Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

İrem Şen Büyükgürsan

http://blog.milliyet.com.tr/senirem

10 Ağustos '15

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Sigaret Pantolon Kombinleri

Sigaret Pantolon Kombinleri
 

Geçmişten günümüze ve hatta günümüzün geçip sonrasında da geleceğe giden pantolon modelleri arasında sigaret pantolonlar var. Aslında bunu tahmin etmek için bir kahin olmak gerekmiyor. Hatta geleceği görme gibi herhangi bir güç olsa bunu kullanmak için hiç zahmet etmeye gerek de yok açıkçası. 1800'lü yıllardan günümüze kadar gelen sigaret pantolon modelleri gelecekte de karşımıza çıkmasına kesinlikle şaşırmamak gerekiyor. 50'li yılların modası ele alındığında sigaret pantolon nasıl popüler olarak hemen kendini gösteriyorsa, günümüz modasında da henüz popülerliğini yitirmişe benzemiyor. Yarın ele alındığında da bu popülerliğin gram eksileceğini sanmıyorum. Klasik kesimi, zarif duruşu ve her bedende apayrı yansıttığı zarafeti tartışmayı ise reddediyorum!

Sigaret Pantolon Kombini

Ofis kombinasyonları için adeta bir imdat butonu olan sigaret pantolonlar, spor tarzla harmanlanınca da çok hoş bir görünümle sonuçlanıyor. Üstelik bu spor stil yakalaması tahmin edileceğinden de basit bir şekilde sağlanabiliyor. Bir tişörtle bile dengenin değiştiği ya da bir sandalet ile tüm tarzın baştan aşağıya başkalaşması sizi şaşırtmasın. Şaşırmak yerine konforlu bir kombin seçimi ile iş koşuşturmalarınız rahatlasın!

Sigaret Pantolon Kombini

Siyah Cazibesi

Sigaret pantolon denilince ilk akla siyah bir pantolon geliyor. Nötr renklerle alışıla gelmiş bir şıklığı elde edebilir ya da daha iddialı ve canlı renklerle siyahın zarifliğini enerjik bir duruşla harmanlayabilirsiniz. 

Sigaret Pantolon Kombini

Gömlek Sigaret Aşkına

Klasik kesim bir sigaret pantolonun gömlekle yaşadığı uyumu kimse inkar edemez. Bu karşı koyulmaz uyumu kot gömleklerle de rahatlıkla kullanabilir, güne sportif bir şıklık katabilirsiniz.

Sigaret Pantolon Kombini

Puantiye Desen

Sade ve klasik görünüm yaklaşık iki sezondur desenlerle hareketleniyor. Tabii bu durumda pek yenilikçi değil. Sigaret pantolonun tarihi 50'li yıllar modasını da gösterdiğinde içi dolu dairelerin bu pantolonları mesken tuttuğuna rastlanır. Tıpkı günümüzde de olduğu gibi. Herhangi bir desen sigarete karışınca da kombin meselesinde daha sade üstler kolayı seçmek, mix desen ise her zaman tehlikeli sularda yüzmek demektir. 

Sigaret Pantolon Kombini

Şalvar mı Sigaret mi?

Beli lastikli, kesimi sigaret pantolonlar da gündemde. Rahat ve konforlu bir gündem olan bu kısımda özellikle ofis kombinleri için lastiği şıklıkla örtbas etmek de kaçınılmaz oluyor. Bu kaçamağı en güzel dökümlü bluzlar ve şifon tarzı gömlekler üstlenirken, geceye devam butonunda kısa bluzların cazibesi akılları karıştırıyor. 

Sigaret Pantolon Kombini

Kimler Nasıl Giysin?

Kesimi ve dar paçası ele alındığında herkesin hayal ettiği fit bir vücut serilir gözler önüne. Hayaller ve gerçekler iki ayrı noktada göz kırparken, birkaç önemli adım hayali gerçek, gerçeği hayal kadar güzel kılar. Basenlerinde hafif fazlalık olanların sigaret pantolonların üzerine uzun bluz veya tişört tercih etmeleri hayali gerçeğe dönüştürme zamanını kısaltacaktır. Gömlek sigaret kombinlerinde de gömlekleri içe sokmak yerine dışarıya çıkarmak gerekebilir. Üst bedeni kısa olanlar yüksek belli sigaretlerin varlıklarını unutmalıdırlar. Minyon tiplilerin ise sigaret pantolonları hafif yüksek belli tercih edip, topuklu ayakkabı ile kombinlemeleri daha elegan bir görünümle sonuçlanacaktır.

Sokak modası, trendler ve kombin önerilerimi blogum -modaviki.com- üzerinden de takip edebilirsiniz. Ayrıca "Sigaret pantolon kombini" yazıma tıklayarak daha fazla fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

 
Toplam blog
: 111
: 457
Kayıt tarihi
: 11.02.15
 
 

15 Ekim 1987 İzmir doğumluyum. Küçük yaşlardan başlayan yazarlık tutkum zamanla, moda editörlüğün..