Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '19

 
Kategori
Reklam
Okunma Sayısı
39
 

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir Ne İş Yapar?

Sosyal medya yönetimi; içerik üretme ve geliştirme ve paylaşımını yapmak, hedef kitleye yönelik etkileşim yapma, doğal olarak kitle sağlama, sosyal medya pazarlama fikirleri geliştirme ve sosyal medya reklam çalışmalarını yönetme gibi geniş bir görev alanı vardır. Sosyal medya ile hedef kitleye daha hızlı ulaşabilme, potansiyel müşteri kitlesini arttırma ve hedef kitle ile etkileşimli iletişim kurulabiliyor.

Hesap Profillerinin Düzenlenmesi

Markanın tanıtımını yapabilen güçlü bir profil tanıtımı yapılması gerekir. Ardından içerik için kapak fotoğraflarının düzenlenmesi ve arka plan temanın belirlenmesi yapılabilir. Bunun yanında firmanın hakkında tanıtıcı bilgiler hazırlanmalı uygun zamanda da paylaşılmalıdır.

Hedef Kitle

Rakip firmaların takipçileri, sektörde oluşturulmuş gruplar, sektördeki etiketlerde paylaşım yapan kişiler markanın potansiyel hedef kitlesidir. Bu hedef kitleye reklam yaparak ve sosyal medya araçlarının aksiyonlarını kullanarak adınızı duyurabilirsiniz. 

İçerik

Markanın ürün ve hizmetini tanıtıcı içerikleri hazırladıktan sonra düzenli olarak paylaşımlar yapılmalıdır. Photoshop, illustrator gibi resim düzenleme araçları kullanılmalıdır. Video düzenlemek için Dreamviewer, Adobe Premiere veya Sony Vegas gibi programlar kullanılmalıdır. Paylaşımların ilgi çekici olması yapılan reklam ve organik çalışmalara pozitif manada etkisi olacaktır. 

Reklam yönetimi

Hedef kitle ve anahtar kelime analizi sonucunda doğru kitleye reklam gösterimi yapılmalıdır. En düşük maliyet ile sosyal medya da markanın tanıtımı yapılmalıdır. Bunun yanında kitlesine güvendiğiniz potansiyel müşterileriniz olan takpçilere sahip hesaplar ile iletişime geçilmelidir. Bu tarz hesaplardan ürün karşılığı veya ücret karşılığı reklam talebinde bulunulabilir.

Raporlama

Marka yönetcilerine aylık olarak sosyal medya istatistiklerini paylaşarak markanın adını kaç kişiye aktarıldığını detaylı olarak aktarılmalıdır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 872
Kayıt tarihi
: 15.02.12
 
 

Bilgisayar  ve teknoloji konusunda başarılıyımdır. 2002 yılında Koç Bilgisayar Mühendisliğini bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster