Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '20

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Sonbaharda sivilde

Sonbahar mevsimi akne ve sivilceler çoğalır

Sonbahar mevsimi akne ve sivilcelerin tekrar çoğaldığı dönemdir

Yazın cildimizle rahat ederiz çünkü cilt fonksiyonları normal seviyeli çalışır. Güneşten aldığımız enerji, ultra- viole ışınları ciltte yağ üretimini düzenler. İyotlu deniz suyu cildi kurutma etkisiyle'de cildimizde sivilce, akneler adeta bir daha hiç çıkmamak üzere ortadan kaybolur. Güneşten aldığımız bronz tenin güzelliği ve görüntülerin kapanmasıyla cildimizle mutlu bir yaz mevsimi geçiririz.

Yazın yaptığımız cilt bakımları sonbahar ve kış aylarında yetersiz kalıyor

Ciltte nem oranı mevsimsel geçişlerde çok önemlidir. Çünkü yazın UV ışınlarından etkilenen cildimiz sonbahar gelince bronzlaşmış olmasının yanı sıra kurumuş, sertleşmiş ve yıpranmış olur. Havaların giderek serinleyip, soğumasıyla birlikte fizyolejik bir süreç olarak cildin su miktarı da azalmaya başlar. Bunun sonucunda yaz aylarında kullandığımız cilt bakım ürünleri, yapılan bakımların artık cildimizi nemlendirmekte yetersiz kalmaya başladığını fark ederiz. Yazın terleme sonucunda doğal olarak nemlenen cilt için kullandığımız su bazlı nemlendiriciler yeterli olurken, yaz aylarının bitmesiyle birlikte sonbahar ve önümüzde gelen kış aylarına yatırım yapmak üzere daha yoğun ve onarıcı olan krem, serum ve maskeler kullanmak gerekiyor. Özellikle yağlı, sivilceye meyilli ciltlerde önce aşırı kuruma, sertleşme ve sonrada yağlanma başlar. Maalesef sivilceler birer, ikişer yerlerini almaya başlar.  

O halde sonbahar da sivilcelerin tekrarlandığı bir ciltle karşı, karşıya kalmamak için profesyonel uzmanın yardımıyla, oluşacak problemlere karşı yoğun kür bakımlarıyla önlem alabiliriz.

Profesyonel bakım

Profesyonel cilt uzmanı, peeling uygulayarak cildi ölü hücrelerden arındırır. Cilt daha parlak, sağlıklı bir görünüme kavuşur ve ardından uygulanacak bakımlar cilde daha iyi nüfuz eder. Siyah noktaları ve sivilce oluşumunu engellemek için vitamin A serum, hydro serum, bio heating mask uygulanarak cildin sivilce oluşumu önlenerek sağlıklı duruma kavuşur.

Ev bakımı

Sabah ve akşam cildinizi uygun temizleyiciler ile temizleyin, ardından antiseptik tonikle silin ve sonra cildinize  yağ, nem dengesini düzenleyen nemlendirici kullanın.

Beslenme

Mevsim değişimlerinde vücut direnci azalır, dolayısıyla mevsiminde sebze, meyve, deniz ürünleri tüketin. Mutlaka üç öğün beslenerek vücut  direnci, enerjinizi yükseltin. Rafine şeker, inek sütü, baharat gibi besinler tüketmeyin dikkar !!

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile

Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..