yetenek Hizmetine Davet
 

Sevgili Diyarbakırlı yetkinler (akedemisyenler, teknokratlar, hukukçular, eğitmenler) sizleri 'ZEKA ve YETENEK' hizmetine davet ediyorum. haber21.com da yayınlanan haberimi ilginize sunuyorum. Gerçekleşmesi dileğiyle.. Sevgilerimle

***

Mentör Kadri KANPAK Diyarbakırlı yetkinleri ‘ Zekâ ve Yetenek’ hizmetine davet ediyor.  

Davetinin gerekçesini ve içeriğini şöyle açıklamaktadır;

Bir köyün, bir beldenin, bir şehrin özetle bir toplumun geleceği çocuklar ise öncelik onlara dair yapılacaklardadır. Çocuk doğurup hayata salmak en basit yoldur ancak buna karşın sağlıklı yaşamayı, düşünebilmeyi dengeli davranabilmeyi ve geleceğine doğal yetenekleri doğrultusunda hazırlanmayı öğretmek kadar hayatını olumlu yöneltecek başka bir şey olabilir mi?

Ama ne yazık ki bunlardan hiçbiri aile ortamında öğretilmediği gibi okul denen şablonda da öğretilmiyor aksine eğitim programıyla pres gibi sıkıştırılıp doğasından uzaklaştırılarak verimsizleştiriliyor. Bu durum tüm devlette olduğu gibi Diyarbakır’da da böyledir.

Bu durumu fark eden bir grubun Sn. Emrehan HALICI önderliğinde Ankara’da Zekâ ve Yetenek Vakfını kurup çocukların ve gençlerin önünü açma sevdasıyla yoğun çabalar sarf ettiklerini öğrenip son kongrelerine katılınca, böyle bir oluşum neden Diyarbakır’da olmasın diye düşünemeden edemedim. Düşüncemi Sn. Emrehan HALICI ya ifade ettiğimde heyecanla oluşumuna katkı sağlarız, aktiviteleri birlikte programlarız dedi.

Kasım ayı başında katıldığım 5. Zekâ ve Yetenek Kongresinde; bireyin gelişmesine ve potansiyelini en verimli kullanmasına dair bilimsel tebliğlere, uygulamalardan örneklere, tiyatral sunumlara ilave farklı yöntemlerin uygulandığı atölye çalışmaları düşünsel yapımda ve geleceğe bakışımda izler bıraktı.  

Yaklaşık 20 yıldır insan ve toplum kavramları olgularıyla ilgilenen biri olarak memleketime katkı başlığında (öncelikle bana düşeni yapacağımı ifade ederek) halen Diyarbakır’da yaşayan veya dışarıda olup katkı sağlayabilecek yetkinlerden bu oluşumla ilgileneceklerle bir araya gelerek durumu değerlendirmeyi önemle duyuruyorum.  

Kadri KANPAK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hani vizyondan bahsediliyor ya vizyon budur işte...

Kerim Korkut 
 23.12.2017 12:01
Cevap :
Budur da henüz ben de varım, yapalım diyen olmadı :(  23.12.2017 17:35
 

Kadri Abi, valla coşmuşsun ne diyeyim...Üretkenlik zirve yapmış. Tebrikler

Baver Ergun 
 20.12.2017 9:10
Cevap :
Teşekkürler sevgiler   20.12.2017 11:19
 

Kadri Bey Merhaba; öncelikle bu duyarlılığınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bende Diyarbakırda uzun yıllar çalışmış ve bölgeyi çok iyi tanıyan birisi olarak çok farklı yeteneklerle karşılaşacağınızdan eminim. Uzakta olmasaydım anında sizlerle birlikte her türlü desteği sunmaya hazır olurdum. Maalesf şimdilik çok uzaktayım. Ancak mevcut sistem her türlü yeteneği körelttiğinden, umarım hayallerinizi boşa çıkartmazlar.Selamlar

Cemal Zöngür 
 13.12.2017 13:38
Cevap :
Cemal bey merhaba, karınca kadarınca biz düşünüp önerelim, katılımcı olursa gerçekleştirelim... sonrasına ne diyebiliriz...   14.12.2017 13:08
 
 
Toplam blog
: 617
Toplam yorum
: 2082
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1203
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster