Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Nisan '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Şeytan saçını başını yoluyor…

Ülkemde öyle olaylar oluyorki şeytan bile saçını başını yolar hale geldi. Şeytan dövünüyor. “Ben bile bu kadarını başaramam”diye kendini yerlere vurur hale geldi.  Şöyle bir etrafımıza bir bakalım. Ne tür yanlışlıklar göreceğiz. Örnekler mi. Sürüsüne bereket. Yazsak kitaplar almaz. İster misiniz yavaş, yavaş yolculuğumuza çıkalım.

Sabah önce uyandık. Ölümün bir benzeri olan uykumuzdan uyandıran ve sağlıkla yaşamamıza devam etmemizi sağlayan Allah(c.c) a şükrettik. Yatağımızdan kalktık.  Banyoya veya tuvalete yöneldik. Eh artık şeytanda gerindi. Oda güne başlayacak mesaisi başladı. İhtiyacımızı gördük. Duş yapacağız veya yüzümüzü yıkayacağız. İlk yanlışı yapacağız veya yapmayacağız. Suyu israf ederek mi açacağız yoksa olması gerektiği kadarıyla açacağız. Yukarıda ki komşu suyu açmış hafifçe türkü çığırıyor. Su akıyor da akıyor. İsrafmış umurunda bile değil. Şeytan keyifli. İşler yolunda. Hafif hafif ıslık çalıyor. Biz duşa girdik. Bari biz duyarlı olalım dedik. Suyu yeterince kullanmaya çalıştık. İşe geç kalmamak lazım. Biraz hızlanmaya çalışıyoruz. Hemen kahvaltımıza oturduk. Kısa vadede şükrederek karnımızı doyurduk. Hazırlanmaya başladık. Hanımın sesi duyulur. ”Çabuk olsana be adam, hep seni mi bekleyeceğim.” Veya adam hiddetlidir, biraz sert ifade ” hanım hep senin yüzünden geç kalıyoruz.” Şeytan o evrede keyifli keman çalmaya devam. Sonuç mu. Besmele ile evden çıktık. Asansöre yönelirsin. Asansör gelir. Bineceksin. ” Aa haa, oda ne”  . Asansörde sigara kokusu ve izmarit. Kabin duvarında mı. Ayak izi. Saçların dikilir.  Şeytan mı. Bırakın da artık oda “rock” a geçsin.

Arabayı çalıştırdınız yola devam. Siteden çıktınız.  Sokaktan caddeye çıkacaksınız. Soldan araba geliyor. Doğal olarak durmanız gerekir. İnsanlık yapıp duruyorsunuz. Ne mi oluyor. Şeytan artık sinirlenmeye başlıyor. Araba sizin çıkacağınız sokağa geliyor ve o sokağa dönüyor. Siz”la havle…” çekerken, bir ses duyulur ” Çüş, sinyalinde mi yok lan”der. Kim mi “şeytan”efendi. Önceden sinyal verse uyarsa olmaz mıydı acaba. Şükürler olsun ana yola çıktık yolda gidiyoruz. Yolda belirli oranda trafik var. Beyaz arabanın camı açıldı, adam elini uzatıyor. Oda ne. Bir ses yankılanır. ” Yapma dur lan''. Şeytan efendinin kan beynine vuruyor. Kül tablasındaki izmaritler yola dökülüyor. Eh, ne yapalım. Zikre ve dua ya devam.

Neyse ana yola çıktık. Herkes işe yetişmeye çalışıyor. Tempo mevcut. Beş dakika  gidiyoruz. Şeytan efendi ıslık çalmaya başlamış. Artık keyfi yeniden gelmiş. Biraz ötede bir gürültü. Bir an irkiliyoruz. Bir ses duyulur. Şeytan keyiflidir. ”Bir şey yok, bir şey yok. Bizim arkadaşlardan biri iş başında iki arabayı toslattırıverdi”. Kazanın yanından geçip gideriz. Meraklılar yolu tıkamaya başlamıştır. Biraz gideriz. Birden yol tıkanır. Sıkıntı had safhadadır. İşe geç kalacağız. Sabrın sınandığı an. Yol teke düşmüştür. Neyse sabır gösteririz. Orta şerit teyiz.300-400 metre sonra sağa dönmemiz gerekiyor. Sağa sinyal verdik. Ne mümkün sağa geçmek. Sağ adeta sol şerit halini almış en hızlı gitmeye çalışanlar sağ şerittte. Yolu kolluyoruz. Yol veren yok, Şeytan efendi hiddetlenmiş bağırıyor ” Yol versenize lan. Pes ulan pes”. Neyse orta yaşlı beyefendi duyarlılık gösterdi, yol verdi. Sonuçta iş yerine geldik arabayı park ettik. Çok şükür dedik. Besmele ile inerken ” Allah(c.c) ım bu günümüzü hayırlısı ile geçirmemizi bize niyaz et ve akşam yolculuğumuza hayır ver” diye dua ederken, bir feryat “Eyvah ki, eyvah, bir de bunun dönüşü var değil mi der” şeytan efendi. Ben kapıdan işe girerken şeytan efendi dövünüp duruyor saçını başını yoluyordu. “Ben akşam trafiğinde ne yapacağım, ne yapacağım diyordu.

Şeytanı bile pes ettirecek olan bu trafikte çirkinlikleri yapan biz insanoğlu acaba duyarlı olmayı öğrenebilecek miyiz? 

Saygılarımla…

 
Toplam blog
: 81
: 1191
Kayıt tarihi
: 13.02.11
 
 

Ben kimim? Ben 55 yaşında hekimlik sanatını icra eden bir kişiyim. Adım Selçuk Şensöz. Bugün için..