Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '15

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
633
 

Survivor Turabi karakteri!

Survivor Turabi karakteri!
 

Boş teneke !


Kaybetmeye dayanamayan, sürekli kendi doğrularını diğerlerinin kafasına çakmaya çalışan, çok ilginç bir  karakter Turabi.

Turabi ile ilgili yazı yazmak ,  toplumumuzda ne kadar renkli kişilikler olduğunu görmek için bence iyi bir   fikir. Adam uzak doğuda dövüşler yapmış,  çok enteresan beden dili kullanıyor, pandomim -beden diliyle anlatmak konusunda süper !

Ben doğruları söylerim,  insanlara hadlerini bildiririm, "sepet sepet yumurta sakın beni unutma " ya benzer tekerlemeler , deyişler  öğrenmiş  kullanıyor. Bazılarını da çok yerinde kullanıyor ama  gelgelelim, kendisine  aynı doğruluk  ile konuşulup, davranılınca kaldıramıyor.

Doğukan muhteşem efendi, adaletli, çalışkan bir kişilik. Babası Barış Manço çok değerli ve çok yönlü bir sanatçıydı,nur içinde yatsın.

Doğukan ödül yarışmasını  Turabiye karşı kazandı ve Turabinin o çok meşhur (!)  kazanmanın sevinciyle yaptığı beden diliyle topu attı, top Turabi'ye uğramadan yere düştü ama Turabi kaybetmeyi sevmediği için Doğukan'a top attı ve kuma tekme atarak kum sıçrattı.

Bu en nihayetinde bir oyun, kaybetmekte , kazanmak kadar doğal. Hazmetmek gerekiyor.

Toplum böyle hakaret eden, saldırgan, düşünmeden hareket eden belki zarar verdikten sonra düşünen  insanları nedense çok destekliyor. Turabi seviliyor, destekleniyor. Benim tavsiyem egosunu küçültmeye çalışsın, yoksa altında kalır yok olur gider.

En büyük güç edepli ve sabırlı olmaktır. Ortalarda hindi gibi dolaşıp kabarmakla olmuyor Turabi !

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2028
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster